o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Audi przestawia się na elektryki, zwolni 9,5 tys ludzi

13
Podziel się

Audi ma zamiar zlikwidować 9,5 tys. stanowisk do 2025 roku w ramach przystosowania się do produkcji aut elektrycznych.

Audi ma zamiar zlikwidować 9,5 tys. stanowisk do 2025 roku
Audi ma zamiar zlikwidować 9,5 tys. stanowisk do 2025 roku (Materiały prasowe)
bECdVaUR

Audi ma zamiar zlikwidować 9,5 tys. stanowisk do 2025 roku w ramach przystosowania się do produkcji aut elektrycznych. Jednocześnie Volkswagen, do którego należy Audi, zapowiedział utworzenie 2 tys. nowych stanowisk.

Nowe stanowiska mają powstać w działach elektromobilności i cyfryzacji. Dwie fabryki w Niemczech mają natomiast zlikwidować miejsca pracy, oferując program wcześniejszego przechodzenia na emerytury oraz nie prowadząc naboru na wakaty kadrowe. - W czasach zmian czynimy Audi bardziej sprawne i efektywne - skomentował decyzję prezes firmy Bram Schot.

Pozostali pracownicy fabryk w Ingolstadt w Bawarii i Neckarsulm niedaleko Stuttgartu, których jest 50 tys., mają zapewnione zatrudnienie do 2029 roku. To efekt negocjacji ze związkami zawodowymi.

bECdVaUT

Zdaniem spółki zmiany pozwolą zwiększyć zyski o 6 miliardów euro do 2029 roku, a rentowność wynieść ma od 9 do 11 proc. W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku Audi notowała spadki sprzedaży, dochodu i zysku operacyjnego.

bECdVaVu
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(13)
Olo
2 lata temu
Marzy mi sie odbudowa FSO. Elektromobilnosc to jest szansa na odbudowe przemyslu.
noi
2 lata temu
Chciało by się rzec czemu tak późno
Okazja
2 lata temu
Drukarka 3D z przesyłka z Polski 🇵🇱 ❗️ANYCUBIC Kossel 3D ❗️ Kod rabatowy: 10DOLLAR Cena za najdroższy zestaw: 🔷 203,73 $ 🔷 https://ali.ski/E7kNF8
bECdVaVv
hary-63
2 lata temu
Tylko raz przez pół roku miałem vieśwagena 1.9 TDI.W tym samym czasie jeździłem również fordem scorpio 2 DOHC .Ford deklasował passata pod każdym względem mimo ,że palił więcej.Nigdy więcej wieśwagenów i innego badziewia spod tego znaku.
lolo
2 lata temu
Ktoś jeszcze kupuje ten oszukańczy szmelc ? Amerykanie już się wyleczyli, całe stadiony zastawione tym badziewiem
messiah2001
2 lata temu
fajnie, moje e46 zyska na wartosci
miki
2 lata temu
Ludzie podziękują kiedyś urzędnikom z Brukseli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fdys
2 lata temu
"Zdaniem spółki zmiany pozwolą zwiększyć zyski o 6 miliardów euro do 2029 roku, a rentowność wynieść ma od 9 do 11 proc." Co tam ludzie...ważne są zyski.
bul
2 lata temu
do czego to doprowadził ecoterroryzm
.
2 lata temu
Nie wyobrażam sobie świata z elektrycznymi autami. Nie dość że drogie i nie każdego stać na takie widzimisię to jeszcze ile trzeba czekać aż się to g. "zatankuje".
Just True
2 lata temu
Przypominam tylko że koncern vw sponsorował raport na najbardziej antysemickie kraje, gdzie Polska zajęła pierwsze miejsce. Pieprzyc ten złom.
obcy
2 lata temu
Grupa VW to historia,ich samochody skończyły się równo ze schyłkiem ubiegłego wieku.To co produkują teraz to parodia na kółkach...za kosmiczną kasę w po równaniu do jakości.
Polak
2 lata temu
Wróci do łask PKP i PKS bo tymi elektrykami to nie da sie jeździc a do tego sa 2 razy drozsze w zakupie. KONCERNY SAMOCHODOWE PRZEGRAJA Z KOMUNIKACJĄ PKP I PKS!!!!!
bECdVaVn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić