REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Bartosz Goluch12.11.18 (10:27)

Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto szpital

Bardzo zaraźliwą i niebezpieczną dla zdrowia bakterię New Delhi wykryto u jednej z pacjentek piotrkowskiego szpitala. Wszystkich pacjentów, którzy mogli zetknąć się z nosicielką odizolowano. Zamknięto również oddział wewnętrzny szpitala.
iStock.com

Kobieta, u której wykryto superbakterię, została przyjęta do szpitala 31 października. Trafiła do sali ogólnej. Badania przeprowadzone w szpitalu potwierdził Krajowy Ośrodek Referencyjny Lekowrażliwości Drobnoustrojów.

Jak informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Aneta Baranowska, bakterię wykryto w trakcie badań przesiewowych wykonywanych przy przyjęciu do szpitala. - Pacjentka została umieszczona w izolatce, wstrzymane zostały zarówno przyjęcia na oddział, jak i odwiedziny - dodaje.

REKLAMA

Bakteria potocznie zwana New Delhi rozprzestrzenia się bardzo szybko - wystarczy usiąść na łóżku chorego lub dotknąć przedmiotu, który wcześniej miał w rękach. Jest również odporna na działanie antybiotyków. Superbakteria powoduje zapalenie płuc, opon mózgowych, a także sepsę.

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij