o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Awantury na komisji sprawiedliwości. Krzyki i chaos

40
Podziel się

Awantury, chaos, krzyki. Tak wyglądały nocne prace nad ustawą PiS. Po godz. 5 nad ranem w piątek komisja zakończyła burzliwe głosowania. Odrzucono ponad 80 poprawek opozycji.

Krzyki i chaos na komisji sprawiedliwości
Krzyki i chaos na komisji sprawiedliwości (PAP)
bEECKiYB
  • Obrady na komisji sprawiedliwości trwały 10 godzin
  • W trakcie pracy doszło do awantur, krzyków i wzajemnych oskarżeń
  • Wielokrotnie wyłączano i włączano mikrofony
  • - Tego gniota nie da się poprawić, musicie to w końcu przyznać - mówił Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej

10 godzin trwały obrady komisji sprawiedliwości. 10 godzin kłótni, chaosu, przepychanek słownych. Obrady rozpoczęły się o godz. 19:30 w czwartek. Skończyły się dopiero w piątek nad ranem, chociaż opozycja wiele razy wnioskowała, by przerwać obrady i wznowić je rano. PiS zarzucał im próbę zerwania obrad.

Ok. 3.30 przewodniczący Marek Ast zarządził przerwę do godziny 4.15. W tym czasie Biuru Legislacyjnemu Sejmu miało mieć czas na uporządkowanie zgłoszonych poprawek i przygotowanie kolejność głosowań nad nimi. To wywołało oburzenie ze strony opozycji. Domagano się powrotu do obrad rano.

bEECKiYD

Wielokrotnie wyłączano i włączano mikrofony.

Posłowie PiS zgłaszali poprawki do ustawy. Nastąpił chaos. Opozycja krzyczała, że nikt z nich nie wie, o czym konkretnie mówią posłowie koalicji rządzącej.

Poprawki stały się przedmiotem awantury. Na początku członkowie komisji zwracali uwagę na to, że poprawki rozdano w trakcie posiedzenia. Wiceprzewodnicząca Kamila Gasiuk-Pihowicz domagała się przełożenia spotkania po to, by zapoznać się ze zgłoszonymi poprawkami. Na to nie zgodził się szef komisji Marek Ast.

Pojawiło się nagranie, na którym posłanka PiS Anna Milczanowska w trakcie przerwy w obradach mówiła: "Ludziom nie dawaj, nie dawaj tamtym posłom". Jak relacjonuje sytuację RMF FM, wszystko wskazuje na to, że wnioskodawcy kilkadziesiąt minut wcześniej wiedzieli, że dokonają zmian w już zgłoszonych poprawkach i nie chcieli ich udostępniać innym posłom.

bEECKiYJ

Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej mówił o "bublu prawnym". - W tej sali znajduje się wiele tęgich głów od prawa i wymyślilibyśmy doskonałą reformę sądownictwa, ale zamiast tego zajmujemy się jakimś bublem prawnym - stwierdził.

- Tego gniota nie da się poprawić, musicie to w końcu przyznać - mówił Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej.

Katarzyna Gasiuk-Pihowicz przekonywała, że jak się człowiek czegoś wstydzi, to robi to w środku nocy, ukradkiem, komentując godziny pracy nad ustawą.

bEECKiYK

Pojawiły się głosy, że nie wszyscy posłowie, którzy zgłaszali poprawki, byli zauważani.

Ziewanie i przysypianie

W nocnych obradach uczestniczyło kilkudziesięciu parlamentarzystów. Podczas głosowań nad ranem wielu nie było w stanie opanować ziewania i skarżyło się na zmęczenie. Padła propozycja, by zorganizować przerwę w obradach komisji do rana, ale przepadła.

Kolejne godziny obrad dały się we znaki posłom. Operator TVN24 uchwycił, jak poseł Bortniczuk postanowił chwilę odpocząć. Ok. godz 3 posłowie opozycji chcieli przegłosować wniosek o przerwę, bo grupa parlamentarzystów PiS odpoczywała na korytarzu. Ci zdążyli jednak wrócić.

bEECKiYL

Był także jeden miły akcent tego posiedzenia. Około 4 rano pojawiła się kawa i jabłka. Katarzyna Piekarska przekonywała, że nie są zatrute.

bEECKiYM

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Andrzej Duda miał nie wiedzieć, że jest nagrywany. "Infantylny"

bEECKiZe
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(40)
qwerty
2 lata temu
Kamilka to jak wrzeszczy to szczytuje.
stop kaście
2 lata temu
ile jeszcze bedziemy ogladac i czytać ,takie postepowania KAST sadowych,jak tak walcza o konstytucje,to niech ja przestrzegaja,a jak nie,to do odpowiedzialnosci,jak chodza na wiece poltyczne i zajmuja sie polityka,to dyscyplinarka i na mirabelki,koniec cyrku,kiedy wrescie wezmiecie sie za te KASTY
wstydliwa
2 lata temu
parcie na szkło pani w czerwonej sukience nie ma granic
bEECKiZf
bożęk.1238......
2 lata temu
oni są w pracy za moje pieniądze a nie na wakacjach
kkkkkkkkkkkkk...
2 lata temu
całowanie telefonu ktoś zauważył
niedzielapl
2 lata temu
"Dzisiaj mści się brak dekomunizacji i lustracji. W wolnej Rzeczypospolitej należało ujawnić zasoby teczek MSW, wyselekcjonować esbeków, a także odsunąć wysokich urzędników PZPR-u od polityki i biznesu przynajmniej na 10 lat - tak to uczyniono np. w Czechach. W Niemczech natomiast zlustrowano nie tylko polityków, ale także wszystkich sędziów i profesorów z byłej NRD (trzy czwarte z nich utraciło pracę, a niektórzy tytuły naukowe). Uchwalona u nas, po długich bojach z SLD, ustawa lustracyjna jest tak łagodna, że aż śmieszna: nie karze za współpracę, a jedynie za jej zatajenie. Karą jest - i to właśnie śmieszy - czasowy zakaz pełnienia określonych urzędów."
alfik
2 lata temu
Tym razem jaj sobie nie zrobicie co najwyżej kogel-mogel ciamajdan.
OO
2 lata temu
Czego poseł Kamila się wstydzi że pracowała nocy też tam pracowała.
prawda
2 lata temu
Bardzo dobrze,nie odpuszczać totalnym KODO-pomyjom...
SUWEREN
2 lata temu
Przyjdie czas ze Pisowcy starca ochrone i wtedy ............
POLSKA
2 lata temu
Robmy liste PiSowcow kiedys nam sie to przyda
JESZCZE POLSK...
2 lata temu
Powiem tak ---Przyjdzie i czas na pacholkow Kaczynskiego
Trickster
2 lata temu
Odrzucono poprawki opozycji tylko dlatego, że były autorstwa opozycji, czyli dzieciaki u władzy. Pis - turbo nosacze polskiej polityki, kraj czwartego świata.
bEECKiYX
POLSKA
2 lata temu
Przezylem komune ale to to jest cos czego nawet Lech Kaczynski by nieprzezyl,to byl czlowiek z Honorem i zasadami nie to jego brat (Zidiocialy)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić