Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Maja Kołodziejczyk10.12.18 (10:50)

Brexit: Polacy boją się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Brexit: Polacy boją się, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pociągnie za sobą negatywne skutki dla naszego kraju.
iStock.com

Brexit – Polacy boją się negatywnych skutków

Świadomość wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej budzi w Polakach mieszane uczucia. Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” ujawnił, że ponad 60% ankietowanych boi się negatywnych skutków brexitu dla Polski. Na pytanie o to, jakie skutki będzie mieć opuszczenie Unii przez Wielką Brytanię aż 61,2% respondentów odpowiedziała, że negatywne. Zdaniem 10% ankietowanych może mieć to pozytywne skutki dla naszego kraju, a ponad 15% twierdzi, że nie wywoła żadnych skutków. 13,5% nie wie, co o tym myśleć. Warto zwrócić uwagę na fakt, że większy niepokój odnośnie brexitu wykazują kobiety. Aż 67% Polek uważa, że odbije się on negatywnie na Polsce. Podobne poglądy wykazuje 52% mężczyzn.

REKLAMA

Brexit – przełomowy tydzień w sprawie opuszczenia UE

Przypominamy, że przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk napisał w niedzielę na swoim Twitterze, iż będzie to niezwykle ważny tydzień dla losów brexitu. Wspomniał też o rozmowie telefonicznej, którą odbył z brytyjską premier Theresą May. W niedzielę brytyjski minister ds. Brexitu Stepen Barcaly oznajmił, że May może pozostać na czele rządu, nawet gdyby parlament odrzucił we wtorkowym głosowaniu wynegocjowaną przez nią umowę dotyczącą warunków brexitu. Jego zdaniem, jeżeli Wielka Brytania ponownie otworzy się na negocjacje w sprawie uzgodnionego porozumienia, inne państwa członkowskie UE w ślad za nią mogą zwiększyć swoje żądania.

Umowa musi być ratyfikowana przez Parlament Europejski i Parlament Brytyjski przed 29 marca 2019 roku, kiedy Wielka Brytania powinna wystąpić z Unii Europejskiej.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij