o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Atak na Polach Elizejskich. Zamachowiec z Paryża ma polskie korzenie

114
Podziel się

Do próby zamachu doszło w poniedziałek na Polach Elizejskich w Paryżu. W radiowóz żandarmerii uderzył samochód, a potem eksplodował. Zginął napastnik, znany służbom jako islamski radykał. Okazuje się, że miał polskie korzenie i nazywał się Adam D.

Atak na Polach Elizejskich. Zamachowiec z Paryża ma polskie korzenie
(PAP/EPA, Xinhua)
bEskLGIB

W samochodzie zamachowca z Paryża znaleziono butle z gazem, broń krótką oraz karabinek Kałasznikowa. Sprawcą okazał się 31-latek mieszkający w Argenteuil na paryskich przedmieściach.

- Po raz kolejny celem stały się siły bezpieczeństwa - powiedział minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb. Dodał, że w samochodzie znaleziono broń i materiały wybuchowe.

bEskLGID

Dochodzenie w sprawie wszczęła paryska prokuratura ds. antyterroryzmu.

Mężczyzna, który próbował dokonać zamachu na Polach Elizejskich, zginął. Był znany służbom jako islamski radykał, miał przydzieloną kategorię "S". Przeszukano jego domu w Plessis-Pate w Essonne.

Zamachowiec z Paryża miał polskie korzenie? Sąsiedzi: to radykalna rodzina, zamknięta na innych

Jak ustaliła francuska telewizja BMFTV, napastnik pochodził z rodziny emigrantów. Jego ojciec urodził się w Tunezji, a matką jest Polką. W czasie rewizji byli obecni rodzice zamachowca, jego siostra oraz żona z dziećmi.

bEskLGIJ

Sąsiedzi opisują ich jako "radykalnych" i "zamkniętych na innych".

bEskLGIK

We Francji obowiązuje stan wyjątkowy. Wprowadzono go po zamachach terrorystycznych w listopadzie 2015 roku w Paryżu. Ma zostać przedłużony do 1 listopada.

Zobacz także: Ataki terrorystyczne w Europie. Zobacz, skąd pochodzili zamachowcy
bEskLGJe
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(114)
fghnfgbnfg
4 lata temu
Okazało się, że to bujda z polskim pochodzeniem zamachowca, ale fałszywa wiadomość nie została tu sprostowana.
latwopalby68
4 lata temu
Nie korzenie polskie-a ma po prostu polski korzen.....czyli inacy zwis mynski
Daria
4 lata temu
ABW zaprzecza doniesieniom. Zamachowiec z Paryża nie miał polskich korzeni Informacje podawane przez media okazały się nieprawdziwe. Spekulacje na temat polskiego pochodzenia sprawcy ostatniego ataku terrorystycznego w Paryżu ukróciło Centrum Antyterrorystyczne ABW. - Wbrew medialnym doniesieniom jego matka nie była Polką - podkreśliło. - Jak powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, "mężczyzna nie posiadał polskiego obywatelstwa, a także nigdy nie przekraczał granicy Rzeczypospolitej Polskiej". - Jego matka ani ojciec nie są z pochodzenia Polakami. (...) Wskazywanie jego związków z Polską nie jest oparte na faktach - zaznaczył. news z dzisiaj, kiedy sprostujecie swoje klamstwa?
bEskLGJf
Polak z Polsk...
4 lata temu
Nie wazne skad wazne co zrobil. Co najwazniejsze, wiara muzulmanska nie jest Polska, tak samo jak islamscy terrorysci. Prosze nie przypisywac Polskości jakiemus radykalnemu kundlowi.
cienki
4 lata temu
"a matką jest Polką"
haha
4 lata temu
i co teraz nie pasuje to wam ze matka polka bo przeciez polacy to nieskazitelny narod
dendrolog
4 lata temu
Dobrze że nie miał polskich liści.
mile
4 lata temu
Uważajcie polki z kim dokazujecie bo zniewolą was a wasze dzieci pójdą na zatracenie.
niesety
4 lata temu
A co ma poslka matka do powiedzenia ? Nic. Ojciec Tunezyjczyk czyli on am tunezyjskie korzenie. ALE oczywiscie pisze sie wylacznie, ze polskiejak to jest ? RAdykaln rodzina? ALE ZApewne nie chzrescijanska. PISZcie zuporem amniaka ze ma tunezyjskie korzenie bo przeciez ojciec ważniejszy niż matka wtakich rodiznach. TAka prawda.
k
4 lata temu
wszystkich polakow aresztowac i deportowac do ich wiosek
statystyka
4 lata temu
w unii mieszka okolo 12 milion muzulmanow z atakow terorystycznych zginelo okolo 2000 ludzi. MY jako Nato potrebowalismy tylko 400,000 Chrześcijankich wojsk zeby 4 miliony ciwilow zginelo.
realista
4 lata temu
Polacy nie potrzebuja terorystow sami sie zabijaja na drogach 120 na milion x 40 mil = 4800 rocznie ginie Francjia 65 na milion x 67 mil= 4355 minus + 300 przez terorystow = 4655 przy ludnosci 50% wieksza niz nasza
giordano
4 lata temu
Tak zapewne Matka Polka wpoiła mu do łba Dżihad.
bEskLGIX
cccddd
4 lata temu
jezeli widzieli ,ze jest niebezpieczny to powinni go zabic
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić