REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krzysztof Janoś19.08.19 (20:06)

Brexit w twardej wersji wywoła chaos. Najbardziej ucierpią Brytyjczycy

KE odpowiada na ujawniony na Wyspach raport, z którego wynika, że brexit bez umowy oznaczać będzie braki towarów i chaos transportowy w Wielkiej Brytanii. W ocenie Komisji nic takiego nie grozi członkom UE.
East News

Unijni oficjele poczuli się wywołani do tablicy po ujawnieniu przez "Sunday Times" tajnych dokumentów rządowych dotyczących przygotowań do wyjścia Brytyjczyków z UE bez umowy.

Jak zapewniają, zarysowany tam dramatyczny scenariusz potężnego chaosu dotyczyć będzie tylko Wielkiej Brytanii. Innym państwom członkowskim nie powinien on wyrządzić tak poważnej krzywdy.

REKLAMA

Wzrost cen w Polsce. Ekspert: "Inflacja wciąż jednak pod kontrolą"

Oczywiście KE nie udaje, że nie będzie żadnych negatywnych konsekwencji dla obywateli wspólnoty. Jak to określa Bruksela możliwe są zakłócenia zarówno dla obywateli, jak i dla firm.

Jak dodała rzeczniczka KE Natasha Bertau, cytowana przez PAP - Będzie to miało też poważny, negatywny wpływ na gospodarkę. Proporcjonalnie będzie on znacznie większy na Wielką Brytanię niż na kraje "UE27" - zaznaczyła.

Nie jest to nowe podejście do tego tematu ze strony Brukseli. Od początku sporu o brexit UE podkreśla jak dużo stracą na tym Brytyjczycy. Szczególnie dużo po wyjściu ze wspólnoty bez żadnej umowy.

W niedzielę potwierdziły to brytyjskie dokumenty ujawnione przez "Sunday Times". Według nich 85 proc. samochodów ciężarowych transportujących towary pod kanałem La Manche na długo stać będzie na granicy. Może to trwać miesiącami.

Według przedstawicieli UE Wielka Brytania powinna wyjść ze wspólnoty 31 października i to bez porozumienia. Optymistą jest już tylko nowy premier UK Boris Johnson, który ciągle apeluje o rozmowy.

Bruksela jednak nie jest skora do ustępstw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij