REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 6 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska03.12.19 (07:31)

Australia. Dopadli 12-letnich podpalaczy

Policja odkryła, że trzej 12-letni chłopcy celowo wywołali pożar w Nowej Południowej Walii w Australii. Władze przekazały, że będą traktowani zgodnie z ustawą o młodych przestępcach.
Brett Hemmings / Stringer / Getty Images

Dwóch 12-letnich chłopców podpaliło trawę w rezerwacie w Koonawarra w Australii w niedzielę 1 grudnia. Tego samego dnia trzeci 12-latek wzniecił ogień za klubem sportowym na przedmieściach Wollongong. Na szczęście strażacy zdołali ugasić oba pożary.

To bardzo niepokojące, gdy młodzi ludzie w dalszym ciągu ignorują wiadomość o tym, jak niebezpieczne mogą być pożary. Wzywamy całą społeczność do zachowania czujności i zgłaszania wszelkich podejrzanych zachowań - powiedział inspektor okręgowy policji w Lake Illawarra, Brian Pedersen.

REKLAMA

Chłopcy w ramach kary wezmą udział w konferencji dla młodzieży. Dzięki zastosowaniu ustawy o młodych przestępcach nie odpowiedzą w inny sposób za przestępstwo spowodowania pożaru buszu. Ta forma odpowiedzialności - jak tłumaczy australijska policja - ma na celu "umożliwienie sprawcom zajęcie się wyrządzoną przez nich szkodą".

To już nie pierwszy raz, gdy młodzi ludzie zostali przyłapani na wywoływaniu pożarów w Nowej Południowej Walii. W sierpniu trzy nastolatki w wieku 12, 13 i 14 lat zostały aresztowane w South Kempsey za celowe wywołanie 13 pożarów traw.

Jest to przestępstwo i poważnie zagraża życiu ludności i strażaków. Każdy, kto jest na tyle głupi, by celowo rozpalić ogień, powinien wiedzieć, że zostanie złapany i postawiony przed sądem - powiedział wówczas rzecznik Straży Pożarnej (RFS) Greg Allan.

Zobacz także: Zrobił zdjęcie z okna. Niebo wygląda przerażająco

We wschodnich regionach Australii wciąż szaleją pożary. Od lipca w ponad 700 pożarach w Nowej Południowej Walii spłonęły 2 miliony hektarów ziemi. Zginęło 6 osób, a 673 domy i 1400 innych budynków zostało zniszczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij