o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Bardzo dziwny meteoryt uderzył w psią budę. Jest pełen wody

18
Podziel się

Rocky miał ciężką pobudkę. W dach jego psiej budy uderzył meteoryt. Brzmi jak ogromnie pechowa sytuacja, ale w rzeczywistości mieszkańcy (oraz pies) mieli sporo szczęścia. To wyjątkowy meteoryt.

Mieszkaniec Kostaryki przekazał meteoryt na rzecz Arizona State University
Mieszkaniec Kostaryki przekazał meteoryt na rzecz Arizona State University (Arizona State University)
bESPiQJN

Zacznijmy o najważniejszego: Rocky'emu nic się nie stało. Chociaż pies akurat był w budzie, meteoryt nawet go nie drasnął. O całej sprawie mieszkańcy poinformowali lokalnych badaczy, których bardzo zaskoczył kosmiczny głaz. Szybko okazało się, że to niezwykły kamień.

Nie tylko miejsce, w którym wylądował było fascynujące dla badaczy. Meteoryt okazał się należeć do rzadkiej grupy chondrytów węglistych. Zawiera materię organiczną oraz sporo wody. W 80-90 proc. składa się z materii przypominającej glinę, w której jest sposo H20. Powstał prawdopodobnie około 4,56 miliarda lat temu, a w kwietniu tego roku uderzył w budę psa w Kostaryce.

bESPiQJP

"Chondryty węgliste są stosunkowo rzadkie. Są jednymi z najbardziej poszukiwanych przez naukowców, ponieważ zawierają najlepiej zachowane wskazówki dotyczące pochodzenia układu słonecznego” - wyjaśnia Meenakshi Wadhwa, dyrektor Centrum Badań Meteorytowych ASU. "Ten nowo odkryty meteoryt stanowi jeden z najbardziej znaczących naukowo dodatków do naszej wspaniałej kolekcji w ostatnich latach" - dodaje.

bESPiQJV
bESPiQKq
KOMENTARZE
(18)
Seniorka
3 lata temu
Pies nie potrzebuje kołderek ani ciasteczek. Ludzie głupieją na punkcie psów, kotów i innych zwierząt, szkodząc ich zdrowiu. Zwierzę potrzebuje surowych warunków.
pepep
3 lata temu
W Polsce państwo ukradło by ten meteoryt
katolik
3 lata temu
ale mi sensacja, ja se kupiłem właśnie zgrzewkę wody i nie musiałem czekać na meteoryt
bESPiQKr
no!
3 lata temu
4,56 mld lat czekał, żeby walnąć w psią budę! No no!
poprawiacz
3 lata temu
dobra lecimy po kolei ! po pierwsze "Zacznijmy o najważniejszego" - ktos tu byl glodny, "H2O" a nie "H20" <-- to ma wielkie znaczenie HaDwaO, a nie HaDwadziescia, "której jest sposo H20" <--- znowu pomykla "s" od "r" jest w miare daleko :)
Jannek
3 lata temu
a co to jest H20? Jakiś odpowiednik H2O?
bu
3 lata temu
A co to za buda?! Jak można trzymać psa w budce z blachy falistej?!
dzfis
3 lata temu
Rownie dobrze mozna by napisac, ze powstal 6 miliardow lat temu, w zaden sposob nie da sie zweryfikowac tej wiadomosci. Sklada sie w 90% z materii organicznej przypominajacej gline i z wody. Tylko skad ta woda, skoro musial przejsc przez atmosfere ziemska i troche sie przypiec - teoretycznie. Raczej wyglada to jak bryla wypalonej gliny, niekoniecznie z kosmosu, a juz na pewno nie wyjasni pochodzenia ukladu slonecznego.
Go
3 lata temu
A buda dla psa - obraz nedzy i rozpaczy :-(
gość
3 lata temu
Ja nie rozumiem dlaczego ten burak właściciel się tak cieszy? Właśnie pokazano w mediach tę obskurna budę jego psa z blachy falistej i palety jako posłania dla psa. On sam powinien się w niej przespać to może dotarło by w jakich warunkach żyje pies.
I I
3 lata temu
Czyli wiedzieli po co idą...
Bis Robert
3 lata temu
Wszystko co było pochodziło od nich, z gierek jest kase a ja jestem jedyną osobą która za nich odpowiada wersja w domu
yxyxy
3 lata temu
A co to? Nie ma dzisiaj nagonki na kosciol? Autor poszedl do spowiedzi?
bESPiQKj
Bartek
3 lata temu
Mi nigdy się nic nie pokrywa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić