o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Benzyna mocno podrożeje. Będzie kosztować prawie tyle co diesel

81
Podziel się

Od połowy marca benzyna drożeje na stacjach paliw. Ich skala na razie nie była duża, ale w najbliższych dniach zobaczymy wyraźny wzrost cen benzyny, które zbliżą się do poziomu pięciu złotych za litr.

Benzyna mocno podrożeje. Będzie kosztować prawie tyle co diesel
(East News, Adam STASKIEWICZ)
bEgPXNmJ

W mijającym tygodniu na stacjach zanotowaliśmy 5-groszowy wzrost średniej ceny benzyny bezołowiowej 95 i tylko jednogroszową podwyżkę średniej dla oleju napędowego. Litr popularnej 95-tki kosztuje aktualnie 4,83 zł, a diesla 5,09 zł.

Różnica w cenach tych paliw w najbliższych dniach nadal będzie się zmniejszać, bo benzyna będzie wyraźnie drożeć. Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe na najbliższy tydzień dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco 4,84-5,01 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, 5,07-5,16 zł/l dla diesla i 2,14-2,22 PLN/l dla autogazu.

Na rynku międzynarodowym, mimo obaw o recesję, jakie pojawiły się na początku tygodnia po danych z amerykańskiej Rezerwy Federalnej, nadal mocno wzrasta cena surowca. W Wenezueli na początku tygodnia miał miejsce drugi w tym miesiącu blackout. W jego konsekwencji nie funkcjonował główny port eksportowy ropy w Jose. Problemy Wenezueli z eksportem wraz z sankcjami wobec Iranu i cięciami produkcji OPEC spowodowały wzrost cen ropy w tym roku o ponad 25 procent – podaje agencja Reutera.

bEgPXNmL

Na rynkach światowych nie można jednak pominąć także kilku sygnałów wspierających ewentualne spadki - wśród nich wskazać należy m.in. na inne od spodziewanych wyniki amerykańskiego odczytu o zapasach podane w minioną środę.

Źródło: e-petrol.pl

bEgPXNnm
KOMENTARZE
(81)
Adam
2 lata temu
Cena paliw w Polscecto jedna wielka sciema.Kupuja paliwa na gieldach zachodnich za grosze i przeliczaja ta cene przez przelicznik euro z chmur wziety a do tego podatki i cena wychodzi najwyzsza na swiecie dla Polaczkow.Rope rafinerie kupuja od ruskich za grosze i robia z niej tylko mazut i oleje.A te informacje od nich to jest sciema.Cena benzyny w Polsce moze byc ok.2 zl a i tak mieliby zyski.
Kierowca
2 lata temu
Tralalala fiu bździu. Ceny paliw na stacjach są ustalane przez koncerny przy stoliku. Żadne Trumpy i Putiny w tym nie uczestniczą.
Karo
2 lata temu
TYLKO LPG TYLKO LPGGGG
bEgPXNnn
P
2 lata temu
Po
Goha
2 lata temu
Plusy "dobrej zmiany " zmienią się na minusy tego można się było spodziewać
jacku
2 lata temu
Niemiecka nagonka
kupujący
2 lata temu
Administrator powinien wiedzieć, że to co wypisał o podwyżce to nie jest news! To jest perfidna pomoc dana rządowi w celu zmiękczenia durnego narodu, który to kupuje. Durny lud przyzwyczaja się na raty a kolejna podwyżka podatku pośredniego i tak włazi nam do portfela.
hmm...
2 lata temu
Dzisiaj tankowałam, 95 kosztuje 5,16 !
ninka
2 lata temu
wiadomo kto podnosi cene na swiecie i czyje sa korporacje
otof
2 lata temu
a gdy mocno taniała też o tym pisaliście , hipokryci
Yfhjkk
2 lata temu
Pisząc zle o PiS artykul nie bedzie publikowany pracownicy o2 to faje jak pis.
Jojo
2 lata temu
Nie rozumiem nagonki na 500+ ( Nie, nie mam dzieci... )
obserwator44
2 lata temu
od tygodnia mam 5.36zł za litr diesla więc nie siejcie propagandy że minie 5zł,benzyna stoi po 5.22 -nie pisze o paliwach premium
bEgPXNnf
AntyPiS
2 lata temu
Gubin(lubuskie), wczoraj 5.07 zł za zwykłą Pb95 i to na orlenie. Coś słabe dane macie redaktorzy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić