REKLAMA
Odświeżone 9 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Karolina Błaszkiewicz14.05.19 (20:59)

Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemi

Jest kilka miejsc na ziemi, które wielu uważa za wrota do piekieł. Często znajdują się one w regionach o niezwykłej aktywności geologicznej, zwłaszcza wulkanicznych, a czasem w jeziorach, jaskiniach lub górach.
Wikimedia Commons CC BY

Legendy o bramach piekielnych mają swój początek w starożytności. Grecy i Rzymianie opowiadali historie śmiertelników, którzy weszli lub zostali uprowadzeni do podziemnego świata właśnie przez takie bramy. Eneasz odwiedził podziemia, wchodząc do jaskini na skraju jeziora Avernus nad Zatoką Neapolitańską. Herkules również.

Pośrodku Forum Romanum znajduje się kolejne wejście, Lacus Curtius, gdzie według legendy rzymski żołnierz o imieniu Curtius odważnie wjechał swoim koniem do wejścia, starając się go zniszczyć. Zarówno on, jak i jego koń zginęli.

REKLAMA

Za inne wejścia do piekieł uważano też jezioro Lerna czy wulkan Etna.

Bramy piekielne były powszechnie przedstawiane jako szczęki, tworzące Piekielne Usta, które były jednocześnie wejściem do piekła i wyjściem dla wielkiego potwora.

Obecnie mówi się już o innych miejscach. Wrotami mają być: "miasto duchów" – Fengdu w Chinach, Hellam Township w pobliżu Yorku w stanie Pensylwania, Derweze w Turkmenistanie - płonący ogień gazu ziemnego na środku pustyni Karakum. Mówi się, że wejściem do piekła jest również góra Osore w północnej Japonii. Ostatnim ma być pokryty śniegiem szczyt Murgo w Indiach. Zamieszkujące okolice plemię Yarkandi uważa to miejsce za przeklęte.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij