o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Violetta Baran
|

Beata Mazurek ostro w obronie Jarosława Kaczyńskiego

74
Podziel się

Ostra odpowiedź rzeczniczki PiS Beaty Mazurek na słowa Donalda Tuska. "Obsesje to ma D. Tusk na tle JK" - napisała na swoim profilu na Twitterze posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Mazurek ostro w obronie Jarosława Kaczyńskiego
(Agencja Gazeta)
bDovEAuZ

Donald Tusk po przesłuchaniu w Prokuraturze Krajowej był pytany przez dziennikarzy o słowa Jarosława Kaczyńskiego, że skoro w 2010 r. "zakazano rodzinom otwierania trumien, to musiały być jakieś przyczyny". - A przyczyny były takie, że obawiano się wybuchu skandalu, bo obciążyłby on stosunki polsko-rosyjskie. Utrzymywanie za wszelką cenę dobrych stosunków - mimo tak strasznego wydarzenia - miało służyć temu, żeby Donald Tusk został kimś bardzo ważnym w Unii Europejskiej - powiedział prezes PiS w rozmowie z redakcją TV Trwam News.

- Znam pana Kaczyńskiego już dziesiątki lat i jego obsesje dotyczące konspiracji, spisków, znam bardzo dobrze, a dzisiaj także bardzo dotkliwie. Więc traktujcie to państwo raczej jako objaw pewnej obsesji, a nie jakąś logiczną, sensowną analizę polityczną - oświadczył Donald Tusk odnosząc się do tej wypowiedzi.

"Obsesje to ma D.Tusk na tle JK. Wszyscy są równi wobec prawa także DT. Ile razy prokuratura go wezwie tyle razy powinien się stawić i tyle!!!" - napisała wieczorem na swoim profilu naTwitterze posłanka PiS Beata Mazurek.

bDovEAvb

Śledztwo smoleńskie

Donald Tusk zeznawał w charakterze świadka w Prokuraturze Krajowej w śledztwie dotyczącym niedopełnienia obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym przez ówczesnych prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Miało ono polegać na nieuczestniczeniu w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, a także - wbrew obowiązującym przepisom Kodeksu postępowania karnego - na nieprzeprowadzeniu sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ofiar do Polski.

Na początku kwietnia ubiegłego roku śledztwo smoleńskie od zlikwidowanej prokuratury wojskowej przejęła Prokuratura Krajowa. Już w czerwcu prokuratorzy poinformowali, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji 83 ofiar katastrofy (wcześniej, w latach 2011-12, przeprowadzono dziewięć ekshumacji, cztery osoby zostały skremowane). Decyzję tę uzasadniano zarówno błędami w rosyjskiej dokumentacji medycznej i brakiem dokumentacji fotograficznej, jak i tym, że Rosja nie zgodziła się na przesłuchanie rosyjskich biegłych, którzy na miejscu przeprowadzali sekcję zwłok.

W ubiegłym tygodniu PK poinformowała, że znane są już wyniki badań genetycznych 32 z 33 ofiar katastrofy smoleńskiej, które dotąd ekshumowano na jej polecenie, począwszy od listopada ubiegłego roku. W 13 przypadkach znaleziono w trumnach części ciał innych osób, ujawniono też zamianę dwóch ciał. W czerwcu PK podała, że nieprawidłowości stwierdzono m.in. w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

bDovEAvC
KOMENTARZE
(74)
jur
3 lata temu
My Polacy widzimy dzis jak kaczynski jest winny tej katastrofy a pchce ja obarczyc pana Tuska.
PL
3 lata temu
Jak wiadomo Kancelaria w 2010 organizowala ten wylot i to ona odpowiada za ta katastrofe a sam kaczynski barbarzynsko gra ofiarami tego wydarzenia OCHYDA
KOKO
3 lata temu
Mazurek niedosc ze ma okulary to jest slepa na PRAWDE
bDovEAvD
Ornitus kaczo...
3 lata temu
Sam prezydenta wsadzil na bombe baryczna...zeby po jego smierci na fali zaloby obiac prezydentore....inaczej nigdy by nie wygral...ale przeliczyl sie....kaczka na mysliwego?????
duś
3 lata temu
Pani Mazurek gdyby wznowiono film Planeta Małp , grałaby bez charakteryzacji
Najnowsze komentarze (74)
asd
3 lata temu
to on czy ona?
malkontent
3 lata temu
Myślę , że Pani Mazurek słusznie jest twarzą PIS, jej wystąpienia są zawsze dla mnie radosną chwilą .
gość
3 lata temu
PO wcy w akcji ale to nie zagłuszy prawdy. Tusk musi odpowiedzieć za ten stan rzeczy.
Magda
3 lata temu
Mazurek podlizuch fuj...
skslso
3 lata temu
W Chełmie ludzie nie lubią pani Mazurek.
saaaw
3 lata temu
I to niestety prawda.Obsesje ma Tusk, choć z pozoru wygląda to inaczej. No ale to nie moja sprawa, właściwie to mało mnie to obchodzi.Tyle co poczytam i popiszę.
jerry
3 lata temu
babochłop
Aaa
3 lata temu
Pusty baboch bez opcji naprawy
bDovEAvv
namiętny Zbyc...
3 lata temu
Zapiąłbym tę Mazurkową:) Szeroka buzia takie mają duże tyłki. Lubię takie zapinać!
dv
3 lata temu
WOW!!!!........ następny KASZALOT ... dzieci można nią straszyć!
pik
3 lata temu
Płacą jej za to jak klakierowi
procek
3 lata temu
ta baba ma twarz jak rasowy bokser ... tylko jeszcze jej rękawice bokserskie założyć :) ... ochroniarz Jarka jak się patrzy
Rytt
3 lata temu
To babsko wygląda jak ruski nkwdzista i gadke ma identyczą
jaś
3 lata temu
Tak jak wygląda to samo ma w głowie, tak samo jak "pożal się Boże dr KUL" Pawłowicz.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić