o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Brat Pawła Adamowicza o sprawie Stefana W. "To wstrząsające"

27
Podziel się

Biegli wydali opinię na temat stanu zdrowia Stefana W. Teraz jego obrońca chce, by mężczyzna trafił nie do aresztu lecz szpitala psychiatrycznego. - Opinia sporządzona przez lekarzy budzi cały szereg zastrzeżeń - krytykuje Piotr Adamowicz.

Piotr Adamowicz.
Piotr Adamowicz. (East News)
bDKtJFmJ

Biegli psychiatrzy wydali opinię ws. Stefana W., który zaatakował nożem Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. - Opinia zawiera kategoryczny wniosek co do stanu poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia czynu i w związku z wnioskami tej opinii obrona uznała, że konieczna jest zmiana wykonywania środka zapobiegawczego na umieszczenie podejrzanego w szpitalu psychiatrycznym - powiedział w rozmowie z TVN24 Artur Kotulski, obrońca Stefana W.

Co na to brat byłego prezydenta Gdańska Piotr Adamowicz? - Opinia sporządzona przez lekarzy z aresztu budzi cały szereg zastrzeżeń. To nie jest tylko moja ocena, ale też opinia psychiatrów i psychologów z którymi się konsultowaliśmy - mówi w rozmowie z "Super Expressem".

bDKtJFmL

- Moje zdziwienie budzi fakt, że w tak głośnej i bulwersującej sprawie nie posiłkowano się opiniami psychiatrów z uznanymi dorobkami naukowymi, ale tylko opiniami lekarzy z aresztu śledczego w Krakowie – dodaje.

Adamowicz podkreśla, że dokładnie zapoznał się z najnowszymi ustaleniami w śledztwie i w jego zdaniem są one "wstrząsające".

Zobacz także: Zobacz: Nowe ministerstwo skarbu. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Przypomnijmy, że ocena biegłych jest utajniona. Zdaniem psychiatry i biegłego sądowego Jerzego Pobochy z treści wniosku mecenasa wynika, że Stefan W. najprawdopodobniej został uznany za osobę chorą psychicznie.

bDKtJFmR

Prokuratura potwierdziła podjęcie "niezbędnych czynności w celu ustalenia, czy zachodzą przesłanki uzasadniające zmianę sposobu wykonywania środka zapobiegawczego".

Jeśli Stefan W. był niepoczytalny w chwili ataku na Adamowicza, prokuratura będzie musiała umorzyć śledztwo. Śledczy zawnioskują wtedy do sądu o skierowanie mężczyzny na przymusowe leczenie w zamkniętej placówce.

Źródło: se.pl

bDKtJFmS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKtJFnm
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(27)
oli
rok temu
mnie bardziej bulwersuje, że brat ofiary za naturalne uważa, że ta sprawa jest ważniejsza od spraw zwykłych śmiertelników...("Moje zdziwienie budzi fakt, że w tak głośnej i bulwersującej sprawie nie posiłkowano się opiniami psychiatrów z uznanymi dorobkami naukowymi, ale tylko opiniami lekarzy z aresztu śledczego w Krakowie"). Jeśli Ci specjaliści są kiepscy, nie powinni tam pracować, bo ich opinia wpływa na los innych ludzi, a nie tylko tych, w które zamieszani są celebryci. Jeśli są dobrzy, ten pan, nie powinien w taki sposób kwestionować ich opinii.
zyt
rok temu
Wszystko fajnie ale biegły sądowy to nie jest człowiek z przypadku, tylko właśnie osoba z uznanym dorobkiem naukowym. Chyba, że coś się pozmieniało.
q1
rok temu
brat budynia dorwal sie do wladzy
bDKtJFnn
Olo
rok temu
A sprawa mieszkań rozwiązana. Adamowicz po drugiej stronie ale żona żyje więc ktoś się powinien tym zajac
Gangsta.
rok temu
To był zwykły cyngiel Gdańskiej gangsterki co wyrwał chwasta na zlecenie za wałki.
Najnowsze komentarze (27)
mm.
rok temu
jako pierwsi do psychiatry powinni zostać skierowani biegli , jest to najsłabsze ogniwo w sądownictwie a bywają beznadziejni .
Ad
rok temu
W psychiatryku łatwiej o samobójstwo .
Tusex
rok temu
P. Adamowicz powinien był być publicznie skazany za swoje przekręty i iść na długie lata do więzienia!!!!! A uciekł do piekła...i jeszcze media robią z niego świętego. Kiedy doczekam się PRAWDZIWEGO państwa ???!!!
NEUMAN TAPES
rok temu
adamowicz HERBU 5 - 7 MIESZKAN
?
rok temu
???
?
rok temu
???
Ggggg
rok temu
Brat i żona powinni panu podziękować. Dzięki niemu robią za męczenników i karierę w polityce.
greg260760
rok temu
ludzie utrzymywać go i karmić ?
bDKtJFnf
ja
rok temu
Opinia lekarzy budzi cały szereg zastrzeżeń,człowieku to twój brat budził cały szereg zastrzeżeń.
JA
rok temu
PORACHUNKI GANGSTERSKIE C EST LA VIE.
Polek
rok temu
Skandalem, to były przekręty braciszka.
G.
rok temu
Cyngiel gdańskiej gangsty wynajety do mokrej roboty za wałki.
Anna
rok temu
Ludzie. Jeśli jest chory to na leczenie. To chyba normalne.
scyzoryk
rok temu
poWINNI GO UNIEWINNIĆ !!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić