o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Austria zamyka meczety. Recep Tayyip Erdogan: to krok wciągający świat w nową wojnę religijną

175
Podziel się

Według prezydenta Turcji decyzja kanclerza Austrii o zamknięciu kilku meczetów popchnie świat w kierunku kolejnej wojny religijnej. - Naprawdę myślicie, że pozostaniemy bezczynni, gdy robicie coś takiego? - zapowiedział Erdogan.

Austria zamyka meczety. Recep Tayyip Erdogan:  to krok wciągający świat w nową wojnę religijną
(PAP/EPA, TUMAY BERKIN)
bDZVCEZN

Kanclerz Austrii postanowil rozprawić się z problemem tzw. "politycznego islamu". Dlatego wydał polecenie, aby wydalić z kraju kilku finansowanych z zagranicy imamów. W ramach akcji Austria zamknie również siedem meczetów.

Austriaków oburzyły inscenizacje z udziałem dzieci, które występowały w mundurach i musiały udawać nieżywe. Odbywały się w one właśnie meczetach z okazji przedstawienia bitwy pod Gallipoli z 1916 roku, kiedy to Imperium Osmańskie wygrało z krajami Ententy.

bDZVCEZP

Działania te ostro skrytykował prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. - Działania podjęte przez kanclerza Austrii to krok wciągający świat w nową wojnę między Krzyżowcami i Półksiężycem - stwierdził podczas spotkania z wyborcami. - Ogłaszają, że chcą wygnać z Austrii naszych duchownych. Naprawdę myślicie, że pozostaniemy bezczynni, gdy robicie coś takiego? To przecież oznacza, że i my będziemy zmuszeni coś przedsięwziąć - zapowiedział Erdogan.

bDZVCFaq
KOMENTARZE
(175)
Kali
3 lata temu
Już próbowali cos zrobić w 1683r. tylko im Sobieski przeszgodził.
moskito
3 lata temu
szacun dla Austrii ,tak powinna postąpić cała Europa nikt nie ma prawa dyktować Austrii jak ma prowadzić politykę wewnętrzną , a Erdogan niech się nie zapomina
Jan Polak
3 lata temu
Bardzo dobra decyzja. Europa nie chce być islamska, tak po prostu. Mamy do tego pełne prawo.
bDZVCFar
sylwi
3 lata temu
Niech ten cieć powie lepiej ile kościołów zburzono i ilu księży zabito na bliskim wschodzie i Afryce. Gonić dziadów do siebie!!!
Ala
3 lata temu
Bardzo dobra decyzja.Nie ma na co czekać.
Mac
3 lata temu
Bardzo dobrze...pozamykac i zrownać z ziemią..ni3chbwracaja do swoich krajow ..albo przestrzegaja naszych praw!! Albo najlpiej jiech juz zaczna sie pakowac...do niczego jie sa potrzebni w europie...same nieroby ..jak to widze na ulicy to zygać się chce...
Luzak
3 lata temu
Brawo Austria.Mieszkać i pracować mogą.Ale ciemnotę wciskać nie.Jeżeli chcą meczety to niech wracają do siebie
Tybet
3 lata temu
Bardzo proszę służby specjalne Europy o zdjęcie erdo gdyż zagraża, grozi europie! Dziękuję
gođ
3 lata temu
Ty Erdogan, wszystkie wojny religijne byly wywolane przez Twoich krajan. Przypomnij sobie z historii o o blokadzie Jerozolimy i napadach na pielgrzyow i najazd na te tereny Seldzukow i innych dzikich plemion arabskich. I tak doszlo do Pierwszej Wojny krzyzowej i nastepnych.
Kuba
3 lata temu
Panie prezydencie proszę zakazać wyjazdu Turkom do Europy. Myślę że to nami głęboko wstrząśnie. Najlepiej też niech Ci biedni Turcy którzy żyją na zachodzie wracają do Turcji. Na pewno tylko na to czekają.
H4848
3 lata temu
PIĘKNY PRZYKŁAD GDZIE JEST MIEJSCE RELIGII, WSZYSTKICH RELIGII BEZ WYJĄTKU. ZA PRÓBĘ MIESZANIA W POLITYCE POWINNO SIĘ BEZ WYJĄTKU ZAKAZAĆ KAŻDEJ RELIGII DZIAŁANIA. RELIGIA MA BYĆ SPRAWĄ SUMIENIA A NIE BIEŻĄCEJ SYTUACJI POLITYCZNEJ I MAFIJNEGO WYKORZYSTYWANIA SPOŁECZEŃSTW.
Anty
3 lata temu
Religie to zło najgorsze.
Emil
3 lata temu
Chcecie wojny? Z katolikami nawet Allach wam nie pomoże 😂
bDZVCFaj
Bcxc
3 lata temu
Brawo brawo brawo.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić