o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

Brexit. Niespodziewany zwrot. Theresa May wystosowała list

26
Podziel się

Może nie dojść do powtórnego głosowania nad projektem umowy ws. wyjścia z UE, co otworzy drogę do bezumownego opuszczenia Wspólnoty lub długiego opóźnienia brexitu - przestrzega Theresa May w liście do brytyjskich posłów. To pierwsza taka sugestia ze strony premier.

Wcześniej Theresa May pprosiła o wydłużenie terminu brexitu do 30 czerwca
Wcześniej Theresa May pprosiła o wydłużenie terminu brexitu do 30 czerwca (PAP, STEPHANIE LECOCQ)
bEiVJVIl

Theresa May wyliczyła w liście dostępne dla parlamentarzystów opcje, tłumacząc, że "jeśli będzie się wydawało, że nie ma wystarczającego poparcia dla przedstawienia propozycji w przyszłym tygodniu lub Izba ponownie ją odrzuci, to możemy poprosić do 12 kwietnia o ponowne przedłużenie procesu wyjścia z UE, ale to wymagałoby zorganizowania wyborów do Parlamentu Europejskiego".

Premier powtórzyła jednak, że "stanowczo wierzy, że byłoby niewłaściwe zwrócenie się do Brytyjczyków, aby wzięli udział w tych wyborach trzy lata po tym, gdy zagłosowali za wyjściem z UE".

Wcześniej szefowa brytyjskiego rządu nie brała pod uwagę scenariusza, w którym zrezygnowałaby z ponownego głosowania. Gdyby zdecydowała się na taki krok, to zrezygnowałaby z przedstawionej jej przez Radę Europejską mniej niż 24 godziny temu ścieżki do przyjęcia i ratyfikacji porozumienia w terminie do 22 maja.

bEiVJVIn

To była długa noc. Tusk komentuje

Przypomnijmy, w czwartek późnym wieczorem w Brukseli przywódcy 27 krajów UE uzgodnili dwa scenariusze przedłużenia brexitu. W pierwszym, jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi właśnie do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje - to 12 kwietnia.

W przypadku drugiego scenariusza unijna "27" oczekuje, że przed 12 kwietnia Zjednoczone Królestwo określi dalsze działania do rozważenia przez Radę Europejską.

- Chciałbym bardzo, żeby Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i żeby na poważnie rozważyli wycofanie się z brexitu - komentował szef Rady Europejskiej Donald Tusk tuż po 7-godzinnym szczycie.

bEiVJVIt

Przypomnijmy, że przed szczytem premier Wielkiej Brytanii Theresa May prosiła o wydłużenie terminu brexitu do 30 czerwca. Polska jako jedyna chciała zgodzić się na tę prośbę.

Zobacz także: Zobacz także: Sikorski nie ma wątpliwości: Tusk przyjedzie i pozamiata
bEiVJVIu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiVJVIO
KOMENTARZE
(26)
Tadeusz
2 lata temu
Szatan już zbiera wielkie plony w Europie sprowadzając wielkie rzesze ludzi na manowce. Manowce to niby partie ćpunów, pedałów i wszelkiej maści dewiantów którzy już twardo stoją na Zachodzie. To jest droga do zatracenia nawet całych narodów ! Wszyscy co się w czas cofną z tej drogi zostaną wynagrodzeni przez Pana Boga i będą żyć w swoich ojczyznach w spokoju i radości życia a wszyscy - dewianci pójdą na dno i nawet przepadną i stracą nawet swą ojczyznę. Wierzcie że za około 3-5 dekady będą zmiany nazw całych państw gdyż już np. Niemców czy Francuzów będzie garstka a na ich miejscach synowie allaha i wielkie ilości jego "świątynie" !!! Nasi pradziadowie poświęcili swe życia aby nasz kraj-OJCZYZNA - POLSKA jak i również cała Europa pozostała przy Panu Bogu a tu teraz takie rzeczy-dewianci "biorą górę" !!! Wstyd i hańba !!! Wybacz nam Panie Boże nasze niegodziwe postępowanie.
pol
2 lata temu
jeden urywa się z łańcucha a reszta psów ujada !
czwartek
2 lata temu
3
bEiVJVIP
Wkurzony
2 lata temu
Czy wszędzie politycy są popiep.... i. Opera mydlana "brexit" przyprawia mnie o wymioty.
Gosc
2 lata temu
Niech wkońcu wyjdą z Unii skoro tego chcą dość już tych ceregieli
ew
2 lata temu
tyle co można powiedzieć to wariatka która prowadzi naród w przepaść niczym nasz drogi PIS
axel
2 lata temu
ale ci syjoniści grają na czas aby tylko opóźniać jak najdalej się da. A ludzie i tak opuszczą tą złą unię,.
wert
2 lata temu
Jak to takie demokratyczne to może teraz we wszystkich krajach,które wiedzą czym "pachnie" UE zrobić referenada i zobaczymy co myślą ludzie a nie politycy zlizujący śmietankę senykury a po tym duże emerytury też wypłacone z budżetu Polski ddla naszych europosłów Skoro najstarszy i założyciel woli odejść .
oi
2 lata temu
Będzie jak z wprowadzeniem euro w Irlandii czyli głosowanie do skutku z góry zaplanowanego?
sigmapi
2 lata temu
oni sami nic nie potrafia i nigdy nic nie zrobili !
Lon
2 lata temu
Oj wy bezradni angole,świat uczy się i rozmawia waszym językiem bo Wy nie zdołali byście nauczyć się innego języka,a co dopiero podjąć mądrą decyzję dot.wyjścia
nerdendalczyk
2 lata temu
Cecha anglików jest konserwatyzm i niezałeżnośc od reszty świata. Z jednej strony to dobry z drugiej to złe jak w demokracji co stanowi większoś - ludzie myślący czy niemyślący
Adam
2 lata temu
BREXITU NIE BEDZIE - Chciałbym bardzo, żeby Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i żeby na poważnie rozważyli wycofanie się z brexitu - komentował szef Rady Europejskiej Donald Tusk tuż po 7-godzinnym szczycie.
bEiVJVIH
AK
2 lata temu
Struktury i program oraz zasięg działania UE został opracowany już za czasów Hitlera , założyciele UE oparli się w 99% na tym programie, zakładając ta koalicją
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić