o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Biskupi napisali list. Apelują do Polaków o jedność i potępiają gender

177
Podziel się

Konferencja Episkopatu Polski wystosowała list społeczny. Apelują w nim do polskiego społeczeństwa o solidarność i dialog. Odnieśli się również do ideologii gender, którą nazwali "hałaśliwą" i "podważającą rolę rodziny".

Biskupi apelują o powściągnięcie emocji i oparty na szacunku dialog
Biskupi apelują o powściągnięcie emocji i oparty na szacunku dialog (East News)
bEqEygkB

Biskupi wezwali Polaków do "podjęcia wzmożonego wysiłku na rzecz budowania autentycznych relacji międzyludzkich w uporządkowanej zgodzie". Hierarchowie podkreślili jednak, że nie zamierzają ingerować w życie polityczne, ani stawać po którejkolwiek ze stron sporu. Zaznaczyli także, że nie chodzi im o "zdobycie jakichkolwiek przywilejów".

"Pragniemy (...) ponownie przyczynić się do budowania autentycznej wspólnoty sióstr i braci budujących poprzez miłość w prawdzie" - czytamy w liście.

Konferencja Episkopatu Polski zwróciła uwagę na radykalizację języka debaty publicznej. Biskupi ubolewają nad tym zjawiskiem. "Wszelki dialog kończy się wówczas, gdy język publicznych debat służy budowaniu jednostronnego i nieprawdziwego obrazu życia społecznego czy też stygmatyzowaniu politycznych oponentów” - piszą.

bEqEygkD

Hierarchowie Kościoła proszą, by komunikacja, zarówno w świecie realnym, jak i w cyfrowym była "szczera, otwarta, odpowiedzialna i szanująca innych”. Nawiązują także do polityki. Apelują, by partyjne programy "nie przekształciły się w oderwane od rzeczywistości ideologie, które prowadzą do społecznych konfliktów". Jako jeden z przykładów podają gender.

"Współcześnie np. jedna z hałaśliwych ideologii również obecna w naszym społeczeństwie podważa binarny podział płci i niezastąpioną rolę rodziny naturalnej, próbując w publicznej debacie, prawie i programach edukacyjnych zastąpić człowieka rzeczywistego jego zideologizowanym obrazem” - piszą biskupi.

bEqEygkJ

Na zakończenie listu biskupi apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wysiłku na rzecz narodowej zgody i dialogu w prawdzie. Wszystkich wiernych proszą o modlitwę w intencji ojczyzny.

Zobacz także: Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqEygle
KOMENTARZE
(177)
(****)
2 lata temu
ten komitet centralny apeluje do Polaków? Lepiej nie posprząta swój grajdoł i oczyści się ze wszystkich niegodziwości. I wtedy wróci z apelami do Polaków. A tak nawiasem mówiąc to tzw.LGBT winno im być na rękę.
jmp
2 lata temu
Sami niech posprzataja u siebie w zakonach ... niech wezma slub i pokarza jak sie zyje ... a nie jak teraz swiruja niewinatka jacy sa swieci i czysci.... 😡
lik
2 lata temu
Czarna hipokryzja
bEqEyglf
kleryk
2 lata temu
Biskupi zajmijcie się katechizacją i religią w kościołach , salkach katechetycznych, oraz miłosiernym spojrzeniem na bliźniego swego !!! Rozdajcie bogactwo potrzebującym, życie w przesadnym luksusie nie przystoi żadnemu klerowi , obojętnie jakiej wiary. TYLKO CZŁOWIEK SKROMNY ZASŁUGUJE NA UWAGĘ NAJWYŻSZEGO !!!~
Zxv
2 lata temu
Ca za zakłamanie! Brak wstydu i szacunku dla ludzi o otwartym umyśle nie skrępowanym ograniczeniami pseudo katolickimi.
Zed
2 lata temu
Duchowni w ogóle nie powinni pouczać w sprawie rodziny, bo nie mają żadnej wiedzy na ten temat.
mirasowo43
2 lata temu
Ale tupet!!!
ijuż
2 lata temu
Hierarchów - biznesmenów, to wydaje mi się jest zbyt dużo w tym kraju. Mają swoją ziemie w Watykanie niech tam hierarchują.
Z Bogiem!
2 lata temu
Chyba zastąpić człowieka rzeczywistego jego wyimaginowanym (a nie zideologizowanym) obrazem!
bogna
2 lata temu
Oni chyba myślą,ze żyją w średniowieczu, rozwalili religię zupełnie. Wydaje im się,ze to oni są bogami i z Bogiem nic już nie mają wspólnego.
Cbb
2 lata temu
Najpierw trzeba co do jednego pedofila wyłapać i zmienić mu szatyna te oasiaste a nie purpurowe
D
2 lata temu
Było coś o pedofilii ?
pedo fill
2 lata temu
pedofile kkat łączą się we wspólnocie
bEqEygkX
50latek
2 lata temu
A najlepsze jest to ,że mają to wszystko z boku i bawią się w najlepsze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić