o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Bestsellery, darmo! Upoluj książkę

0
Podziel się

Siedem tysięcy darmowych wypożyczalni e-booków. Taka gratka czeka nas przez cały listopad w ramach Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedynej takiej w Polsce. Jak zdobyć dostęp do literatury?

Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.
Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej. (Materiały prasowe)
bEqahZGt

Wypożyczalnie e-booków znajdziemy na przystankach autobusowych, w restauracjach, szkołach. Zaangażowanych w akcję jest blisko 500 miast i mniejszych miejscowości na terenie całego kraju. Wszędzie tam udostępnione zostaną kody QR do dwunastu bestsellerów, w tym pięciu absolutnych nowości z 2017 roku. Jest się o co bić.

W kategorii kryminał do wirtualnej wypożyczalni trafi szwedzka ”Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg, której powieści przetłumaczone zostały na ponad 40 języków w 60 krajach.

bEqahZGv

Miłośnicy książek przygodowych będą mieli okazję przeczytać m.in. głośną powieść ”Shantaram” Gregory'ego Davida Robertsa, która przedstawia historię legendarnego zbiega ukrywającego się w Indiach.

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy! Odkryje je przed czytelnikami Peter Wohlleben w ”Sekretnym życiu drzew”.

Do wypożyczenia będą również wyróżnione Nagrodą Zajdla ”Czterdzieści i cztery” - Krzysztofa Piskorskiego, ”Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” - Filipa Springera, ”#WstydźSię!” - Jona Ronsona, czy ”Korona śniegu i krwi” - Elżbiety Cherezińskiej.

bEqahZGB

Książki za darmo? Wszystko to będzie możliwe dzięki jednemu kodowi i jednej aplikacji.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO tym razem swoim zasięgiem wielokrotnie przebije poprzednie edycje i po raz pierwszy na taką skalę wykroczy poza granice kraju. Weźmie w niej udział dziesięć miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO.

Do organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki, pilotażowej odsłony akcji “Upoluj swoją książkę” zgłosiło się aż 1000 szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Umożliwi ona wypożyczenie książki na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Na uczniów czekają również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

To nie koniec, w dwustu restauracjach w kraju, w ramach ”Czytaj PL na przystawkę” - dzięki specjalnym nakładkom na menu, będzie można wypożyczyć książki nie odchodząc od stolika.

bEqahZGC

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod. Do całej kolekcji każdy może też zaprosić pięciu znajomych. Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink. Partner strategiczny: Instytut Książki.

Wydawcy biorący udział w akcji: Znak Horyzont, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, SQN, Smak Słowa, Zysk, Wydawnictwo Czarna Owca, Otwarte, Insignis Media, Znak Emotikon

bEqahZGD

Miasta partnerskie: Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin, Toruń, Częstochowa, Opole, Gdynia, Rzeszów. Pozostałe miasta biorące udział w akcji: Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Szczecin, Tychy. Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Barcelona, Dublin, Dunedin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik, Dundee

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Akcja objęta Patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Zobacz także: Obejrzyj też: #dziejesiewkulturze
bEqahZGW
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić