o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Borys Budka wzywa UE do ultimatum dla Polski. Krystyna Pawłowicz ma pytanie

69
Podziel się

- Tylko wtedy, kiedy Unia Europejska pozostanie nieustępliwa, rząd pójdzie na ustępstwa - podkreślił Borys Budka z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z internetowym wydaniem niemieckiego dziennika "Die Zeit". Obok tych słów przejść obojętnie nie mogła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Ewidentnie jej się nie spodobały.

Posłanka Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej aktywnych posłanek na Facebooku
Posłanka Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej aktywnych posłanek na Facebooku (PAP)
bELfCJBx

Budka powiedział, że "Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum". Jego zdaniem rząd PiS chętnie "tworzy rzeczywistość, w której najwięksi wrogowie kraju pochodzą z zewnątrz, z Brukseli, Berlina, Moskwy". - To osłabia pozycję Polski w UE - ocenił.

Ta wypowiedź stała się tematem najnowszego wpisu Pawłowicz. Nie spodobały się jej zarówno słowa polityka PO, jak i miejsce, w którym je wypowiedział.

"Pan Borys Budka poprzez niemieckie gazety żąda od UE (czytaj: od Niemiec) postawienia polskiemu rządowi jakiegoś ultimatum, jeśli ten wprowadzi reformy wybrane przez Polaków w 2015 r. Borys Budka żąda obalenia legalnego polskiego rządu" - napisała na swoim facebookowym profilu Pawłowicz.

bELfCJBz

Nie powstrzymała się od złośliwości. Zasugerowała, że poseł PiS chce przypodobać się Niemcom. "Panie Budka, to na jakie stanowisko dla siebie już po 'wyzwoleniu' Polski przez Niemców pan liczy?" - zapytała.

Budka zaniepokojony Dudą

Poseł PO sceptycznie odnosi się do poprawek prezydenta Andrzeja Dudy do zawetowanych ustaw. - Jestem zaniepokojony, że Duda podpisał trzeci projekt ustawy, która podporządkowuje prezesów sądów prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze, który jest jednocześnie ministrem sprawiedliwości - zaznaczył. Jego zdaniem jest to "absolutnie niedopuszczalne". Reformę sądownictwa nazwał z kolei "ciosem w państwo prawa".

Zobacz także: Zobacz też: Polska zdradziła UE? "Trzeba mieć własne zdanie"
bELfCJBF

Dlaczego Duda zawetował dwie ustawy? - Z jednej strony prezydent widział, że plany PiS mają charakter antykonstytucyjny i znoszą trójpodział władzy. Z drugiej strony była to polityczna kalkulacja - powiedział.

- Duda wie, że do reelekcji potrzebuje poparcia i teraz może być "opcją dla umiarkowanych wyborców" - podkreślił.
Źródło: Facebook/WP

bELfCJCa
KOMENTARZE
(69)
wre
4 lata temu
Pawłowicz to nie jest profesor i proszę nie obrażać profesorów. Tytułowanie tej pani profesorem to obraza dla innych profesorów !!
rtv
4 lata temu
Reforma Tuska zabrała do ZUSu na konta przyszłych emerytów część pieniędzy z OFE a teraz podzielili 25% zabierze Państwo a reszta OFE tylko 75% na konto . Oszuści dojnej dobrej zmiany
ona
4 lata temu
Jak się je zieleninę to daje się mleko a jak zieleninę i jeszcze coś innego to taka jest wypowiedź....
bELfCJCb
noname
4 lata temu
PiSu nie wybrała większość Polaków tylko większość, która głosowała w wyborach. Na PiS popiera mniej niż połowa Polaków!!!
Johny Parolek
4 lata temu
Poseł PiS czy PO chce się przypodobać Niemcom? Jak się pisze artykuły to wymagana jest dokładność i bezstronność.
aska
4 lata temu
Na jej miejscu to bym jeszcze bardziej wrzeszczała . Ona i tak ma zdrowie na taką nagonkę.
profesor
4 lata temu
to nie jest profesor i prosze nie obrazac prosfesorow. tytulowanie tej pani to obraza dla innych!!
stary Polak
4 lata temu
Jedzenie sałatki na sali sejmowej podczas obrad odbieram tak jak picie wódki podczas mszy w w kościele. Kindersztuba nawala.
stary Polak
4 lata temu
Pani poseł Pawłowicz: Odbieram jedzenie sałatki ( zapewne smacznej) na sali sejmowej w czasie obrad jako picie wódki podczas mszy w kościele. Jest literatura o tematyce "kindersztuba". Polecam.
obatel
4 lata temu
Z niej taki profesor jak z koziej d...y trąba , śmiechu warte, wprost żałosna osoba chodząca po tej świętej ziemi - wstyd dla kraju i rodziny.
stary Polak
4 lata temu
Panu posłowi BUDCE pieśnia Francuzow: Ty naprjasno Budka chodisz Naprjasno ty nożki rwiosz Oficiera nie pałuczisz Durakom damoj pajdiosz
Iza
4 lata temu
Polski rząd robi sobie wrogów naokoło a później jest zdziwiony że nikt nie chce z nim rozmawiać...ale mając takie indywidua to czego można oczekiwać.
on
4 lata temu
liczę dni ...... i czekam na normalny kraj cywilizowany , szkoda Polski rozwijalismy się i nagle bum - cofamy ją wstecz :( a reprezentuja ją ludzie pokroju k.pawłowicz - masakra
bELfCJBT
polak
4 lata temu
dla niemieckiego portalu o2 POdluch budka jest ok
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić