Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|
aktualizacja

Atak zimy w Teheranie. To pierwszy taki przypadek od lat

9
Podziel się:

Prawie 20-centymetrowa warstwa śniegu pokryła stolicę Iranu. Zaspy sparaliżowały ruch samochodów i doprowadziły do zamknięcia największego lotniska w kraju. Tego typu śnieżyce są w Iranie zjawiskiem niespotykanym.

Iran pokryła gruba warstwa śniegu
Iran pokryła gruba warstwa śniegu (Instagram.com)

Ponad dwa tysiące pasażerów oczekujących na wznowienie ruchu powietrznego na lotnisku im. Imama Chomeiniego otrzymało od personelu koce i butelki z wodą mineralną.

Teherańskie szkoły i uczelnie wyższe zostały zamknięte na dwa dni, a zasypane drogi sprawiły, że tysiące osób nie były w stanie dotrzeć do pracy.

Teheran to stolica i największe miasto Iranu oraz Bliskiego Wschodu. Wiosny w mieście są dość łagodne, za to lata bywają suche i gorące.

Bardzo często pojawiają się upały powyżej 35 st. C. Zima zaczyna się zazwyczaj w grudniu i trwa około 4 miesięcy. Opady śniegu są wówczas sporadyczne, a mrozy nie przekraczają kilku stopni.

Dlatego też śnieżne czapy pokrywające budynki, ulice i samochody są dla mieszkańców prawdziwym zaskoczeniem. Na Instagramie pojawiło się mnóstwo zdjęć pokazujących irańską anomalię.

Tej zimy nie jest to pierwsza tego typu "niespodzianka". Zaledwie kilka tygodni temu śnieg spadł również… na Saharze. Z kolei w Polsce mamy jedną z najcieplejszych zim od lat. Najwyraźniej natura lubi zmiany.

Zobacz także: Zobacz też: Paraliż w USA. Odwołane loty, nie działają szkoły i urzędy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Turystyka
KOMENTARZE
(9)
zibi
5 lata temu
Wcale się nie zdziwię jeżeli przyczyną tych anomalii będzie smog w Polsce.Dziwię się,że jeszcze niemiecka praca tego nie ogłosiła.
obserwator
5 lata temu
To kara Boska. Na razie małe ostrzeżenie.
hulk
5 lata temu
Armagedon
Ibrahim Ilopa...
5 lata temu
Iran, prosi o pomoc Polske i wyslanie kilkudziesieciu spychow do odgarniania sniegu. Placa na godzine tyle ile w Polsce dostane za caly dzien. Prosze kontaktowac sie z ambasada Iranu w Warszawie.
Sceptyk
5 lata temu
"Prąd Zatokowy Golfstrom – podpowierzchniowy prąd morski północnego Atlantyku. Golfsztrom bierze swój początek z połączenia Prądu Florydzkiego z Prądem Antylskim u wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych, w pobliżu przylądka Hatteras w Karolinie Północnej i płynie z prędkością około 9 km/h łukiem w kierunku północno-wschodnim do wybrzeży Nowej Fundlandii w Kanadzie, które omija z południowego wschodu. W tym rejonie zwanym deltą Golfsztromu bifurkuje. Główna część wód Golfsztromu kieruje się na południowy wschód, część zaś jako Prąd Północnoatlantycki płynie w kierunku Wielkiej Brytanii. Tam wody Prądu Północnoatlantyckiego oddają ciepło atmosferze, ogrzewając Europę. po opublikowaniu wyników analiz przeprowadzonych pod kierownictwem Stefana Rahmstorfa z Poczdamskiego Instytutu Badań Klimatycznych, okazuje się, że Golfsztrom osłabł rekordowo bardzo. Niemieccy eksperci doszli do wniosku, że system osłabił się do najniższego poziomu od 1100 lat."Sądzę, że to jest przyczyna zmian klimatu.
Jerzy
5 lata temu
Wina Tuska.
Tq
5 lata temu
Klimat sie ociepla.
zxc
5 lata temu
A takich niespodzianek pogodowych będzie coraz więcej !
StarySBek
5 lata temu
Pewnie antypolskie partie PO,N juz szykuja atak na obecny rzad.Bo jak wiadomo,cokolwiek sie dzieje na swiecie,to wina PiS.Polskie lemingi,Sebixy oraz reszta polmozgow juz zaciera rece,ze kolejny material w ktorym mozna wymiotowac toksynami na obecny rzad.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić