Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Boże Ciało 2019. Kiedy wypada?

60 reakcji
0
0
60
Podziel się

Boże Ciało jest świętem ruchomym. W Polsce obchodzi się je w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. Kiedy w tym roku wypada Boże Ciało?

Boże Ciało
Boże Ciało (iStock.com)

W 2019 r. Boże Ciało obchodzimy 20 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W Boże Ciało zamkniętych jest większość sklepów, a w całym kraju odbywają się procesje.

Boże Ciało to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni wspominają w ten dzień Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny.

Z Bożym Ciałem wiąże się procesja z Najświętszym Sakramentem. Zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Podczas procesji dzieci, najczęściej pierwszokomunijne, sypią kwiaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Małgorzata Tomaszewska: "Dopiero przed Wielkanocą rozebrałam choinkę"

60
0
0
KOMENTARZE
(60)
O
9 miesięcy temu
Każdego roku ten dzień jest wolny od pracy, odbywają się procesje, a sklepy są zamknięte. Sensacja, odkrycia roku dziennikarz dokonał!
august
9 miesięcy temu
Sygnałówka propagandowa polskojęzycznego portalu dała znać... Kolejne święto katolickie za dwa miesiące. Polonofobiczne lewackie media do boju!!!
zgłoś tę rekl...
9 miesięcy temu
dlaczego ta reklama
prp
9 miesięcy temu
Trzeba odpocząć po Wielkanocy.
Ustawa 447 Ju...
9 miesięcy temu
Zapytajcie naszych okupantów czy pozwolą obchodzić to święto.
Najnowsze komentarze (60)
juhuj
9 miesięcy temu
Gusła i zabobony, służące jedynie utrzymaniu sukienkowych w nieróbstwie i bogactwie, w samym sercu nowoczesnej Europy.
mafia z Watyk...
9 miesięcy temu
mam w tym roku dwa ciekawe doświadczenia , które przynieśli mi inni Polacy . 1. WIOSNA ! WIOSNA ! -! „ świecka i suwerenna” – wolna od Watykanu ! 2. DONALD – „ dla zdobycia władzy wytwarzają fikcje” ( cudze wyobrażenia ; obce wartości ) - miał Pan na myśli ludzi Watykanu ? Opus Dei ? Ojczyznę Wolną racz nam wrócić ………. - wolną od Watykanu! Czy Martin Luther był LEWAKIEM ? Absolutnie nie ! Patriotom ? Nie wiem . Dlaczego odciął Watykan od pieniędzy ? Dlaczego doprowadził do tego ,że Europejczycy w swojej mnogości zaprzestali płacic podatki na Watykan ? Bo doszli do wniosku ,że wiara w Boga i Jezusa to jedno , a utrzymywanie Watykanu to zupełny błąd. W ten sposób zakończyła się historia imperium rzymskiego. Pierwsi Rzymianie wysyłali na Europę LEGIONY. Legiony zastąpione zostały ideologia katolicka. Frankowie zauważyli , że opłaca płacić Rzymowi podatki w zamian za ułatwienie rządzenia. Po 1648 roku zakończono franczyzę rzymska. My to mamy do dnia dzisiekszego ! Dla
sąsiad
9 miesięcy temu
przez 60 dni powinniśmy spożywać tylko produkty polskie...
Ateista
9 miesięcy temu
Boże ciało nie wypada, boże ciało się zjada ... Jako wafla oczywiście bezglutenowego ...
Roger
9 miesięcy temu
Nie wiem czemu miał służyć ten "artykuł" zainteresowani wiedzą to i bez niego, chyba tylko żeby burki znowu zaczeły szczekać....
nickt
9 miesięcy temu
Spory, walki potem wojny husyckie o eucharystię pod dwiema postaciami, o jej znaczenie i przeistaczanie (transsubstancjacja) spowodowały, że uchwalono takie święto, w sumie utrwalające komunię pod jedną postacią w kościele katolickim.
mnmmmnmnmnmnm...
9 miesięcy temu
Zastanawiam się po co wychodzą na ulice i niosą te sztandary czy to w ramach reklamy wiary bo przecież mają wyznaczone miejsca kultu czyli kościoły i co? to za mało ??? Później dziwią się że marsze równości też odbywają się na ulicach ...
Kor
9 miesięcy temu
Co za radość. Pierwszy raz słyszę, że w Boże Ciało nie idziemy do pracy. Autor artykułu musiał się mocno napracować. Święto mu się należy.
andy
9 miesięcy temu
Jeżeli zapłacą nowym okupantom to to święto Bożego ciała będzie w czwartek.
Leniuszek Jan...
9 miesięcy temu
Żeby się dowiedzieć wystarczy zwykły kalendarz na rok 2019. Po co się męczyć czytając?
Armi
9 miesięcy temu
Jest to dzień katolickiego terroru nad resztą obywateli !
jaga
9 miesięcy temu
I znowu będą cyrki na ulicach?powinni to kierowcy rozgonić!
bez popisów s...
9 miesięcy temu
nie mogą chodzić wokół kościoła ? tylko po ulicach miast ? komu chcą się pokazać ? przy kościele Pan ich nie widzi czy jak ? czy to nie jest przymuszanie do znoszenia....?
nick
9 miesięcy temu
Po co ten artykuł. Przecież wiadomo, że wypada w czwartek. Jak zawsze.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić