Wróć na
Klaudia Stawska
|

Asteroida pędzi w kierunku Ziemi z prędkością 44 tys km/h. Czy koniec świata jest bliski?

88
Podziel się

Naukowcy NASA ostrzegają, że w kierunku Ziemi zbliża się ponad 40-metrowa asteroida o nazwie 2006 QV89. Pędząca z prędkością 44 000 km/h może uderzyć w naszą planetę już w 2019 roku.

Asteroida pędzi w kierunku Ziemi z prędkością 44 tys km/h. Czy koniec świata jest bliski?
(iStock.com)
bCYKUAaJ

Mimo że 2006 QV89 nie jest nawet w połowie tak duża jak asteroida Apophis,a a tym bardziej Bennu, to wciąż może stanowić zagrożenie dla Ziemi. Na razie znajduje się zbyt daleko, by można było jednoznacznie stwierdzić, jak będzie przebiegać jej trajektoria i czy asteroida uderzy w naszą planetę. Według naukowców z NASA dopiero w 2019 roku będzie można jednoznacznie stwierdzić, czy 2006 QV89 uderzy w Ziemię i jakie ewentualnie będą tego skutki. Jednocześnie szacują, że gdyby miało to nastąpić to ciało niebieskie zderzyłoby się z Ziemią jeszcze w 2019 roku.

To, czy skutki zderzenia z asteroidą będą tragiczne w skutkach dla Ziemi, zależy przede wszystkim od rozmiarów asteroidy i jej budowy. Nie bez znaczenia jest również prędkość zbliżającego się ciała niebieskiego. Na podstawie dostępnych na razie danych, zagrożenie ze strony 2006 QV89 można porównać z uderzeniem meteorytu w 1908 roku na Syberii, kiedy siła upadku powaliła drzewa w promieniu 50 km.

bCYKUAaL

W ten weekend minęła Ziemię asteroida z własnym księżycem. Mimo, że asteroida była widoczna na niebie, to obiekt oddalony jest od Ziemi o ponad 5 milionów kilometrów. To około 13 razy większy dystans niż odległość miedzy Ziemią a Księżycem.

Do tej pory najlepiej znanymi ciałami niebieskimi, które mogą zagrażać Ziemi są asteroida Apophis, która minie naszą planetę w 2029 roku oraz* asteroida Bennu*, która zbliży się do Ziemi w 2135 roku. Naukowcy szacują, że prawdopodobieństwo uderzenia Bennu w Ziemię to 1:2700, a gdyby to nastąpiło, to prawdopodobnie moglibyśmy mówić o końcu świata, jaki znamy.

NASA przeprowadziła symulację. Same złe wieści

bCYKUAbm
KOMENTARZE
(88)
ojojoj!
rok temu
''Według naukowców z NASA dopiero w 2019 roku będzie można jednoznacznie stwierdzić, czy 2006 QV89 uderzy w Ziemię '' Tak z ciekawości,bo trochę popijam,to kiedy to będzie,czyżby mi jakiś rok uciekł z kalendarza?
....
rok temu
Naprędce sklecony bełkot..a który mamy teraz rok jak nie 2019??
abwera
rok temu
w końcu, ale czy to pewne ?
bCYKUAbn
nik
rok temu
Czekam niecierpliwie. Zepsucie moralne osiąga apogeum.
Per Pan
rok temu
....."by można było jednoznacznie stwierdzić, jak będzie przebiegać jej trajektoria i czy asteroida uderzy w naszą planetę. Według naukowców z NASA dopiero w 2019 roku będzie można jednoznacznie stwierdzić, czy 2006 QV89 uderzy w Ziemię"... A mi Żona wmawia że bełkocze jak wypiję kilka głębszych ....
Najnowsze komentarze (88)
Dobranoc
rok temu
mamy czerwiec 2019 r. To już walnęło i coś przespałem, czy dopiero walnie w II półroczu???
xxx
rok temu
W końcu...
?
rok temu
A niech se walnie, ziemia potrzebuje resetu.
ecik
rok temu
Bo to wina PO i Tuska bo przez swoje 8 lat rządów nic nie zrobili aby ta kometa nas ominęła. Teraz prezes JK i PiS pokażą jak się rządzi i kometa wreszcie wróci do Polski i przywali tym z opozycji.
To jest pewne
rok temu
Czy PiS i księżęta zwani katolickimi nie boją się? To zbliża się kara dla nich.
Nikt
rok temu
Oj biadanam biadanam.Dobrze że mamy takich naukowców co powiedza nam prawde.
pestka
rok temu
Obecnie jest znanych 886 obiektów bardziej zagrażających Ziemi. ŻADEN nie uderzy w naszą planetę. I to by było na tyle spuszczonej wody po artykuliszczu typu "Armagedon"
pablo2158
rok temu
"Skutki tragiczne w skutkach". Zwaliło mnie z nóg.
bCYKUAbf
Misiek
rok temu
Głupotą jest straszenie ludzi i to prawie codziennie. Problemem jest chyba fakt, że tak naprawdę nie ma instrumentu który przewidziałby kolizję.
Erka
rok temu
Myślę że prędzej ludzie sami się pozabijaja i będzie koniec świata niż asteroida uderzy
Świadomy
rok temu
Skoro wiadomo już że uderzy... więcej zrobić się nie da..
xx
rok temu
Więcej już nigdy nie dostaniesz... albo trafi albo nie
Mój nick
rok temu
Już się l<urvva doczekać nie mogę.
Miasto
rok temu
Hej hej dziewczyna na którą zawsze czekałem z tak dużą prędkością przybyła... komplement.. wiesz czym się różnie od ruchliwych. I jestem tego świadomy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić