Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Atak odry w Pruszkowie. 10 potwierdzonych zachorowań

23
Podziel się

Pojawiło się kolejne ognisko odry na mapie Polski. Tym razem to podwarszawski Pruszków, gdzie lekarze zgłosili 10 potwierdzonych zachorowań m.in. wśród dzieci. - Ognisko epidemiczne rozszerza się - przestrzega Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

Uczniowie zachorowali na odrę
Uczniowie zachorowali na odrę (Fotolia)
bETYVhtx

Jak informuje WSSE, lekarze stwierdzili 10 potwierdzonych zachorowań na odrę wśród uczniów jednej ze szkół podstawowych w Pruszkowie. W tym ognisku znalazła się m.in. 6-osobowa rodzina. Żadna z chorych osób nie była wcześniej zaszczepiona.

Obecnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie stara się dotrzeć do osób, które mogły się kontaktować z chorymi na odrę. Ci uczniowie, którzy nie zostali wcześniej zaszczepieni, zostaną skierowani do lekarza na bezpłatne zaszczepienie przeciwko odrze.

- Dzięki prowadzonym działaniom w ramach Programu Obowiązkowych Szczepień Ochronnych cała społeczność szkoły podstawowej w Pruszkowie, do której uczęszcza 450 dzieci i pracuje 69 osób dorosłych, nie będzie narażona na zachorowania na odrę – tłumaczy Maria Pawlak z PWIS w Warszawie.

bETYVhtz
Zobacz także:

Gdańsk. Odra w przedszkolu. Lekarka alarmuje

Jak informował niedawno "Dziennik Gazeta Prawna", przypadki odry ujawniono głównie u obywateli Ukrainy. Tam władze od ponad roku walczą z wysoką zachorowalnością na tę chorobę.

Zobacz także: Zobacz także: Śmiała teoria: "To opozycja odpowiada za to, że 11 listopada nie będzie wspólnego marszu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETYVhua
KOMENTARZE
(23)
Polak
3 lata temu
Powtarzacie niesprawdzone informacje - ta rodzina szczepiła dzieci oprócz dwójki która miała przeciwwskazania.
Medicower
3 lata temu
Tak te szczepienia nic nie pomoga takie choroby jak odra powinny być naturalnie zwalczane nie jest smiertelna a uodparnia sie raz na cale zycie, natomiast po szczepieniu okaże sie że np taki profesorek medycyny 55 latek szczepiony w 2002 roku czyli w 2055 kojfnie w meczarniach na odrę!!! Bo dla dorosłych ta choroba jest smiertelna!!! a po tylu latach szczepionka jest prze organizm zapomniana
Qwer
3 lata temu
Sratak nie atak. A ile jest ataków śmierci spowodowanych gapieniem się w telefon przechodząc przez ulicę? Czy ktoś coś z thm robi, pytsm się? A 10 osób chorych na odrę to już wielka tragedia bo ktoś na szczepionkach musi zarobić.
bETYVhub
ktoś
3 lata temu
Karolinko Pietrzak - nie siej głupoty. Napisz tam coś o kwiatkach, kotkach i starczy. Ok?
Inteligent
3 lata temu
Jak odra ma się do szkarlatyny ? 70 przypadków odry i słyszymy o epidemi . 25 tys przypadków szkarlatyny i epidemi nikt nie ogłasza ? Dlaczego ? Bo na odre są szczepionki z datą ważności do końca roku a na szkarlatynę nie ma szczepionek . Tatannnnn Kurtyna
ght
3 lata temu
Proszę o podanie danych, ile z tych osób, które zachorowały na odrę, przeszło obowiązkowe szczepienia, pewnie 100 %.
klm
3 lata temu
Dziwne, ze ten atak odry zbiegł się w czasie atakowania tysięcy przeciwników obowiązkowych szczepień.
Prawda boli
3 lata temu
Epidemia głupoty . Proszę sprawdzić oficjalne dane ; w 1980 r w Europie było 900 000 osób chory na odre !!! Ile zmarło ?! Czy trup ścielił się często i gęsto ?! Czy w kostnicach brakowało miejsc ?! Panika jest siana ponieważ do końca roku kończy się ważność szczepionek które zalegają na magazynach !!!!! Pompują tą truciznę gdzie się da !!!! Czy ktoś wie jak postępować z chorym na odre ? 5 do 7 dni do łóżka , pomieszczenie zaciemnione i tyle ! Odry się nie leczy w warunkach szpitalnych !!! Odre po prostu trzeba odlezeć i tyle !
myślta ludzie...
3 lata temu
wyp lic ich spowrotem na ukraine i po sprawie
Dr.
3 lata temu
Zapewne za chwilę będziemy świadkami ataku WISŁY,,,już farma ma zapewne gotową szczepionkę,,,dla naszego dobra będzie 20 w jednym ,,,szkoda słów na to draństwo,,
SAD
3 lata temu
Pytanie takie, czy szczepienie jest zdrowsze niż samo przejście tej choroby? Lub odwrotnie.... Oczywiście takich badań nie będzie bo szczepienia przegrają, a jakby wygrały to takie badania by były.
Obawa
3 lata temu
Nie chorowałam ale z tego co wiem byłam szczepiona przeciw wszystkim chorobom wieku dziecięcego. Oczywiście to było bardzo dawno . Czytałam,że osoby starsze również mogą zachorować . Boję się , ponieważ są powikłania po tej chorobie . Czy ta szczepionka daje uodpornienie na całe życie ? Na to pytanie nie znalazłam odpowiedzi . Pomóżcie .
ciekawska
3 lata temu
a jak sie czuja te "ofiary" odry? umarli?
bETYVhtT
ja
3 lata temu
Miałam odrę jako dziecko - ponad 50 lat temu i przechodziłam ją okropnie. Gorączka powyżej 40, majaki, okropny ból...nie rozumiem jak można nie zaoszczędzić tego dziecku.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić