o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Brexit. Czarne chmury nad Theresą May. Szantaż ze strony ministrów

12
Podziel się

Rośnie sprzeciw wobec dalszego urzędowania Theresy May jako premier Wielkiej Brytanii. Brytyjskie media donoszą, że 11 ministrów wezwało ją do rezygnacji ze stanowiska. Jeśli odmówi, grożą masowymi rezygnacjami.

W ostatnich dniach Theresa May była krytykowana za atak na posłów zasiadających w Izbie Gmin
W ostatnich dniach Theresa May była krytykowana za atak na posłów zasiadających w Izbie Gmin (PAP, STEPHANIE LECOCQ)
bEiWccnF

O szczegółach piszą "Sunday Times", "Sunday Telegraph" i "Mail on Sunday". Według pierwszych stron ich niedzielnych wydań, ministrowie w rządzie May mieli uzgodnić między sobą, że premier stała się "toksyczna" i wyłącznie jej rezygnacja może dać szansę na rozwiązanie trwającego kryzysu politycznego wokół wyjścia Wlk. Brytanii z UE.

Jeden z ministrów powiedział w rozmowie z "Sunday Times", że "koniec jest blisko" dla May, szacując wręcz, że premier ustąpi ze stanowiska w ciągu najbliższych 10 dni.

Faworytami zastąpienia May są, według "Sunday Times", szef urzędu gabinetu David Lidington, który był chwalony za prowadzenie technicznych przygotowań do brexitu, oraz minister środowiska Michael Gove, jeden z liderów kampanii za wyjściem z UE sprzed referendum z 2016 roku.

bEiWccnH

Według "Mail on Sunday" Gove ma już gotowy zespół współpracowników, którzy byliby gotowi objąć stery na Downing Street.

Chaos. Decyzja UE

Przypomnijmy, w ostatnich dniach premier była krytykowana za ostry atak na posłów zasiadających w Izbie Gmin, oskarżając ich o polityczną odpowiedzialność za brak rozwiązania kwestii wyjścia z Unii Europejskiej. Projekt porozumienia z Unią Europejską był już dwukrotnie - w styczniu i marcu br. - odrzucony znaczną większością głosów.

W czwartek późnym wieczorem w Brukseli przywódcy 27 krajów UE uzgodnili dwa scenariusze przedłużenia brexitu. W pierwszym, jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje - to 12 kwietnia.

bEiWccnN

Brexitu jednak nie będzie?

W piątek premier May po raz pierwszy zasugerowała, że może nie dojść do powtórnego głosowania nad projektem umowy ws. wyjścia z UE, co otworzy drogę do bezumownego opuszczenia Wspólnoty lub długiego opóźnienia brexitu. Wystosowała w tej sprawie list do brytyjskich posłów.

Wielka Brytania ma opcję jednostronnego wycofania się z procesu wyjścia z UE na mocy artykułu 50. unijnych traktatów. W ciągu ostatnich dni ponad 4,7 mln osób podpisało się pod petycją w tej sprawie do brytyjskiego parlamentu. Opcja ta była wielokrotnie wykluczana przez rząd jako sprzeczna z decyzją podjętą w referendum z 2016 roku.

bEiWccnO
Zobacz także: Zobacz także: Sikorski nie ma wątpliwości: Tusk przyjedzie i pozamiata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiWccoi
KOMENTARZE
(12)
Zenon
2 lata temu
To raczej Tuska pozamiatają
B.Orlins
2 lata temu
Kto odpowiadał za nadzór remontu w Tule? Kto był desygnowany do inspekcji podczas remontu Tupolewa. Jednostka rządowa,która porusza się głowa państwa jest jak ambasada to część Rzeczpospolitej i powinien być pod szczególnym nadzorem i kontrolą techników inżynierów ds. lotnictwa. Poza tym pracownik ambasady attaché odpowiedzialny za bezpieczeństwo maszyny powinien pełnić nadzór nad remonciarzami. W dobie techniki cyfrowej i minimalizacji urządzeń elektronicznych łatwo wmontować zagłuszacze pracy urządzeń pokładowych ,które destabilizują prace załogi wprowadzając w błąd podczas odczytu parametrów lotu. Co do brzozy - jak mogła spowodować awarię pianka izolacyjna robiąc dziurę w poszyciu promu kosmicznego,który rozpadł się wchodząc w atmosferę ,to brzoza/y również mają jakiś wpływ na destabilizację lotu.Ptak robi dziurę w "dziobie" samolotu również spowodował jego awarię i lądowanie.Przypadków jest dużo. Wiele składowych ma wpływ na katastrofę.Tu winny jest wróg wewnętrzny i żądza władzy
Śmiech
2 lata temu
W Polsce rządzi wieś i mają też wiejskie osiągnięcie. Produkcja grabi rośnie, smiech w całej unii też coraz większy
bEiWccoj
Czarne chmury
2 lata temu
Czarne chmury nad polską to są od czasów pisu i kleru przy korycie.
Dojki
2 lata temu
Polxit też potrzebny, Europa nie ma już ochoty płacić na dojacy PiS
Sondaż PiSu
2 lata temu
A w Polsce jak zwykle 123% poparcia Polaków dla pisu. Jak doliczą do tego głosy pierwszego sortu, każdej kozy, krowy i osła to poparcie będzie leżało w granicacj 199 do 245%
Jan lat 71
2 lata temu
My Polacy musimy pogonić, a najlepiej utylizować Funkcjonariuszy obcego państwa i wzorem św Inkwizycji wszystkich sukienkowych umieścić na stosach. To jesteśmy winni naszym dzieciom i wnukom.
www.
2 lata temu
Szkoda ze tak pozno poszli po rozum do glowy.
paranoja
2 lata temu
to oni w końcu chcą wyjść czy nie z tej UE?
fck_nwo
2 lata temu
najpierw powołanie się na przepis z 17 wieku który użyto po raz 1-szy w historii w czasie niedawnego głosowania a teraz takie kwiatki chyba soros dużo płaci swoim pieskom za dalszy import śmieci z afryki do U.K.
Bartek
2 lata temu
Ruska agentka.
ak001
2 lata temu
Znajoma nazwała swojego kota Brexit . Czemu akurat tak? Bo drań stoi pod drzwiami i się drze, że chce wyjść. A gdy już go wypuszczą i zamkną za nim drzwi, to natychmiast drze mordę że chce wejść. I tak w kółko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić