o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Kozińska
Anna Kozińska
|
aktualizacja

Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info. Mamy komentarz Krzysztofa Ziemca

165
Podziel się

- Jest o włos od wielkiej tragedii. Emocje są ogromne, trzeba powiedzieć stop - zaznaczył w rozmowie z WP Krzysztof Ziemiec. Tak skomentował atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą telewizji. Przyznał, że nie jest zdziwiony, że nawet krytycy TVP solidaryzują się teraz z dziennikarką.

Według Krzysztofa Ziemca atak na Magdalenę Ogórek był "próbą linczu"
Według Krzysztofa Ziemca atak na Magdalenę Ogórek był "próbą linczu" (PAP, Ireneusz Sobieszczuk/Jan Bogacz)
bDnIKUhx

Kiedy do opinii publicznej dotarła informacja o ataku na Magdalenę Ogórek i film ze zdarzenia, media społecznościowe zalała fala komentarzy. Internauci, w tym przeciwnicy partii rządzacej i mediów publicznych, wyrażali solidarność z dziennikarką i jednocześnie sprzeciw wobec działań protestujących. Krzysztofa Ziemca, jednego z najbardziej rozpoznawanych dziennikarzy TVP, który sam spotyka się z krytyką, wcale to nie dziwi.

- Nie jestem zaskoczony, bo tak powinno być. Każdy uczciwy, przyzwoity człowiek powinien odróżniać dobro od zła. Tutaj mieliśmy do czynienia z nagromadzeniem dużego zła. W twarzach tych ludzi widziałem tylko złe emocje, niestety - podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Ostrzegł, że pogróżki słowne, obelgi, które czasem bolą bardziej niż czyny, to zazwyczaj początek czegoś jeszcze bardziej niebezpiecznego. - Ja dzisiaj głośno mówię, że trzeba to zatrzymać. Tak dalej być nie może, bo to się rozleje dalej. Taka jest psychologia tłumu. Wystarczy mała iskierka i ognisko zapłonie. I będziemy wszyscy żałować i mówić, dlaczego tak się stało, mogło się zapobiec tragedii - tłumaczył.

bDnIKUhz

"To dotyczy każdego"

Ziemiec zaznaczył, że nie mówi tego tylko dlatego, że zaatakowano kobietę i dziennikarkę, która tak jak on pracuje w Telewizji Polskiej. - To nie ma prawa dotyczyć żadnego dziennikarza, polityka, osoby, która pełni funkcje publiczne, nikogo z nas na ulicy. To mowa nienawiści, która prowadzi do czynów nienawiści. Jest o włos od wielkiej tragedii. Emocje są ogromne, trzeba powiedzieć stop - zaznaczył Ziemiec.

Zwrócił uwagę, że ludzie, którzy zaatakowali w sobotę Magdalenę Ogórek, stoją przy telewizjach od dłuższego czasu. - Wcześniej byli raczej milczący, ewentualnie nagabywali kogoś mniej lub bardziej znanego, a teraz prawie doszło do rękoczynów. Trzeba to nazwać po imieniu. To była próba linczu - podkreślił dziennikarz.

bDnIKUhF

Na filmiku, który krąży po sieci, widać, jak Magdalena Ogórek jest osaczona przez protestujących, którzy krzyczą: wstyd i hańba", "kłamczucha", "zatrudnijcie dziennikarzy". - To było coś, co znamy z miejsc, gdzie czasami bywa niebezpiecznie. Człowiek z innego kręgu kulturowego jest niechętnie widziany i w ten sposób jest osaczany, a potem atakowany. Mieliśmy do czynienia z czymś podobnym. To bardzo naganne i mam nadzieję, że do tego typu sytuacji więcej nie będzie dochodziło - stwierdził Ziemiec.

Odniósł się również do swojej sytuacji. - Ja jestem otwarty na krytykę, rozmawiajmy o argumentach. Komuś mógł się nie podobać mój wywiad czy program, rozmawiajmy o tym, ale nie atakujmy kogokolwiek słownie, i tym bardziej jego rodziny, która jest kompletnie niewinna, a to przechodzi na nią siłą rzeczy - powiedział.

Ziemiec był dziś rano w pracy i widział grupę policjantów stojących przed wejściem do budynku telewizji. - Protestujących tak wcześnie nie było - dodał.

Palikot obraził, po czym przeprosił

Przyznał, że widział wulgarny wpis Janusza Palikota o ataku na Ogórek i nie tylko jego. - Ludzie wczoraj podawali to sobie na zasadzie "kupa śmiechu, patrzcie, jak to dobrze, że udało się myszkę zapędzić do dziury". Nie potrafię tego nazwać. Oni mogą tej osoby nie lubić, ale co będzie jak to dotknie kogoś, kogo szanują? - mówił Ziemiec.

bDnIKUhG

Bogu dzięki - tak dziennikarz zareagował na przeprosiny Palikota. - Jeśli człowiek sam siebie zaczyna krytykować, widzieć w tym niestosowność, to bardzo dobrze, jest światełko w tunelu. Może nie jest z nami wszystkimi tak źle. Mam nadzieję, bo przed nami rok pełen emocji, podwójnych wyborów. Dlatego lepiej, żeby nie dochodziło do takich sytuacji, bardzo bym sobie tego życzył - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnIKUia
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(165)
Qq
2 lata temu
Trzeba skończyć szczucie...zaczynając od siebie.
wybory
2 lata temu
a w temacie srebrzystych wieżowców głosu nie zabrał?
opamietanie
2 lata temu
A kim był Adamowicz, był święty, że trzeba szczuć wyzywać nikogo. Nikt prawa nie miał mu odbierać życia, ale na pewno nie zrobił to PIS. Opozycja więcej go prześladowała, a teraz umywa ręce jacy oni prawi.
bDnIKUib
tki
2 lata temu
Jeżeli chcecie ukarać dziennikarza to jest bardzo prosty sposób nie oglądajcie tej stacji
kik
2 lata temu
Powinni ich przykładnie ukarać-wysokie kary pieniężne i pokazywać kilka razy dziennie, by sąsiedzi widzieli ichgęby...
Najnowsze komentarze (165)
Polka
2 lata temu
A czy czuje się Pani dobrze ze świadomością że z Pani powodu ktoś stracił pracę i być może nie będzie miał grosza na chleb,a tak naprawdę czy nie prowokuje Pani takiego odzewu ludzi
rodo
2 lata temu
"Nie pochwalam,ale ich rozumiem"
Ja
2 lata temu
Jakim prawem ten pan wypowiada się w imieniu przyzwoitych ludzi?
tw w sutannie
2 lata temu
Jak tam brodaty prowokator Jaok z TVP?
ot co
2 lata temu
pani Ogórek przez cały czas była uśmiechnięta i nie wyglądała na przestraszoną. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
paniusia ze S...
2 lata temu
szum wielki jakby ją zarżnięto a nikt nawet palcem ją nie tknął
zenek
2 lata temu
Sami podgrzewacie te niezdrowe emocje więc miejcie pretensje do siebie.
bogna
2 lata temu
Do wszystkich Mediów.Szczujcie tych ludzi tak dalej na siebie to znowu będziecie mieli wydania specjale.I kolejne serca ze zniczy na pokaz.A ludzie zachowują się jak bezrozumne marionetki pociągane za sznureczki.
bDnIKUhT
fratul
2 lata temu
Na początku było słowo - Maciarewicza, że PO z Tuskiem zamach w Smoleńsku zorganizowało. I słowo energią się stało i w oprawie religijnej bałwochwalczej mistyki nienawiścią w narodzie zamieszkało
Zoo
2 lata temu
TYPOWA PROWOKACJA PRZEZ MLODEGO GNOJA Z TVP!!!!!
Nie wierzę te...
2 lata temu
Uwierzę w słowa Pana Ziemca jeśli on postępując zgodnie z tym co sam mówi przeprosi za swoje kłamstwa i manipulacje. Pisze , że jest gotów rozmawiać ale widać na antenie jak takie rozmowy wyglądają... dziennikarz prowadzący nie daje dojść do głosu rozmówcy ( tylko temu z opozycji) ja czasem dziwię się, że w ogóle opozycja chce przyjmować zaproszenia kiedy i tak nie może powiedzieć tego co myśli.
dyw...
2 lata temu
to dywersja PełOsiów
HIPOKRYCI Z ...
2 lata temu
Najpierw bezczelnie kłamią i atakują , do tego plują i szczują podpuszczaj ludzi , i podnosząc nerwy ludzi do zenitu . A kiedy sami dostali to czym dręczą ludzi od trzech lat , to udają wielce poszkodowanych .
bzick
2 lata temu
O co ten rwetes ? O prymitywna ustawkę? Ach jakie krzywdy dzieją się tej Kur - wizji ? przykrywka dla prawie już 3 miliardów złotych dotacji z podatków emerytów i rencistów, którym się rzuci jakiś ochłap 5, 10 czy 20 zł rewaloryzacji bo nie podwyżki!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić