Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Aukcja w Rosji. Nikt nie kupił zdjęć z podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow

18
Podziel się

Historyczny pakt Ribbentrop-Mołotow został zawarty w 1939 roku. Teraz w moskiewskim domu aukcyjnym Litfond wystawiono na sprzedaż zdjęcie osobistego fotografa Adolfa Hitlera z tamtego wydarzenia. Nie było jednak chętnych do zakupu.

Podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow.
Podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow. (East News)
bEECSqrV

Aukcja została zorganizowana w czwartek późnym wieczorem. Można było na niej kupić m.in. zestaw dziewięciu fotografii wykonanych w latach 1939-42 przez Heinricha Hoffmanna - osobistego fotografa i wieloletniego przyjaciela wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera.

"Odbitki nosiły pieczęć niemieckiej agencji prasowej. Sześć zdjęć wykonanych podczas podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow przedstawiało m.in. ministrów spraw zagranicznych ZSRR i Niemiec: Wiaczesława Mołotowa i Joachima von Ribbentropa, Józefa Stalina, dyplomatów radzieckich i niemieckich" - informuje portal wnp.pl.

bEECSqrX

Przypomnijmy, że pakt Ribbentrop-Mołotow zawarty między III Rzeszą i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich nazywany jest w historii aktem IV rozbioru Polski. Zakładał bowiem m.in. zniesienia lub zarządzanie niepodległością suwerennych państw, w tym Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii.

"Pakt doprowadził do wybuchu II wojny światowej i skazał połowę Europy na dziesięciolecia cierpień" - napisali ostatnio we wspólnym oświadczeniu szefowie dyplomacji Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Rumunii.

Co ciekawe, cena zbioru zdjęć nie była wysoka, bo wynosiła około 40000-42000 rubli (ok 2,5 tys. złotych). Mimo to nie znalazły one nabywcy. Fotografie nie będą wystawiane na aukcję ponownie, a powrócą do właściciela, którym jest prywatny kolekcjoner.

Zobacz także: Zobacz też: Rosja poparła rezolucję Rady Europy ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum
bEECSqsd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEECSqsy
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(18)
Histeryk
2 lata temu
Nikt nie kupił, bo ruscy zapewniają,że to nieprawda! Znaczy się polska"fałszywka". Potwierdzają to Niemcy i Żydzi.
polak
2 lata temu
niech Putin kupi i się tym chwali w Europie i na świecie cap kłamliwy
Bicz Boży
2 lata temu
Gdyby ktoś je kupił po chwili jechałby już bydlęcym wagonem na Syberię :-)
bEECSqsz
nnnnn
2 lata temu
Czemu polskie władze nie skorzystały z okazji i nie kupiły? Zajęły by te zdjęcia ważne miejsce w Muzeum II Wojny Światowej .
echo,,,,
2 lata temu
co złego to nie oni -- co nie znacie tego powiedzenia , no to jak coś to winnych nie ma
Rys
2 lata temu
Odbitki powinni rozdawac za darmo w calej Rosji
jonasz
2 lata temu
rotmistrz 2 godz. temu MAM NADZIEJE ŻE TE sowieckie i niemieckie łotry poMOSZĄ ODpoWIEDNIĄ KARĘ W INNYM WYMIARZE , TERAZ NAJCHĘTNIEJ ZROBILI BY TO SAMO - WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, no skoroś taki adekwatny ! to może napiszesz coś o o pakcie Libentrop inasz Ploski minister spraw zagranicznych Bek!!!!! w roku 1934!!!! - o ile na to pozwoli ci reszta uczciwośc i sumienia!!!!!!!!
jmh
2 lata temu
Ciekawe, dlaczego muzeum II W.Ś. ich nie kupiło.
rotmistrz
2 lata temu
MAM NADZIEJE ŻE TE sowieckie i niemieckie łotry poMOSZĄ ODpoWIEDNIĄ KARĘ W INNYM WYMIARZE , TERAZ NAJCHĘTNIEJ ZROBILI BY TO SAMO - WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE
gosc
2 lata temu
niech je wysle Putinowi, to moze zrozumie
gość
2 lata temu
Polska strona powinna mieć te zdjęcia. O ile to oryginały.
asd
2 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
SuperGość
2 lata temu
Tak miłych, radosnych i uśmiechniętych oprychów razem nikt w Rosyji nie chce przytulić do swojego salonu ? To chociaż do kuchni, przecież dziadek Władymira Władymirowicza gotował im wtedy stawę gdzieś tam piętro niżej by mogli utrzymać pióra i formę w trakcie tego doniosłego spotkania ! Pewnie nie miał Władymir Władymirowicz drobnych by je sobie zafundować wraz z tą historyczną, wzniosłą i budującą strawą duchową płynącą z tych zdjęć . Może toś mu je jednak kupi i podaruje by dalej nie błądził już w meandrach historii i nie popisywał się jej manipulowaniem.
bEECSqsr
hhhhh
2 lata temu
ja to kupię
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić