Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Będą pieniądze na drogi lokalne. Rząd zajął się Funduszem Dróg Samorządowych

13
Podziel się

Rząd podczas wtorkowego posiedzenia zajął się między innymi Funduszem Dróg Samorządowych. W ocenie premiera Mateusza Morawieckiego FDS ma zmienić obraz polskich powiatów i gmin, szczególnie tych pozostających poza głównymi arteriami komunikacyjnymi.

Premier podkreślił, że jest to program finansowany z szeroko rozumianych środków państwowych.
Premier podkreślił, że jest to program finansowany z szeroko rozumianych środków państwowych. (PAP)
bEKUsqut

Premier podkreślił, że jest to program finansowany z szeroko rozumianych środków państwowych, "z różnych jego szufladek".

- Jest to program, który będziemy realizować wspólnie z państwem, wojewodami, dla dobra samorządów. Jesteśmy tutaj, jak rozumiem, w bardzo bliskim kontakcie z samorządami. Samorządy sygnalizują nam główne swoje potrzeby, oczywiście według priorytetów - zaznaczył premier.

Dofinansowanie ze środków FDS na zadania powiatowe i gminne będzie uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny JST, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie będzie mogło wynieść do 80% kosztów realizacji zadania.

bEKUsquv

Z FDS możliwe będzie dofinansowanie zadań wieloletnich, co pozwoli na realizację większych inwestycji, które dotychczas były przez samorządy odkładane. Zwiększony został ponadto maksymalny limit dofinansowania dla pojedynczego zadania do 30 mln zł, wyjaśnia resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKUsquW
KOMENTARZE
(13)
Racjonalista
2 lata temu
To dobrze, bo kupiłem sobie norweski rower, córka tajlandzką hulajnogę a syn chińskie wrotki i teraz jako polska rodzina będziemy dumnie jeździli po polskich drogach zrobionych pewnie przez Niemców.
Patriota
2 lata temu
Tylko #Konfedracja może naprawić to POPIS”owe bagno! Pozdrawiam ludzi trzeźwo myślących.
Kierowca
2 lata temu
Ble ble ble, a drogi tragiczne
bEKUsquX
Trochę prawdy...
2 lata temu
To nawet nie starczy na 1% potrzeb , ale cel propagandowy zostanie osiągnięty . Pieniądze które zabierają z opodatkowania paliw są przeznaczane na wszystko inne tylko nie na drogi .Takie są smutne fakty .
Kierowcy
2 lata temu
Biora sie za lokalne,juz dawno powinni.
noTak
2 lata temu
A skąd te pieniądze się wezmą? Kolejne podatki? Przecież to kiełbasa przedwyborcza. Gorzej jak nagle na prawdę będą chcieli to zrobić wtedy nałożą kolejne podatki znowu nadrukują pieniędzy nazwą to obligacjami i bach nie ma obligacji pieniądze przejedzone to jest Polska,
lili
2 lata temu
NIGDY CENY WARZYW NIE BYLY TAK DUZE 200 procent 5.80 ZL KG CEBULI 3 ZL KG ZIEMNIAKI PALIWO CO SIE DZIEJE TO OKRADANIE LUDZI
Andrzej
2 lata temu
Jak to przecież zwiększyli ceny paliwa, po to by było na drogi lokalne, to co teraz opowiada, że to państwo, nie to kierowcy, zresztą te od państwa to też nasze pieniążki
Ex Niewierząc...
2 lata temu
Będą pieniądze? Naprawdę? Na cześć bohatera trzykrotne hip hip, hura!
Dariusz
2 lata temu
Panie Premierze a może by zacząć od złodziei którzy okradają co miesiąc tysiące a nawet więcej Polaków, pewnie ma Pan to gdzieś.
realista777
2 lata temu
ALE BEDZIE SPALINOWY SMRÓD, No nie mam pytań . Budują drogi bo nie ma już gdzie tego żelastwa automobilowego składować. Należy zlikwidować nadmiar parkingów. Już niedobrze się z tego robi..
osa
2 lata temu
Jak rząd się zabierze za ten fundusz to dróg raczej nie zobaczymy i kasy też nie
WIERNY SŁUCHA...
2 lata temu
NIE WIERZE PIOSENCE
bEKUsquP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić