o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Bilety na koncert Podsiadło za blisko 2 tys. zł. Tylko Rolling Stones i Beyonce byli drożsi

7
Podziel się

Dawid Podsiadło jest ewidentnie na fali. Bilety na jego najnowszą trasę koncertową wyprzedały się w mniej niż godzinę. Ci, którym udało się bilety kupić, mogą na popularności artysty dobrze zarobić. Dwa bilety na koncert w Warszawie wyceniane są nawet na 3450 zł.

W serwisie alebilet.pl podwójną wejściówkę na koncert Podsiadły 16 maja 2020 r. w Warszawie wyceniono na 3450 zł.
W serwisie alebilet.pl podwójną wejściówkę na koncert Podsiadły 16 maja 2020 r. w Warszawie wyceniono na 3450 zł. (East News, Aneta Kwiatkowska)
bEBTBsyJ

Podsiadło jak nikt inny zapełnia stadiony i sale koncertowe w Polsce. W 2018 r. jako pierwszy polski artysta wyprzedał bilety na cztery koncerty na Warszawskim Torwarze. Nikomu wcześniej nie udało się ta sztuka, a można przypuszczać, że mógłby sprzedać i 10 takich koncertów jeden po drugim.

Dowodem na to jest błyskawiczna sprzedaż biletów na koncert na PGE Narodowym, gdzie Podsiadło wystąpił z Taco Hemingwayem. To też był pierwszy raz w historii, kiedy polskim artystom udało się zapełnić dokładnie wszystkie miejsca PGE Narodowego.

Zobacz także: Obejrzyj: PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"
bEBTBsyL

Dobra passa "Małomiasteczkowego" trwa nadal. Bilety na koncerty Dawida Podsiadły w ramach trasy "Leśna muzyka" wyprzedały się w mniej niż godzinę. Pewnie rzecz cała odbyłaby się szybciej gdyby nie problemy techniczne. Sieć pełna jest narzekań rozżalonych fanów na zacinający się system sprzedaży.

30 tys. biletów na 31 koncertów

Jednak nawet przy tych niedoskonałościach udało się artyście sprzedać ponad 30 tys. biletów na 31 koncertów w mniej niż 60 minut. Czytając komentarze fanów, z duża doza prawdopodobieństwa można przyjąć, że nawet i 60 tys. biletów sprzedałoby się w podobnym czasie. Tak duże zainteresowanie i popyt są okazją dla tych, którzy na popularności autora "Trójkątów i kwadratów" chcą zarobić.

bEBTBsyR

Już w kilka godzin po zakończeniu oficjalnej sprzedaż w internecie zaczęły pojawiać się oferty odsprzedaży biletów. Od cen może się zakręcić w głowie. We wtorek na stronach popularnego serwisu alebilet.pl, który zapewnia bezpieczny zakup wejściówek z drugiej ręki, ceny wahają się od 499 zł na koncert w Suwałkach do nawet 1,5 tys. zł w Warszawie.

Między tymi dwiema wartościami brzegowymi są jeszcze bilety za 699, 799, 800, i 999 zł

Opłata za jakość obsługi

Kupujący muszą jednak liczyć się jeszcze z dodatkowymi kosztami związanymi z realizacją zamówienia. Serwis od każdej ceny dolicza sobie 15 proc. na "zapewnienie wysokiej jakości obsługi, gwarancje dostarczenia biletów na czas i wygodę płatności online." Oznacza to, że za dwa bilety na koncert Podsiadły na warszawskim Torwarze 16 maja 2020 r. zapłacimy 3450 zł. 450 zł z tego - to właśnie wspomniana oplata.

Te 1725 zł za sztukę sprawia, że pod względem ceny za bilety, Dawid Podsiadło znalazł się w znakomitym towarzystwie. W Polsce drożej trzeba było zapłacić tylko za koncert Beyonce - 1750 zł i Rolling Stones - 3,5 tys zł za najdroższe wejściówki. Oczywiście gdyby udało nam się kupić te same bilety w oficjalnym kanale sprzedaży, to zapłacilibyśmy za jeden 249 zł.

bEBTBsyS

Za dwa w odsprzedaży zapłacimy więc dokładnie o 2952 zł więcej. Dokładnie tyle też zarobi szczęśliwy posiadacz tych wyjątkowo chodliwych wejściówek. Co ważne dla ewentualnie zainteresowanych, problemem nie jest fakt, że bilety są imienne. Zgodnie z regulaminem serwisu sprzedający jest zobowiązany do zmiany danych na biletach. Serwis sprawdza tylko czy to możliwe i wtedy dopuszcza je do sprzedaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBTBszm
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(7)
Łukasz
2 lata temu
Świat upadł i gnije w głupocie większości swoich mieszkańców. Nie chcę nikogo obrazić ale to co tworzy ten pan, to koło muzyki nawet nie stało, a muzyczny gigant, grupa Genesis w 2007 roku, na zakończenie swojej kariery dała darmowy koncert - spektakl w Rzymie dla 500000 widzów, powinni mieć pomnik na Mount Everest
kim
2 lata temu
A kto to jest reklamuje tylko alior bank
KaKa
2 lata temu
Trzeba być niespełna rozumu aby zapłacić za wątpliwy artystycznie występ zarozumiałego niby artysty taką kasę ale to wybór fanów i ich pieniądze lepiej wpłacić te grosze na jakiś charytatywny cel np. na operację dla chorego dziecka niż nabijać kabzę i demoralizować młodego zarozumialca i wbijać go w ambicję o ile ją posiada .
bEBTBszn
Jb
2 lata temu
Nie dałby nawet 2 złotych ale jeśli są glaby które tyle płacą to ich problem
Phi
2 lata temu
To się nachapia...
aasasasa
2 lata temu
w takim razie polska to kraina ze zlym smakiem i bez gustu...
alohaa
2 lata temu
Na The KiSS VIP wejsciówki było po 5 koła, ale Podsiadło... rlly? Artysta małomiasteczkowy a ceny jakby światowe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić