o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Bp Mirosław Milewski o sprawie abpa Sławoja Leszka Głodzia: takie rzeczy mogą się wydarzyć

22
Podziel się

23 lata kapłaństwa mam - skoro już te daty przywołuję. Ani święcenia kapłańskie, ani biskupie nie powodują, że człowiek jest czasami wolny od niewłaściwego języka, od zachowań, które mogą stać w sprzeczności ze święceniami. Wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć - stwierdził biskup pomocniczy płocki Mirosław Milewski pytany o sprawę arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia.

Bp Mirosław Milewski o sprawie abpa Sławoja Leszka Głodzia: wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć
Bp Mirosław Milewski o sprawie abpa Sławoja Leszka Głodzia: wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć (East News, Maciej Konieczny/REPORTER)
bDUrTdxh

Bp Milewski był gościem Roberta Mazurka w "Porannej rozmowie" w RMF FM. Prowadzący rozmowę nawiązał do sprawy abpa Głodzia, pytając, ile kosztuje probostwo w diecezji płockiej. Gość programu odparł, że nic.

- W takim razie, jak ksiądz biskup reaguje, gdy słyszy, że w diecezji gdańskiej od 20 do 80 tys. trzeba oddać arcybiskupowi Głodziowi? - dopytywał Mazurek.

bDUrTdxj

- Jeśli te doniesienia są prawdziwe, to są smutne wiadomości. Jeśli one rzeczywiście mają miejsce, to nic dobrego - stwierdził bp Milewski. - Jest mi niezręcznie to oceniać, czy komentować. Jestem biskupem od 4 lat, ja się z czymś takim nie spotykam. Jeśli czasami w mojej diecezji ksiądz idzie na jakąś parafię, to ja później proszę go, żeby za mnie się pomodlił - dodał.

Zobacz także: Zobacz też: Poważne oskarżenia pod adresem abp. Sławoja Leszka Głodzia. "On nie ma się, czym przejmować"

- 23 lata kapłaństwa mam - skoro już te daty przywołuję. Ani święcenia kapłańskie, ani biskupie nie powodują, że człowiek jest czasami wolny od niewłaściwego języka, od zachowań, które mogą stać w sprzeczności ze święceniami. Wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć - mówił pytany o zarzuty jakie padają pod adresem abpa Głodzia.

bDUrTdxp

Dopytywany przez Mazurka, czy sam spotkał się z biskupami, którzy dopuszczają się mobbingu lub innych niewłaściwych zachowań wobec księży, odparł, że nie.

- Naprawdę, tych biskupów, których znam, a znam w zasadzie wszystkich, to bardzo cenię - przekonywał bp Milewski.

- Abpa Głodzia też ksiądz powinien znać - przypomniał prowadzący program.

- Tak, widuję go regularnie kilka razy w roku. Nigdy takich słów nie słyszałem - zapewnił biskup pomocniczy płocki.

bDUrTdxq

Przypomnijmy, że reportaż o abpie Sławoju Leszku Głodziu został wyemitowany 24 października w programie "Czarno na białym" TVN24. Kilku duchownych opisało, jak metropolita gdański znęcał się nad nimi psychicznie i wykorzystywał wobec nich swoją pozycję. Mówili o mobbingu, publicznym poniżaniu, wymuszaniu pieniędzy i ubliżaniu im. Kapłani występujący w reportażu wypowiadali się anonimowo. Wspominali też, że pisali do dwóch ostatnich nuncjuszy w Polsce, ale żaden z nich nie zareagował na ich informacje.

Do tych informacji odniosła się Archidiecezja Gdańska. "To uderzenie w Pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych Archidiecezji Gdańskiej" - napisano w oficjalnym oświadczeniu. "W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych - dodali sygnatariusze oświadczenia, wyrażając solidarność z metropolitą gdańskim" - dodano.

We wtorek 16 księży z archidiecezji gdańskiej napisało list do nuncjusza apostolskiego w Polsce. Potwierdzili w nim zarzuty wobec metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia.

bDUrTdxr

Źródło: rmf24.pl

bDUrTdxK
KOMENTARZE
(22)
83
rok temu
Absolutna eliminacja.Luzie wierzą w Boga ale przestają wierzyć''pracownikom''Kościoła co się przenosi w frekwencję.W Kościele zaczęto przesadnie mówić o polityce i pieniądzach.Zamiast zbliżać ludzi to ich się wygania tymi''przekonaniami''.To się dzieje i to nie wróży nic dobrego dla przyszłości kapłaństwa.
prp
rok temu
To ma być Sługa Boży.To jest opętanie bogactwem.Zakładają sutanny aby zarobić i być bezkarnym.Bo chyba o powołaniu tu nie ma mowy,a może było na początku ale człowiek został skuszony i poddał się.Okazał się słaby i porzucił wartości boże jakie miał pokazać ludziom.W tym wypadku honorowo byłoby porzucić''święcenia''
hmn
rok temu
Tam jest więcej i bardziej zepsutych ludzi niż w środowisku politycznym,a najgorsze jest to,że władz nic z tym nie robi,a może po prostu nie chce,bo to ich tuba dla ludu.
bDUrTdxL
polski katoli...
rok temu
Takich Głodziów w polskim kościele, niestety jest bardzo wielu.
BBB
rok temu
I gdzie jest Bóg?
Najnowsze komentarze (22)
EWA...
rok temu
WIELKI BISKUP, WIELKI AUTORYTET... WSTYD MI ZA NICH A PAN JEZUS ZA NAS TYLE WYCIERPIAŁ NA CO IM TYLE KASY...MAJĄ TAKIE WYDATKI...będą pokutować w czyśćcu lub smarzyć się w piekle...
Zojka
rok temu
Kler postępuje się tak samo jak partyjni kacykowie w latach 50 - tych. Jak ktoś powiedział, że sekretarz "Kowalski" jest pijakiem i złodziejem, to partia krzyczała, że jest to zamach na władzę ludową. Dzisiaj jest tak samo z klerem. Każda prawda o księżach wywołuje oburzenie episkopatu, że ludzię występują przeciw religii i Bogu.
Powszechny Ka...
rok temu
Krytykujecie Bp.Głódzis???A widzieliście dzieła charytatywne w jego Biskupstwie, tysiące zaopiekowanych mundurowych, obronionych przed załamaniem i samobójstwem. Mobing ksiezy? Hahaha. I takie mieczaki mają walczyć z diabłem, walczyć o rodziny, o życie nienarodzonych.
olo
rok temu
"takie rzeczy mogą się wydarzyć - stwierdził biskup" - no pewnie nic się nie stało tylko jak szary Kowalski wymusza haracz to idzie do więzienia
Obywatel
rok temu
To jednak nie byli anonimowi? Niespodzianka to nie byl atak na religie tylko na koscol i ksiezy ktorzy w nim pracuja. Kiedy to do was dotrze
Wana
rok temu
Kościół jest moralnym dnem. Wrednym niemoralnym związkiem pedofilów i pozostałych zboczeń na tle seksualnym. Kaczyński nazwał ich LGBT, ale udał, że mówi o kim innym. On dużo musi wiedzieć na ten temat. To zbieracz paskudztwa. Porządni ludzie u niego nie zagrzeją miejsca.
fgh
rok temu
mlodyś ty mlody biskupku, widać jeszcze cię gudź nie dopadł i ci portek nie przestrzelił, ale wszystko jeszcze przed tobą, uważaj na tyły
obserwator
rok temu
To co jest do bitej cholery,to znowu tych 16 księży kłamie ???? Skonczyc raz na zawsze z ta bandą .... Zawiadomic natychmiast6 Papierza i domagac sie zlikwidowania w polsce tego cholernego oszmaństwa !!!!!
bDUrTdxD
ggggggggggggg...
rok temu
Tych pseudo swiętych czarnych pedofilskich pasterzy, powinno sie pogonić do uczciwej pracy. Powinni się wstydzić wyłudzać, przeważnie od biednych ludzi pieniądze. Z drugiej strony jak ktoś głupi to niech ich utrzymuje. Boga wymyslili sobie własnie takie cwaniaki dla własnej korzyści.
Patriota
rok temu
Nie moge na was patrzec zboczency w tych wszystkich myckach I innych glupkowatych czapeczkacha. Zdrowe chlopy, bab im sie chce I pieniedzy, astoja I raczki skladaja I swietych udaja. A pod plaszczykiem jak by mogl to by wiewiorke dogonil I zgwalcil.Na sam wasz widok zygac mi sie chce I mnie odraza bierze. Nigdy nikogo z was do domu nie wpuszcze. Zboczency.....
Tylko nie mów...
rok temu
Policja cieszy się że rozbili Proszkow a tak naprawdę istnieje tak wielka grupa przestepcza że nawet nikt nie ma odwagi się za to wziasc
As
rok temu
Prawie każdy Polak ma w domu na półce Pismo Święte, ale 98% go nie przeczytało wierząc, ze ci przebierańcy w sutannach tylko to pismo rozumieją. Dzięki temu cwanemu trikowi te wilki w owczej skórze zakłamali Słowo Boże i przeszli na stronę Złego. Dopóki ludzie nie zaczną czytać Pisma Świetego dopóty te diabły w sutannach będą zwodzić swoich wiernych i zawiodą ich na zatracenie.
Ggg
rok temu
Im się z bogactwa w głowach przewraca. Sami sobie wmówili że są lepsi niż zwykli ludzie którzy ich utrzymują. Zerwać konkordat i opodatkować i sprawa się wyjaśni ilu jest wierzących. Chcesz to płacisz sobie jak wierzysz.
FK
rok temu
Dlaczego im się wszystko może przytrafiać, zdarzyć itd a czepiają się Halloween, in vitro i wychowaniu seksualnemu ???
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić