o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Brexit. Theresa May chce nowego planu. I przedłużenia okresu na wyjście z Unii

14
Podziel się

- Wyjście z umową to najlepszy sposób na brexit - mówi premier May. I zapowiada spotkanie w sprawie brexitu z liderem opozycji Jeremym Corbynem. Mówi, że "opozycja musi zgodzić się na nową umowę". - Ciągle nie wiemy, jak to się skończy - komentuje wystąpienie Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej apeluje też o cierpliwość.

Premier chce nowego planu ws. brexitu. Zamierza się spotkać z szefem konkurencyjnej Partii Pracy
Premier chce nowego planu ws. brexitu. Zamierza się spotkać z szefem konkurencyjnej Partii Pracy (East News, AP/EAST NEWS)
bEiWtSUl

- Musimy usiąść z liderem opozycji i opracować nowy plan - powiedziała premier May. Podkreśliła, że "możemy i musimy znaleźć w tej trudnej sytuacji kompromis". Premier zaznaczyła, jednak, że nowy plan musi się opierać na jej starym "dealu". - Bo zgodziły się na niego pozostałe kraje Wspólnoty - powiedziała May.

- Nie możemy pozwolić na to, by ciągle nasz kraj trawiły takie podziały, jakie obserwujemy obecnie - podkreśliła premier w specjalnym oświadczeniu. May przyznała, że nieuniknione będzie przez to wydłużenie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

bEiWtSUn

- Ciągle nie wiemy, jak to się skończy - skomentował na gorąco Donald Tusk na Twitterze. - Bądźmy cierpliwi - dodał.

Premier wygłosiła tylko krótkie oświadczenie w swojej siedzibie przy Downing Street. Dziennikarze nie mogli zadawać żadnych pytań. W pierwszych komentarzach, które pojawiają się w brytyjskiej prasie po wystąpieniu May, można usłyszeć, że premier zdecydowała się przez ten ruch na "łagodniejszy" brexit. Jednak może się to nie spodobać wielu eurosceptycznym członkom jej gabinetu.

- Ministrowie, którzy opowiadali się za pozostaniem w UE wychodzą ze spotkania z May w znacznie lepszych nastrojach niż twardzi "brexitowcy" - zauważyła komentatorka telewizji Sky News Beth Rigby.

bEiWtSUt

Dziennikarze z Wysp nie są pewni, jak interpretować słowa May o "przedłużeniu" okresu wyjścia z UE. A sama premier nie podała żadnych konkretnych dat w wystąpieniu.

Zobacz także: Brexit zbliża się wielkimi krokami. Przedsiębiorcy uważnie śledzą sytuację na Wyspach. Obejrzyj wideo:
bEiWtSUu

Wcześniej Theresa May niemal osiem godzin spędziła na rozmowach z członkami swojego gabinetu. Jak informują brytyjskie media, ministrowie musieli przyjść na spotkanie bez telefonów komórkowych - wszystko przez obawy o przecieki.

Dziennikarze próbowali pytać o komentarze wychodzących z siedziby Theresy May ministrów. Żaden jednak nie chciał z nimi rozmawiać.

Początkowo Wielka Brytania miała wyjść z Unii do 29 marca. Termin jednak przedłużono do 12 kwietnia - jeśli brytyjski parlament nie przyjmie umowy ws. brexitu. Jeśli ją przyjmie, Wielka Brytania będzie miała wydłużony termin wyjścia do 22 maja.

bEiWtSUv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiWtSUO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
www.
2 lata temu
Kto rozumie dlaczego ta " chuda szkapa " po takiej kompromitacji jest jeszcze premierem ?
aaaa
2 lata temu
to jest żenada jak pedały i pijaki z brukseli sponiewierali dumny Albion.
Exit
2 lata temu
Jak chcieli wyjść to na nowo im granice postawić, wizy wprowadzić i cła. Zaraz i u nas będzie polexit to i nas wywalić powinni, granice postawić, wizy wprowadzić a Polaków deportować do Polandii bo już u nas jest kraj mlekiem i miodem płynący więc sobie poradzimy bez kasy unijnej i innych.
bEiWtSUP
01A
2 lata temu
CZego jeszcze chce ta wampirzyca?
Makler
2 lata temu
Brexit to ostatnia szansa na suwerenność GB. Jak na twardo nie wyjdą to im Makrela z Makaronem kaganiec założy i 1 funta zrobią eurocenty
..
2 lata temu
Ja czegoś nie rozumiem. Było głosowanie. Chcieli wyjść. Wiec po co te przedłużenia ?
Marcyk
2 lata temu
Bzdura. Szkoda dalej komentować.
No remorse
2 lata temu
Jak ja nienawidzę eurokołchozu !!!!
Gucio
2 lata temu
Teraz to już nie jest nawet farsa. To kompromitacja elit politycznych Wielkiej Brytanii. Nie są w stanie się zdecydować na żaden scenariusz. Wychodzą ale nie wychodzą z umową ale także i bez umowy. UE to przynajmniej jasno artykułuje ,że żąda obalenia demokracji i wolności w UK i anulowania wyników referendum
DF
2 lata temu
ZANIM WYSKOCZĄ Z ŁUNI TO ŁUNIA SIE JUŻ ROZPADNIE
jan
2 lata temu
Ile ta farsa będzie trwała? 10, 20 lat?
NSZ
2 lata temu
UE to zalążek IV Rzeszy, plan i program unii został opracowany w czasie II wojny przez Hitlera. Program teraźniejszej UE oparty jest w 98% na planie i tezach opartych przez Adolfa, który przyjęły Niemcy kiedy zakładały UE ze swoim sojusznikiem państw Osi, Włochami. To oni rządzą, nikt inny .
Admirał
2 lata temu
po tylu porazkasz na jej miejscu podalbym sie do dymisji i niech kolejny premier sie martwi pomijajac to ze zaczalbym przeswietlac inicjatora brexitu jakos tak za szybko sie z polityki wycofal po glosowaniu
bEiWtSUH
obserwator
2 lata temu
... a mówi wam coś "doktryna Breżniewa" ?, "... w krajach Układu Warszawskiego obowiązuje ograniczenie suwerenności państw członkowskich na rzecz interesów wspólnoty socjalistycznej" ... gdyby tak zastąpić słowo Układ Warszawski Unią Europejską ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić