o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Bezprecedensowa decyzja sądu. Prezes TK wybrano nielegalnie

13
Podziel się

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zawiesił postępowania wytoczone przeciwko prezes TK. Sąd stwierdził, że Trybunał nie posiada prezesa.

Bezprecedensowa decyzja sądu. Prezes TK wybrano nielegalnie
(PAP, Rafał Guz)
bEIMckpx

Jak podaje RMF FM, proces Trybunałowi chciał wytoczyć prywatny przedsiębiorca. Rozprawa trwała kilka minut. Sędzia Wojciech Łączewski miał zapytać prawnika, który reprezentował TK, kto podpisał mu pełnomocnictwo na reprezentowanie Trybunału.

Gdy adwokat odpowiedział, że Julia Przyłębska, sędzia uznał je za nieważne, bo nie ma ono mocy prawnej. Portal gazetaprawna.pl podał, że postępowanie zostało zawieszone.

To pierwsza taka decyzja sądu.

bEIMckpz

Przedsiębiorca Marek Jarocki domagał się zadośćuczynienia po tym, jak w zeszłym roku TK odmówił rozpoznania jego skargi ws. wyboru trzech sędziów TK, których Sejm wybrał pod koniec 2015 r. w miejsce sędziów wybranych przez koalicję PO-PSL.

Sędzia Wojciech Łączewski stwierdził, że sąd musi mieć pewność, że TK jest prawidłowo reprezentowany. Jednak wciąż nie ma odpowiedzi Sądu Najwyższego, czy prezes Julia Przyłebska została wybrana prawidłowo.

Sędzia w rozmowie z RMF FM tłumaczył, że do czasu tego rozstrzygnięcia nie może prowadzić sprawy Marka Jarockiego. Jeśli okaże się, że Julia Przyłębska nie została skutecznie wybrana na prezesa TK, należałoby powtórzyć proces o zadośćuczynienia dla Marka Jarockiego.

bEIMckqa
KOMENTARZE
(13)
alo
4 lata temu
A co mnie to obchodzi ?
to zrób moc p...
4 lata temu
To niech zrobi jej moc prawną i będzie miała. Na zabranie pieniędzy z OFFE jakoś się znalazła moc prawna, choć było powiedziane,że to pieniądze do inwestowania lub dla zstępnych w razie śmierci wpłacającego. A jednak znalazły się nie tam gdzie trzeba i jakoś cisza. !!!!!!
yoozwa
4 lata temu
bardzo odważny i jak widać mądry sędzia !!!
bEIMckqb
34-100
4 lata temu
mnie i mojej rodzinie Sądy prowadzą postępowania od 1984 r z przerwami 1990-2004 r do dzisiaj nie rozstrzygnięty bo niema kto ocenić który dowód przedkładany jest fałszywy
co mnie to ma...
4 lata temu
A co mnie to obchodzi i tak nic nie mam ani od Trybunału, ani o rzecznika Bodnara, ani od rządów, oprócz tego,że muszę płacić daniny i podatki, więc MI JEST OBOJĘTNE KTO WYBRANY LEGALNIE,A KTO NIELEGALNIE, bo dla zwykłego Kowalskiego-podatnika nie są ważne tego typu rozgrywki.
jen
4 lata temu
Jak można pisać takie bzdury,taka decyzja sądu zapadła z innego powodu, minimum obiektywizmu.
nie ciemnocie...
4 lata temu
Mądry sędzia. Ma rację! Niech prawactwo ryczy jak ranny łoś :))))))))))))))))))))))))
B52
4 lata temu
upadek meteorytu i zagląda cywilizacji nie namówi mnie na przecie na stronę POgan
xxx
4 lata temu
To ten sedzia co sie umawial na twitter.Z niby lisem jak tu uwalac Pis. Powinnien juz dawno byc wyzucony z sadownictwa. Ciekawie ilu takich pieskow w sadzie jest na uslugach Pelo.
Polak
4 lata temu
Dziennikarze trochę na wyrost wyciągają wnioski, bo oczekiwane jest stanowisko Sądu Najwyższego. Sędzia stwierdził iż są wątpliwości prawne i dlatego wstrzymał procesowanie.
bol wiedzy
4 lata temu
akurat sedzia ma racje w tej sprawie... ostatnio robilismy analize, tylko pod innym katem, bo chodzilo o to czy wyroki tk w obecnym skladzie mozna uznac za wazne... w trakcie analizy tez wyszlo, ze tk nie ma prawomocnego prezesa oraz inne tego typu kwiatki... ale skupiajac sie na pani p. to do analizy potrzebne byly dokumenty niejawne, a z nich wynika, ze pani p. moze nawet nie byc prawnie sedzia, zaglebiajac sie dalej nie jest na pewno niezalezna, ale tego tematu nie moge poruszac bo to juz informacje podlegajace pod kluzule tajne, moge tylko powiedziec, ze swiadomie lub nieswiadomie nie nalezy do osob samodzielnych, co wg juz samej definicji sedziego tk powinno ja wykluczyc... zreszta jak nie lubie wszystkich partii, gdyz zdominowane sa one przez ludzi malo inteligentnych, majacych przerosniete ego do mozliwosci rozwoju wlasnego, to np. partia pis, jakby ktos nie wiedzial, jest sztucznym tworem, gdzie celowo zebrano (oni sie nie zebrali, to ich zebrano) pewne jednostki zalezne...
smerf
4 lata temu
Dlatego należy ta kastę wybrańców pogonić daleko
remi
4 lata temu
Łączewski to powinien już dawno pracować w kamieniołomach pod specjalnym nadzorem
bEIMckpT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić