Beata Czuma
|

Awantura w Sejmie. Straż marszałkowska wyniosła mężczyznę z galerii

51 reakcji
7
9
35
Podziel się

W czwartek Sejm obraduje nad ustawą dyscyplinującą sędziów. W pewnym momencie doszło do awantury. Na galerii sejmowej stało kilka osób. Chciało wyciągnąć długi szalik z napisem "Konstytucja". Mężczyznę wyniosła straż marszałkowska.

Do awantury doszło na galerii sejmowej
Do awantury doszło na galerii sejmowej (PAP, Tomasz Gzell)
  • Straż marszałkowska wyniosła z galerii sejmowej mężczyznę
  • Miał ze sobą szalik z napisem "Konstytucja"
  • Mężczyzna był znajomym posłanki Klaudii Jachiry

Nie wiadomo dokładnie, kogo wyniesiono i co się stało z tą osobą. Wiadomo, że na galerii sejmowej byli posłowie i dziennikarze. Ktoś wyciągnął szalik z napisem "Konstytucja". Jak informuje dziennikarz "Gazety Wyborczej", który tam był, straż marszałkowska wyniosła gościa posłanki Klaudii Jachiry, który "krzyczał w obronie wolnych sądów".

Jak powiedziała RMF FM Klaudia Jachira, na galerii byli jej znajomi z Wrocławia. - Mieli ze sobą tylko szalik z napisem "Konstytucja". Od razu zostali brutalnie zaatakowani - powiedziała posłanka. dziennikarz tej stacji dowiedział się, ze wyniesionym mężczyzną jest działacz Obywateli RP. Po akcji strażników marszałkowskich ma rozdartą koszulę.

"Zostali wyproszeni z galerii"

Godzinę wcześniej ten sam szalik pojawił się na sali obrad Sejmu. Trzymały go m.in.: posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira oraz posłanka Zielonych Urszula Zielińska.

- Swoim zachowaniem na sali posiedzeń naruszają państwo powagę Sejmu. To jest formuła niezbędna do tego, by zostali państwo ukarani - powiedział prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS.

"Regulamin Sejmu umożliwia publiczności obserwowanie, a nie zakłócanie obrad. Osoby, które naruszyły swoim zachowaniem przepisy, zostały wyproszone z galerii. Przed interwencją Straż Marszałkowska kilkukrotnie zwracała tej grupie uwagę. Transparent dostarczyła jedna z posłanek" - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum informacyjnego Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

35
7
9
KOMENTARZE
(35)
jachira, obyd...
miesiąc temu
i wszystko jasne. Trzeba sprzątnąć ten kał.
msa
miesiąc temu
jachira poprzez swoich znajomych wprowadza juz zamet w Sejmie.BRAWO jachira sa juz pierwsze skutki twojego poselstwa.wiecej takich panie schetyna,-bedzie weselej.
Gość 87
miesiąc temu
Jeszcze sejm się nie otrząsnął z Palikota a już mamy następnego gniota.
Ziom
miesiąc temu
Klaudia do sejmu przyszła z osobą towarzyszącą he!he! Pomyliła imprezy! Sylwester za dwa tygodnie😊😊😊
rodak
miesiąc temu
Jak można tolerować chamstwo osłów. Te warchoły pogonić do sprzątania miast. Nie chcemy płacić na utrzymanie tych darmozjadów i niemieckich agentów.
Najnowsze komentarze (35)
fff
miesiąc temu
Poseł powinien być odpowiedzialny za osoby które rzekomo jako osoby towarzyszące wprowadził do Sejmu. Urządzanie cyrku w sejmie winno, skutkować odebranie mandatu. Sejm miał być po tych wyborach instytucją bardzie poważną jak widać " chcemy aby było tak jak BYŁO" :) - co dla niektórych.
8787
miesiąc temu
Za zakłócanie powagi sejmu świra do paki a Jachira kara pieniężna. Dzicz do lasu a nie do polskiego sejmu
Ja
miesiąc temu
Jednorazowo można poprzestać na karze finansowej. Powtórne urządzanie cyrku w sejmie winno, skutkować odebranie mandatu.
erw
miesiąc temu
opozycja,to patologia,tam chyba nie ma wogóle normalnych posłów,to strata naszych pieniedzy
suweren
miesiąc temu
Ciekawe, czy dla nich słowo "konstytucja" to bardziej obraza czy zwykłe przekleństwo?
s
miesiąc temu
powinni go zrzucić z tego balkonu a nie nieść
gość
miesiąc temu
Niech ta Jachira do siebie zaprasza tych swoich przy głupawych jak ona sama gości!
bellcyg
miesiąc temu
Tak. Właśnie tak. KONSTYTUCJA narusza obrady TEGO sejmu.
A RODO
miesiąc temu
Nie obowiązuje przypadkiem tych co filmiki kręcą wbrew głównym bohaterom? Za granicą np.w Niemczech za sfilmowanie wypadku grozi od teraz do kilku lat więzienia za rozpowszechnianie filmików bez wyrażenia zgody osoby filmowanej
Momo
miesiąc temu
Nie spodziewajcie się po kimś takim inteligencji
Gość
miesiąc temu
Ło matko, ma rozdartą koszulę! Ciekawe czy przeżył? O tym nie piszą? Jachira z koleżkami z wariatkowa chciał narobić wiochy, w swoim stylu, no i nikt nie pozwolił się chorym psychicznie dzieciom pobawić...
mm.
miesiąc temu
co on tam robił , to nie jest miejsce dla normalnych ludzi .
Stopa
miesiąc temu
Powinni zrzucić ich z dachu a potem sprawdzić czy napewno mózg wypłynął jeżeli nie powtórzyć aż do skutku.
polkie
miesiąc temu
Rządzący wprowadzili ustawę o zwiekszeniu promieniowania mikrofalowego z masztów telefonii komórkowej o 100%.To co się dzieje to w głowie się nie mieści.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić