Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Awantura w TVP Info. Poseł Nowoczesnej w koszulce z napisem "Konstytucja"

115
Podziel się

Działacze KOD w całym kraju zakładają na pomniki koszulki i banery z napisem "Konstytucja". Takie samo hasło miał na koszulce poseł Nowoczesnej Piotr Misiło, gość Adriana Klarenbacha w programie "Minęła 20". Pod koniec programu doszło z tego powodu do ostrej wymiany zdań.

Piotr Misiło przyszedł do studia TVP w koszulce z napisem "Konstytucja"
Piotr Misiło przyszedł do studia TVP w koszulce z napisem "Konstytucja" (TVP Info/screen)
bEDXsEAB

Koszulką z napisem "Konstytucja", w której wziął udział w programie, poseł Nowoczesnej pochwalił się na swoim profilu na Twitterze jeszcze przed rozpoczęciem programu.

Dyskusja dotyczyła zbliżających się wyborów samorządowych. Prowadzący zdawał się nie widzieć koszulki posła Nowoczesnej. Jednak pod koniec programu, gdy dyskusja między uczestnikami programu zaczęła się robić gorąca, a poseł Misiło zarzucił europosłowi PiS Zbigniewowi Kuźmiukowi, że zachowuje się nie fair, Klarenbach zapytał: "A czy jest fair siedzieć w t-shircie z napisem 'konstytucja' i straszyć piętnowaniem ludzi, którzy zgłosili się do Sądu Najwyższego?". - Panie pośle, za to jest paragraf, piętnowanie ludzi, poseł RP takie rzeczy robi? - powiedział prowadzący Adrian Klarenbach.

bEDXsEAD

- Ustawa o SN jest niekonstytucyjna. Nie ma cienia wątpliwości - próbował tłumaczyć się Misiło. Poseł Nowoczesnej mówił też o "upartyjnieniu" TK i KRS.

- Panie pośle, proszę się nie gniewać, ale to co pan uprawia, to jest tania demagogia i politykierstwo - przerwał mu Klarenbach i mówił, że poseł "nie ma prawa namawiać do napiętnowania". Nie dopuścił już posła Nowoczesnej do głosu . W tle widzowie mogli jednak usłyszeć Misiłę, który mówił, że "TVP kłamie i manipuluje programem".

Misiło: przyjdzie wam codziennie rano spoglądać w lustro

Pod koniec lipca Stowarzyszenie Sędziów "Themis" zaapelowało do sędziów, by kandydowali na wolne stanowiska w Sądzie Najwyższym. „Nazwiska osób aspirujących do Sądu Najwyższego w warunkach stanowionego obecnie ustawowego bezprawia, staną się synonimem służalczości wobec systemu niszczącego system prawa i odbierającego po kawałku wolność obywatelom” - napisali przedstawiciele "Themis" w oświadczeniu.

bEDXsEAJ

Tydzień temu, nawiązując do tego oświadczenia poseł Nowoczesnej wezwał trzech kandydatów do SN z województwa zachodniopomorskiego, by wycofali swoje kandydatury. Na tym jednak apelu nie zakończył. - Zwracam się też do wszystkich mieszkańców województwa: piętnujmy takie osoby. Rozumiem, że jest pokusa szybkiego awansu, który w normalnych okolicznościach mógłby się nie zdarzyć. Ale proszę: wycofajcie swoje kandydatury. Nie startujcie do Sądu Najwyższego. Jest jeszcze czas. PiS kiedyś upadnie. Przyjdzie wam codziennie rano spoglądać w lustro i widzieć twarze, które pomogły PiS-owi zniszczyć trójpodział władzy i niezależność sądownictwa w Polsce - stwierdził poseł Nowoczesnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDXsEBe
KOMENTARZE
(115)
888
2 lata temu
Poseł Nowoczesnej pomylił koszulki powinno być PRO-STY-TUCJA
Kolano Prezes...
3 lata temu
Prawda jest taka, że szanujący się człowiek nie powinien chodzić do tej pisowskiej propagandowej szczujnii.
Polak
3 lata temu
Misiło - człowiek, który nie potrafi się uczesać chce nam mówić jaki ma być wymiar sprawiedliwości !!???!! Wtf !??????
bEDXsEBf
trek
3 lata temu
brawo! sami pracują na to by nie przekroczyć progu! to mi się podoba!
Wie57slaw
3 lata temu
Dalaczego on namawia innych by nie kandydowali a sam nie zrezygnuje z posłowania swoją głupotą i chamstem dość krzywd wyrządził prlamentowi i Polsce
nowocesne
3 lata temu
Cudaki z Nowocesnej.
rzyt
3 lata temu
A bidny Misiło musi już teraz codziennie patrzeć w lustro i to znosić. A patrzeć specjalnie nie ma na co.
dredd
3 lata temu
misiło to wstyd dla Polski i dla tych wszystkich którzy na niego głosowali...
GREGOR.
3 lata temu
W polskiej polityce jest to czymś niespotykanym że partia rządząca spełnia obietnice przedwyborcze. Dlatego ma duże szanse na reelekcje, a opozycja musi być konstruktywną bo inaczej zmaleje zainteresowanie na tylko narzekającą.Moim zdaniem to już po-PO inaczej mówjąc (jak mawiali przegrani na scenie politycznej) "Sabo nie idź tą drogą".
v
3 lata temu
Woda zamiast mózgu brak argumentów to się wymyśla byle co ot cała Nowoczesna szkoda że bez rysia
zz
3 lata temu
sądy są mafią i należy ich wybijać na karmę dla krokodyli
hm
3 lata temu
Misiło...żenujący poziom jak zwykle
xxx
3 lata temu
Klarenbach - prawdziwie polskie nazwisko...
bEDXsEAX
OLO
3 lata temu
Prowadzący zgasił ...................chyba światło jak wychodził do domu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić