Wróć na
oprac. Maciej Deja
|

Beskidy. Zagrożenie lawinowe na Babiej Górze

2
Podziel się

Połowa kwietnia za pasem, ale zima nie odpuszcza. Grupa Beskidzka GOPR ogłosiła zagrożenie lawinowe na Babiej Górze. Szlaki są bardzo śliskie i grząskie.

Zima wróciła w góry
Zima wróciła w góry (PAP, Grzegorz Momot)
bCPsqNjF

Jak donosi Radio ZET przy schroniskach na Markowych Szczawinach i na Hali Miziowej jest 30 cm mokrego śniegu. W ciągu ostatniej doby przybyło 10 cm.

GOPR na swojej stronie internetowej ostrzega też przed warunkami w Pieninach, Pilsku i w zachodnich pasmach gór - na Śnieżniku Kłodzkim w Sudetach i w Karkonoszach. Użytkownik Twittera przypomina, że przy położonej tam świątyni Wang (obecnie zaśnieżonej) przed rokiem było 27 stopni.

bCPsqNjH

Zagrożenie lawinowe również w Tatrach

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje również w Tatrach. TOPR ostrzega, że na bardzo stromym lub ekstremalnym terenie może dojść do wyzwolenia lawiny. W niższych partiach gór warunki pozwalają na spacery, ale odwilż i świeże opady śniegu wymagają szczególnej ostrożności na grani i stromiznach.

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu": prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie

W Zakopanem po nocnych opadach zalega kilka centymetrów śniegu i cały czas go przybywa. W Tatrach śnieg pada intensywnie. Zima powróciła także w Karkonosze i Bieszczady. W innych, cieplejszych częściach Polski, pojawiły się za to pierwsze grzyby.

bCPsqNjN

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

bCPsqNki
KOMENTARZE
(2)
ja
rok temu
chyba maja
bronks76
rok temu
Ktoś tutaj jest trochę nie na czasie?!
Najnowsze komentarze (2)
bronks76
rok temu
Ktoś tutaj jest trochę nie na czasie?!
ja
rok temu
chyba maja
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić