Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Będzie proces ws. katastrofy smoleńskiej. 5 osób oskarżonych

58
Podziel się

Sprawa dotyczy zaniedbań przy organizacji lotu polskiej delegacji z Prezydentem Lechem Kaczyńskim do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Postanowienie jest prawomocne – podaje PAP.

Będzie proces ws. katastrofy smoleńskiej. 5 osób oskarżonych
(East News/Stefan Maszewski/Reporter)
bEUODiAB

Na ławie oskarżonych znajdzie się 5 osób.Będzie to min. b. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski, dwoje urzędników kancelarii premiera, oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie. Oskarżycielami prywatnymi są bliscy ofiar -m.in. Anny Walentynowicz, Bożeny Mamontowicz-Łojek, Janusza Kochanowskiego, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna.

Prokuratura wnosiła o umorzenie, podkreślając, że organizacją lotu Lecha Kaczyńskiego zajmowała się przede wszystkim Kancelaria Prezydenta, a nie premiera. Oskarżyciele prywatni byli przeciwni umorzeniu.

Podstawą aktu oskarżenia jest art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego, który przewiduje do 3 lat więzienia za niedopełnienie obowiązków funkcjonariusza publicznego

bEUODiBe
KOMENTARZE
(58)
John
6 lat temu
Komisja śledcza bierze 20000 zł na osobę a jest ich 21 razy 20000 to wychodzi 420000 miesięcznie ilu potrzebującym by ta kwota pomogła szkoda gadać a co jeśli będzie to trwało latami
sylwek
6 lat temu
O co chodzi kaczyńskiemu...??? boi się żeby nie wyszło na jaw że brał udział w zamachu? czy chce odpokutować za to, co zrobił swojemu bratu i stawia mu teraz śmieszne pomniki... za nasze ciężko zapracowane pieniądze! Niech płaci za śledztwa i inne smieszne komisje ze swoich pieniędzy złodziej jeden!
ukr
6 lat temu
a co oni zle zorganizowali? powinni byli pewnie pozabierac wszystek alkohol z bagazow feralnych podroznikow? mieli super lot, tyle przezyc, ale w koncu przez glupote nie przezyli, dlaczego ktos za ichna glupote ma siedziec?
bEUODiBf
HWDPO
6 lat temu
Arabski do ciupy.
fratul
6 lat temu
Winowajcy katastrofy sami na sobie wykonali wyrok śmierci za katastrofę, to po co sąd?
reformacjapro...
6 lat temu
Jeśli św. pamięci Lech wymuszał lądowanie we mgle, aby się popisać przed ruskimi kunsztem polskich pilotów to jak mogliby oskarżeni urzędnicy zapobiec temu?
Krakowiak
6 lat temu
duda na Wawel-kto leży szkody nie czyni
mnich oświeco...
6 lat temu
A mnie ? czemu mnie nie oskarżyliście ? to też przecież mogłaby być moja wina i byście mieli już 6 osób - a 6 zawsze lepiej wygląda niż 5: )
BBB
6 lat temu
Zaczyna się, a czemu nikt się nie spyta jak to się stało, że nie mógł jechać braciszek?
AN
6 lat temu
Z CALYM SZACUNKIEM DLA PANA LECHA PREZYDENTA ALE KTO ZABIERA NAJWAZNIEJSZYCH LUDZI W PANSTWIE DO SAMOLOTU ROBI WYCIECZKE W PASZCZE LWA MOZNA TAK RZEC TA NAJWIEKSZA TRAGEDIA NIGDY NIE ZOSTANIE WYJASNIONA DO KONCA WIEC PROSZE NIE NIE ROZDRAPUJMY RAN
rysiek 1969
6 lat temu
Błazny pisu społeczeństwo nie jest zainteresowane waszymi głupimi komisja mi wy potraficie grać na uczuciach innych Kaczyński wydał rozkaz żeby lądowali więc wydał wyrok pogódźcie się z tym a najlepiej by było jak byście zorganizowali drugi taki sam lot oczyścili byście Polskę z chamstwa
obserwator
6 lat temu
Na pokładzie był generał dowódca floty w samolocie dowódca armii za sterami piloci wojskowi co mieli do gadania urzędnicy z kancelarii premiera nie Ci przed sądem co powinni być gdzie na ławie oskarżonych organizatorzy i Ci którzy zezwolili na lądowanie co z alkoholem na pokładzie
swenja
6 lat temu
Będzie proces ws. katastrofy smoleńskiej albo nie bedzie
bEUODiAX
Galicjusz
6 lat temu
Kto bawił do póżnej nocy w pałacu Prezydenta ? W wyniku czego samolot spóżnił sie ponad godzinę z wystartowaniem i musiał lądować w mgle. A gdyby wystartował o czasie planowanym lądowałby w warunkach takich jak JAK40 !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić