o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Będzie kolejne święto państwowe? Nowy projekt jest już w Sejmie

0
Podziel się

Kalendarz świąt państwowych w Polsce może powiększyć się o kolejną datę. W Sejmie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy w sprawie ustanowienia 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego.

Głosowanie wkrótce w Sejmie
Głosowanie wkrótce w Sejmie (East News, Stanisław Kowalczuk)
bDRNwzYR

Projekt ws. Święta Chrztu Polski trafił do parlamentu na początku marca 2017 roku. Skierowano go do pierwszego czytania w Komisji Kultury i Środków Przekazu, jednak prace nad projektem ruszyły dopiero w lipcu 2018 roku. Po drugim czytaniu w Sejmie posłowie zdecydowali o skierowaniu przepisów do dalszych prac w komisji.

Do tej pory poprawki przedstawili posłowie Platformy Obywatelskiej. Domagają się zmian w preambule ustawy oraz przesunięcia święta z 14 na 15 kwietnia. Komisja na to się nie zgadza, wnioskuje o odrzucenie poprawek.

W czwartek w Sejmie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy w tej sprawie. W razie jego przyjęcia przepisami zajmą się senatorowie. W razie przyjęcia ustawy, miałaby wejść w życie z dniem ogłoszenia.

bDRNwzYT

Według wnioskodawców, nowe święto "ma zachęcać obywateli Polski do refleksji i wywieszenia w tym dniu flag biało-czerwonych". Podkreślają również, że projekt nie przewiduje ponoszenia żadnych kosztów finansowych, nie pociąga za sobą obciążenia budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

- Nie chcemy mnożyć dni wolnych od pracy, chcemy, żeby o tym pamiętać - tłumaczył w rozmowie z TVN24 BiS poseł Jan Klawiter, reprezentant wnioskodawców.

bDRNwzYZ
Zobacz także: Zobacz także: Wiosnę już widać. Kwitną przebiśniegi i ranniki zimowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24 BiS

bDRNwzZu
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić