Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

BMW wicepremiera zaparkowało na miejscu dla niepełnosprawnych. I to tłumaczenie...

23
Podziel się:

Na miejscu dla niepełnosprawnych zaparkowało BMW wicepremiera Jarosława Gowina. Polityk był we Wrocławiu, gdzie brał udział w publicznym wydarzeniu i podpisaniu dokumentów. W tym czasie jego kierowca nie miał co ze sobą (i z samochodem) zrobić, więc stanął na miejscu przeznaczonym dla osób o ograniczonej mobilności. Przekonywał, że zgodziła się na to dyrekcja hotelu, choć właściwie nie ma nic do tego.

Wicepremier Jarosław Gowin
Wicepremier Jarosław Gowin (PAP, Maciej Kulczyński)

Nic tak nie denerwuje wyborców jak arogancja władzy. A politycy PiS zaliczają w tej sferze wpadkę za wpadką. Jak nie rozbijające się limuzyny, to limuzyny parkujące na miejscu dla niepełnosprawnych. W takiej sytuacji przyłapano kierowcę wicepremiera Jarosława Gowina, który nie miał gdzie zaparkować BMW - opisuje "Gazeta Wrocławska".

Dziennik publikuje też przesłane przez czytelnika zdjęcia, które potwierdzają złamanie prawa. Potwierdził to też kierowca wicepremiera, który tłumaczył dziennikarce, że przed hotelem Novotel nie było miejsc. Poinformował o tym dyrekcję hotelu, a ta zaproponowała mu, by stanął na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych.

Problem w tym, że nie mają nic do tego - zgodnie z prawem tak oznaczone miejsca muszą pozostać wolne i już. Mogą z nich korzystać tylko osoby ze specjalnym zezwoleniem komisji lekarskiej. I kierowca, tym bardziej z BOR, powinien o tym wiedzieć. Za złamanie tego zakazu grozi mandat w wysokości 500 złotych. Jarosław Gowin był we Wrocławiu, gdzie podpisywał z władzami miasta umowę o przekazaniu Skarbowi Państwa spółki EIT+.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(23)
um
5 lata temu
Na niepełnosprawność pana ministra nie ma dowodów, natomiast na arogancję mamy -w tej oto wypowiedzi.
aswa
6 lat temu
Nie widzę w tym nic takiego,żeby robić z tego aferę. Było puste, to stanął i nie widzę problemu.
anna
6 lat temu
a czy Gowin nie może przejsc jak zwykły człowiek do hotelu z miejsca, gdzie kierowca moze zaparkować bez łamanie przepisów o ruch drogowym. Niedługo zażyczą sobie lektyk
123
6 lat temu
o2 wprowadza czytelników świadomie w błąd " BMW wicepremiera zaparkowało na miejscu dla niepełnosprawnych." kierowca siedział w środku czyli nie zaparkował a zatrzymał się a to jest istotna różnica !!! :D
krakow2000
6 lat temu
Przecież on jest chory... więc czemu ktoś uważa iż złamał przepisy?? Może zapomniał wstawić legitymację inwalidy za szybę.
LOL
6 lat temu
Patrząc jak te orły jeżdżą, to w sumie należało mu się to miejsce dla niepełnosprawnych...
tyle
6 lat temu
Widać ma na to uprawnienia.
Marcin
6 lat temu
Trza było wezwać Police. BMW - będziesz miał wydatki Gowin.
Katarzyna
6 lat temu
Arogancja władzy postępuje. Jest jeszcze gorzej niż za poprzedników...
mm
6 lat temu
ten artykuł tak mnie wkurzył że narobiłem byków co niemiara przepraszam
mm
6 lat temu
Po pierwsze Gowin nie jest z PiS po drugie po trzecie czytelnik czy dziennikarka ,należało wezwać policję i czekać na efekty a nie biadolić na o2 jak ja bym to zrobił piszący do gazety wiedzieli by gdzie to zgłosić.
krzysiek19764
6 lat temu
Mieszkam na granicy i Czesi chyba się nie znają na znakach bo ciągle zajmują miejsca dla niepełnosprawnych. Sam jestem niepełnosprawny i kiedy zwracam im uwagę to mnie albo ignorują, albo zwyzywają.
realista
6 lat temu
Przede wszystkim to BMW jest nasze a nie vice premiera. A woziło , wydaje się, osobę upośledzoną.
zbych
6 lat temu
Niepełnosprawność umysłowa polityków i ich kierowców nie upoważnia do parkowania w miejscach dla niepełnosprawnych. Ich powinno się przetrzymywać w zakładach zamkniętych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić