Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Arkadiusz Jastrzębski
Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Balkon runął razem z kolonistami. Ranne dzieci w Międzyzdrojach

21
Podziel się:

Wypadek w ośrodku kolonijnym w Międzyzdrojach w Zachodniopomorskiem. Zarwała się drewniana konstrukcja balkonu. Sześcioro dzieci zostało poszkodowanych.

Balkon runął razem z kolonistami. Ranne dzieci w Międzyzdrojach
(WP.PL)

Część kolonistów stała na balkonie, inni na konstrukcji.

Wypadek wydarzył się przed godz. 20 w ośrodku przy ul. Gryfa Pomorskiego. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i kilka karetek.

Zobacz także: Zobacz też: Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Sprawdź, co robić

- Stan jednego z rannych jest ciężki. Konstrukcja runęła z wysokości pierwszego piętra na betonowy polbruk. To ponad dwa metry - mówi Wirtualnej Polsce Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Jedno dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Szczecinie, troje trafiło do szpitala w Kamieniu Pomorskim, dwoje dzieci - do Świnoujścia. Poszkodowani koloniści mają 11-12 lat, przyjechali m.in. z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.

W ośrodku są policyjni technicy oraz inspektorzy z nadzoru budowlanego.

Właścicielka ośrodka powiedziała lokalnym dziennikarzom, że budynki przeszły wszystkie konieczne przeglądy techniczne.

KOMENTARZE
(21)
bulwer
5 lata temu
"Właścicielka ośrodka powiedziała lokalnym dziennikarzom..." - jak jej tak skontrolowali ten ośrodek to teraz powinni cały zamknąć bo może tam być więcej takich "kwiatków"
Carmen
5 lata temu
Jak duży był ten balkon? 6 osób to raczej tłoczno, chyba ze mowa o tarasie.
Koloniści w M...
5 lata temu
Byłam w Międzyzdrojach na początku lipca miałam okazję spotkać grupę dzieci na koloni koło punktu z niemieckim kebabem To co wyprawiali i jak się zachowywały to było przerażające a co najgorsze osoby odpowiedzialne za te dzieciaki nie radziły sobie z nimi Wychowawca chłopak po 20 roku przy kości z brodą to nie jest autorytet Dzieci źle się zachowywały skakali po ławach chyba za dużo cukru a teraz będą ciagać właścicielkę
Jerzy Urban
5 lata temu
Gdzie był Jezus?Ja się pytam gdzie był Jezus?
Julia
5 lata temu
Jezfzilam na kolonie jako opiekunks przrz kilkanascie lat....duzo moge powiedziec....ale jedno wiem na prwno. Wnukowi NIGDY nie pozwole na kolonie pojechac
gość
5 lata temu
Pięknie wyglądają te balkony przy pokojach nic dziwnego że dzieci na nie wyszły, to tragedia że się zerwały.
dromader
5 lata temu
Przyczyny wypadku nie są znane. Jak to? Przecież zły stan budynku był powodem tragedii
awer
5 lata temu
co to jest "polbruk"?
POLAK
5 lata temu
Co to koloniści?
roberto
5 lata temu
Pewnie bachory skakały po tym balkonie wszystkie naraz, przecież gimbaza to stan umysłu
Edward
5 lata temu
Jako dziewczynka jeździłam również na kolonie, były to lata 80-te 20w. Nasi opiekunowie po godz. 20tej przważnie przebywali w swoim gronie a koloniści żyli swoim życiem, ewentualnie co jakiś czas ktoś przyszedł sprawdzać co wyczyniamy. To, że grupa dzieci wyszła na podest drogi pedagogu o tej porze nie świadczy o rozwydrzeniu dzieciaków a raczej o tym, że jeszcze nie chciało się im spać. Tak czy owak nośność takiej konstrukcji drewnianej powinna uwzględniać pewien ciężar i w przypadku przebywania na niej 5-ciu osób nie powinna była ona zarwać się. Jednym słowem błąd konstukcyjny jak i niedopatrzenie w przypadku odbioru technicznego budynku. Gdyby istniało ostrzeżenie typu, "nośność do trzech osób" myślę, że organizator kolonii zwróciłby uwagę na tę niedogodność i zabronił by dzieciom przebywania na balkonie o ile zakazałby korzystania z niego.
das
5 lata temu
Kto robił przeglądy/odbiory? A może tylko pieczątki przystawiał? Inżynierowie budownictwa mają ubezpieczenie OC, więc chociaż będą wypłacalni...
Nielubiekryst...
5 lata temu
Byle się nimi nie zajął bizunochiturg amator
kama
5 lata temu
to jest balkon a nie trampolina jak niektórzy uczą swoje dzieci husiu husiu jak ładnie to wina rodziców ponieważ ucza dzieci podskakiwac jak małpy a póżniej reklamacje i pretensje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić