o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Zdziech
|

Brigitte Macron odpowiada na seksistowski komentarz prezydenta Brazylii

104
Podziel się

Prezydent Brazylii w dotkliwy sposób zakpił z Brigitte Macron, żony prezydenta Francji. Pierwsza dama odniosła się do komentarza, który pojawił się w sieci, zarzucając Jairowi Bolsonaro seksizm.

Brigitte Macron odpowiada na seksistowski komentarz prezydenta Brazylii.
Brigitte Macron odpowiada na seksistowski komentarz prezydenta Brazylii. (ONS.pl)
bDePSmqd

Słowny spór między prezydentem Brazylii a Macronami trwa od szczytu G7 w Biarritz. Wtedy głowy siedmiu najbardziej rozwiniętych i uprzemysłowionych państw spotkały się, aby rozmawiać o problemach, które trapią całą planetę. Jednym z nich były pożary niszczące Amazonię. Kością niezgody między Jairem Bolsonaro a Emmanuelem Macronem była niewystarczająca ilość funduszy przekazywana przez brazylijską głowę państwa na rzecz walki z żywiołem. Prezydent Francji dołożył do puli dodatkowe 20 mln euro. Bolsonaro stwierdził, że jest to gest naruszający suwerenność jego kraju.

ZOBACZ TEŻ: Gojdź o odmładzaniu się Brigitte Macron: "Musi być reprezentacyjna. Zrobiła lifting, wypełniacze i botoks

Napięta atmosfera między politykami znalazła swoje ujście w mediach społecznościowych, a we wszystko została wplątana 66-letnia Brigitte Macron. W sieci pojawił się mem, który szydził z urody pierwszej damy Francji, jednocześnie porównując ją do znacznie młodszej, 37-letniej żony brazylijskiego prezydenta, Michelle Bolsonaro.

bDePSmqf

Obok zdjęcia czytamy: "Czy teraz rozumiecie, dlaczego Macron prześladuje Bolsonaro?"

Oliwy do ognia dolał sam prezydent Brazylii, komentując obrazek słowami: "Nie upokarzajcie gościa, ha ha". Na odpowiedź Emmanuela Macrona długo nie trzeba było czekać. Polityk na konferencji prasowej nie przebierał w słowach:

– Jako że mam wiele szacunku dla narodu brazylijskiego, mam nadzieję, że niedługo będzie on miał prezydenta, który nadaje się na to stanowisko – powiedział Francuz, dodając, że brazylijskie kobiety zapewne wstydzą się swojego prezydenta.

bDePSmql

Do wojny na słowa dołączyła się również sama Brigitte Macron. 66-latka całą sytuację skomentowała w bardzo kulturalny i inteligentny sposób.

– Czasy się zmieniają. Są tacy, którzy już siedzą w tym pociągu. A kobiety są tam razem z wami, panowie. Niestety niektórzy nadal stoją na peronie, jednak jestem pewna, że wkrótce również zdecydują się wsiąść do jednego z wagonów – mówiła żona prezydenta Francji.

Macron dodała, że na pozytywnej zmianie męskiego światopoglądu nie skorzysta tylko ona, lecz wszystkie kobiety.

Przypomnijmy, że Brigitte Macron nie pierwszy raz jest obiektem obraźliwych docinek ze strony internautów. Jej wygląd oraz spora różnica wieku między małżeństwem Macronów od zawsze budziła kontrowersję wśród opinii publicznej, a prezydent Francji często musi bronić swoją żonę przed złośliwościami.

bDePSmqG
KOMENTARZE
(104)
ja
rok temu
no pewnie . Lepiej gdy obok starego faceta z pieniędzmi stoi młodsza o połowę kobieta "zakochana po uszy". Zapewne. Wtedy wygląd ojciec -córka-wnuczka nie przeszkadza?
ali
rok temu
de gustibus non est disputandum
Obserwator
rok temu
Pomijając politykę to jedno trzeba przyznać : dla prezydenta Francji jego żona jest piękna dla niego a reszcie nic do tego. Komentarze ludzi odnośnie wieku i wyglądu pełniących tak wysokie funkcje państwowe zawsze będą świadczyć o tym, że są to ludzie prości i słabi......
bDePSmqH
amr
rok temu
64 prezydent Brazylii tez nie jes tmłody ani urodziwy i wyglada ze swą dużo młodszą zoną jak ojciec z córką!
mia
rok temu
Równie dobrze pani Macron mogłaby żartowć z żony prezydenta Brazylii, że tamta ma takiego starego, brzydkiego męża.
Najnowsze komentarze (104)
zniesmaczony
rok temu
ta babcia francuska niech sie nie obraza bo brazylijczyk miał racje gdzie pchac sie z wnukiem na taka impreze
Ta kobieta...
rok temu
jako nauczycielka współżyjąca z nieletnim... jak to się teraz nazywa? Pedofilia??? Ach nie, pedofilia to jak mężczyzna współżyje z dziewczyną nieletnią ale jak to robi dojrzałą kobieta z nieletnim chłopakiem... to się już tak nie nazywa?
Nie wiek ale....
rok temu
... fakt, że malutki Macron rozbił małżeństwo mające dwoje dzieci i epatuje "szczęściem" nie dla wszystkich zrozumiałym i na gruzach pewnej rozbitej rodziny zbudowanym. I zaklinanie rzeczywistości, że wszyscy mężczyźni wsiądą do pociągu ze staruszkami wykradzionymi z poprzednich związków niczego tutaj nie wnosi. To zwyczajnie po ludzku wstyd...
tylko tyle
rok temu
Choćby niewiem co odpowiedziała to zawsze będzie starą pomarszczoną rurą koło pierwszego zboczeńca świata..!!
asa
rok temu
Puki co wszystko cacy, tylko za 10 lat ona będzie babunią z gębą suszonej śliwki a on w pełni sił ogierek i co wtedy ???.
Ryh
rok temu
Prezydent Brazylii jest poprostu zwykłym ......
Grzesiek
rok temu
Ciekawe czy prezydenta Francji nie wstydzą się francuzi? Co na to żółte kamizelki? Chyba w Brazylii prezydent ma większe poparcie...
kalafior
rok temu
Wiek jest nieważny. Inny rodzaj miłosci.
bDePSmqz
Z boku
rok temu
Odpowiedź Macronowej nie jest mistrzowska, tylko alegoryczna, czyli pokrętna i wodolejna. Rozumiem, że ten portal ma ,,profil" żydolewacki, ale moglibyście chociaż poudawać odrobinę obiektywizmu
Wnuczek
rok temu
Mój dziadek dwa tygodnie przed śmiercią, wygłaszał takie złote myśli, które tylko on rozumiał
Hrjf
rok temu
No ale mu powiedziała pewnie przez tydzień nie wyjdzie z domu...prawda jest brutalna jesteś stara i twój czas przeminął ale pieniądze nie...
obserw
rok temu
Cóż, jeden lubi kanapki z dżemem, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Tak czy siak dzieci z tego nie będzie. Do pociągu we Francji to już strach wejść bo tak kolorowo i bezpiecznie
Maszynista
rok temu
Pani Macron wsiadła do pociągu, który jeździ na węgiel.
fffgo
rok temu
Niestety w polityce i to na najwyższych szczeblach też brak kultury i dyplomacji. Wstyd p.prezydencie tak pięknego kraju jakim jest Brazylia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić