o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Borys Budka bedzie kandydował na szefa klubu PO-KO. "Jestem gotów stanąć do rywalizacji"

31
Podziel się

Borys Budka podjął decyzję ws. swojej politycznej przyszłości. - Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu parlamentarnego. PO potrzebuje zmian - powiedział polityk.

Borys Budka będzie ubiegał się o stanowisko szefa klubu PO-KO
Borys Budka będzie ubiegał się o stanowisko szefa klubu PO-KO (WP.PL)
bDYcNUKt

Borys Budka był gościem "Faktów po faktach" na antenie TVN24. Polityk był pytany, czy zamierza kandydować na szefa Platformy Obywatelskiej. Kadencja Grzegorza Schetyny jako szefa partii upływa z końcem stycznia przyszłego roku, a wybory mają odbyć się w lutym.

- Chcę, by Platforma dawała nadzieję, że opozycja może wygrać wybory. To musi być skuteczna, merytoryczna opozycja - powiedział wymijająco. - Wyobrażam sobie zwycięską kampanię prezydencką po warunkiem, że zmienimy sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Mamy to szczęście w Platformie, że wybory przewodniczącego będą na przełomie roku. Mamy taki kalendarz - dodał.

Jednocześnie Budka zaznaczył, że członkowie partii oczekują jego decyzji ws. ewentualnego kandydowania, a sama "Platforma Obywatelska potrzebuje zmian". Także w klubie parlamentarnym PO-KO.

bDYcNUKv
Zobacz także: Duda spotka się z Olgą Tokarczuk? Rzecznik prezydenta: nie mogę wykluczyć

- Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu. Ja wiem, że będę zabiegał o głosy koleżanek i kolegów. Na szczęście nie będę z nikim walczył. Jeżeli będzie kontrkandydat to będzie to sportowa rywalizacji - oświadczył Borys Budka.

Jak wcześniej informował reporter Wirtualnej Polski Michał Wróblewski, na czwartek zaplanowano wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej. Ostatecznie zostało przełożone, a w partii pojawiły się głosy, że na tym posiedzeniu miał zostać wybrany nowy szef klubu. Wśród kandydatów mieli się znaleźć: Małgorzata Kidawa-Błońska, Borys Budka, Tomasz Siemoniak i Izabela Leszczyna.

bDYcNUKB

Warto przypomnieć, że wcześniejszym szefem klubu PO-KO był Sławomir Neumann. Zrezygnował z tego stanowiska po tym, jak stacja TVP Info opublikowała taśmy z Tczewa, gdzie polityk w niecenzuralnych słowach mówił o wyborach samorządowych i kandydatach opozycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYcNUKW
KOMENTARZE
(31)
olek770
2 lata temu
Borys Budka to najlepszy kandydat na Prezydenta. Może nie w najbliższych wyborach ale szefem PO to powinien zostać, zamiast Szetyny który jest nijaki
atris
2 lata temu
Trzeba mieć nadzieję że zabierze żonkę ze sobą do Warszawy. Załatwił jej fuchę w Gliwicach to może załatwi tam.
Pfu
2 lata temu
... żenada i tyle w temacie POstwa ...
bDYcNUKX
Rycho Z Małym...
2 lata temu
Ciekawe czy go wcześniej Shrek nie zagryzie.
Gienia
2 lata temu
Gratuluję. Poko już całkowicie odjedzie.... I tego nam trzeba. Ha ha ha
Anna
2 lata temu
Lubię Budkę, najbardziej nadawał by się na Prezydenta, a nie jak obecny notariusz Pełniący Obowiązki Prezydenta
Mundurowy
2 lata temu
Czy ten koleś jest faktycznie wnukiem tow.Wiesława ? Ktoś wie ??
Bob
2 lata temu
A żonke na wice
dociekliwy
2 lata temu
Brawo, co kolejny, to "eszcze lepszy". Shrek "uciszył" Adamowitza - ciekawe kogo jeszcze trzeba uciszyć w drodze do sukcesu.
dociekliwy
2 lata temu
Brawo, co kolejny, to "eszcze lepszy". Shrek "uciszył" Adamowitza - ciekawe kogo jeszcze trzeba uciszyć w drodze do sukcesu.
dociekliwy
2 lata temu
Brawo, co kolejny, to "eszcze lepszy". Shrek "uciszył" Adamowitza - ciekawe kogo jeszcze trzeba uciszyć w drodze do sukcesu.
zawiedziny
2 lata temu
Dlaczego 30 lat po upadku komunizmu ciągle aktywna jest PZPR i jej klony?
komuno wróć.
2 lata temu
Niech będzie, bo kojarzy mi się z Gomółką. Nie wiem czy to rodzina czy nie,ale podobny i gada całkiem jak Gomółka z trybuny PZPR. i tak sam trzęsie głową, chyba po to,żeby być bardziej przekonywującym .Zresztą podobnie trzęsie głową Kidawa, ten sam nawyk chyba wzięty z starego trybunału. Jednym słowem , KOMUNO WRÓĆ.
bDYcNUKP
as
2 lata temu
NO TO PISOWI ZNOWU SŁUPKI W GÓRĘ HAHAHAHA
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić