Aldona Brauła
|
aktualizacja

Nie żyje podpalona ofiara gwałtu. Atak w drodze do sądu

160 reakcji
0
16
144
Podziel się

23-latka z Indii została podpalona, gdy wyruszyła w drogę do sądu, żeby zeznawać przeciwko dwóm mężczyznom, którzy ją zgwałcili. Kobieta nie przeżyła potwornych poparzeń. Zmarła w szpitalu. W Indiach wezbrała fala oburzenia po zbrodni w stanie Uttar Pradesh.

Nie żyje podpalona ofiara gwałtu. Atak w drodze do sądu
(Youtube.com, ABP NEWS HINDI)

Kobieta, której dane pozostają anonimowe, zmarła w piątek w szpitalu. Powodem były rozliczne obrażenia spowodowane podpaleniem. Jak powiedzieli lekarze ponad 95 proc. jej ciała uległo poparzeniu.

Przed śmiercią zdążyła opowiedzieć policji o całym zdarzeniu. Z jej zeznań wynika, że sprawcami podpalenia byli mężczyźni, którzy kilka miesięcy wcześniej ją zgwałcili. W czwartek, w dniu ataku, kobieta miała zeznawać przeciwko nim w sądzie. Gdy była w drodze na dworzec kolejowy nagle rzuciła się na nią grupa oprawców.

W ataku brali udział także członkowie rodzin oskarżonych o gwałt mężczyzn. Chcieli udaremnić kobiecie złożenie zeznań i zemścić się na niej za oskarżenia.

Uratujcie mnie, nie chcę umierać. Chce zobaczyć jak ich wieszają, jak umierają - tak miały brzmieć ostatnie słowa ofiary przed śmiercią.

Pięciu mężczyzn zostało aresztowanych pod zarzutem usiłowania zabójstwa i zastraszania. Policja powiedziała, że teraz są podejrzani o morderstwo. Dwóch mężczyzn, którzy dokonali gwałtu na zmarłej czeka jeszcze na zarzuty. Prawdopodobnie będą odpowiadać za oba przestępstwa.

Przewodnicząca Komisji ds. Kobiet w Delhi, Swati Maliwal, obwiniała o tę sytuację prawo indyjskie. Według niej gwałciciele powinni czekać w areszcie na rozprawę i wyrok, ale luki w prawie pozwoliły na ich zwolnienie za kaucją. Przez to mogli mieć swobodny dostęp do swojej ofiary.

Tak wiele razy gwałty miały miejsce i tych gwałtów dokonywali ludzie, którzy w przeszłości już byli za to skazywani, albo byli o gwałt podejrzani i zwalniano ich za kaucją –orzekła w specjalnym oświadczeniu.

Indie zmagają się z narastającym problemem przemocy seksualnej wobec kobiet. Zdaniem aktywistów zajmujących się prawami kobiet napaści seksualne w Indiach są wciąż pomijane przez prawo. Według nich istniejące regulacje, nie zapewniają bezpieczeństwa i odpowiednio wysokich kar. Okropna śmierć młodej kobiety następuje po szokującej śmierci młodej lekarki, która zaledwie kilka dni wcześniej wstrząsnęła światem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

144
0
16
KOMENTARZE
(144)
ukr
2 miesiące temu
ubic sabaki widlami
Indie są stra...
2 miesiące temu
a w Polsce wiecznie kult Indii. Yoga, sroga, jedzenie, hare hare, buddyzm, nirwana i inne diabelstwa
Niepoprawnie
2 miesiące temu
Pełno tej Dziczy w Warszawie. Jeżdżą rowerami dla Ubera. W zeszłym roku taki Dzikus dowożący jedzenie zgwałcił dziewczynę na Mokotowie. Trzeba nosić przy sobie jakąkolwiek broń i reagować zdecydowanie na tą Dzicz bo to są Dzikusy !
Piotr
2 miesiące temu
Jaka jest przyjemność ze stosunku podczas gwałtu? Żadna!!! Gwałciciel To osobą chora psychicznie która trzeba leczyć. Najlepiej ostatecznym rozwiązaniem.
Bock
2 miesiące temu
Dzicz szaleje! Może radykalne kary pomogą. Zakorzeniona bezkarność. Tak to się dzieje,jak nie ma równouprawnienia.Wystarczy spojrzeć na jedną z najbardziej zacofanym religii, kobiety w burkach... Cyrk! 21 wiek a kobiety mogą tylko oczy pokazać.Żadna normalna religia nie upodla tak kobiet. To jest po prostu chora interpretacja.Po to stworzony mężczyzna i kobieta aby się uzupełniali a nie dyskryminowali.Z braku szacunku takie właśnie siupy odchodzą.
Najnowsze komentarze (144)
Facet
miesiąc temu
A co na to feministki??
Maniek
2 miesiące temu
To ta kultura ma nas niby uboga ac drogie lewusy?
Egon
2 miesiące temu
Ukamieniowac winnych.
Ajm from bomb...
2 miesiące temu
Shoł titz and wagajna plis
Wanderer
2 miesiące temu
pięć poparzeń 60 %powierzchni ciala , cztery przeszczepy ze świńskiej skóry i cztery transfuzje sztucznej krwi to i tak za mała kara dla sprawców
Ggg
2 miesiące temu
Oko za oko, ząb za ząb...
TomTick
2 miesiące temu
To Indie. Trzeci świat. Mają technologie atomową, landy ociekające złotem, marmurowe świątynię i kulturę zdającą się przeczyć faktom życia codziennego. Niestety ponad to wszystko jest prawodawstwo, które ukrywa i broni przestępców a za nic ma prawa mniejszości i kobiet. Tam aż się prosi o rewolucję, zbrojny opór głupocie i bezdusznej machinie skorumpowanych władz.
Karol
2 miesiące temu
A w Polsce to nie gwałcą
Lelek
2 miesiące temu
Tak się załatwia sprawy zwykli ludzie giną a chcą tylko sprawiedliwości żeby tak polityków wykruszyć może by się wreszcie zajęli sprawami ludzi a nie złodziejstwem i zdradą ojczyzny
prawda
2 miesiące temu
pokazcie tą fale oburzenia
wr
2 miesiące temu
Ludzkość zżera swój własny ogon... Agonia świata...
Zeb
2 miesiące temu
Dzicz !!! A my pozwalamy takim przyjeżdżać i pracować w Polsce ?
Wawiak
2 miesiące temu
winne jest nie prawo indyjskie, a kultura i mentalność.
Adame
2 miesiące temu
A wystarczy tylko kilka bomb atomowych tam puscic tak by zrobic z tego kraju pustynie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić