o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

"Brutus na emeryturze". Policjanci podziękowali owczarkowi za 10 lat służby

13
Podziel się

Brutus to 11-letni owczarek niemiecki. Niby nic nadzwyczajnego - ot, sympatyczny piesek, który w dobrej formie dożył sędziwego wieku. Jest jednak coś co stanowczo wyróżnia go spośród innych czworonogów - przez 10 lat służył w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Właśnie przeszedł na emeryturę.

Brutus po 10 latach odszedł na zasłużoną emeryturę
Brutus po 10 latach odszedł na zasłużoną emeryturę (East News, Lukasz Szelemej)
bEKWNIMl

Przez ostatnią dekadę do obowiązków czworonoga należało uczestniczenie w patrolach, zabezpieczanie imprez masowych, tropienie przestępców i szukanie osób zaginionych.

Jego opiekun i przewodnik, asp. Grzegorz Matolicz, razem z kolegami z komendy zorganizowali uroczyste pożegnanie owczarka, który przeszedł przed szpalerem innych psów-funkcjonariuszy. Brutus otrzymał oficjalne podziękowania, kość i zapas karmy, które wręczyły mu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie.

W czasie uroczystości asp. Matolicz przypomniał jedną z akcji swojego podopiecznego - Kierowca nie zatrzymał się do kontroli; uciekł, zostawił samochód i oddalił się na ogrody działkowe. Przyjechaliśmy z Brutuskiem po czterech godzinach na miejsce zdarzenia. Po nawęszeniu wnętrza pojazdu Brutus podjął pracę węchową, dotarliśmy na ogrody działkowe i dokładnie wskazał działkę. Co najciekawsze, sprawca schował się w budzie dla psa - mówił policjant.

bEKWNIMn

Co teraz się stanie z emerytowanym czworonogiem? Nadal będzie się nim zajmował jego dotychczasowy opiekun i kolega z pracy z tą różnicą, że pies będzie żył na wsi.

Źródło: Onet

bEKWNIMO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(13)
Dana
4 lata temu
Ciesz się Brutusku na swojej wspanialej i zasłużonej emeryturze, niech Ci niczego nie zabraknie. pomagałeś ludziom, teraz niech odwdzięczą się Tobie.
Mona
4 lata temu
Jak będzie na wsi, to nie wróżę mu dobrej starości.Tam traktują zwierzęta jak przedmioty, pies stary to już nieużyteczny a tak też nie dostanie michy. Pies luzem, nie będzie tylko na krowim łańcuchu - współczuję.
MICHAL
4 lata temu
A ile tej emerytury dostanie dadzą chociaż na karmę żeby miał co jeść czy kolega z pracy weźmie na siebie utrzymanie swojego podopiecznego bo Państwo by go uspilo?
bEKWNIMP
Ala
4 lata temu
Godna emerytura za uczciwa służbę 😊 Spokojnego życia w zdrowiu.
Kotka Luiza
4 lata temu
spokoju Brutusie i się nie przemęczaj
czak
4 lata temu
no tak 10lat i emerytura w tym kraju to dla ludzi jest pieskie zycie bo kaza pracować do 65 roku i gdzie tu sprawiedliwosc
ana
4 lata temu
A już chciałam napisać,że to na pewno nie w Polsce.Nieraz naprawdę warto otworzyć artykuł bo aż serce się raduje na takie informacje:) Jako pesymistka muszę jednak dodać,że żywię ogromna nadzieję,iż psina na tej wsi będzie wiodła szczęśliwy żywot a nie po prostu przebywała gdzieś na działkach:(
Wojt
4 lata temu
11 lat to wcale nie sędziwy wiek. Moja sunia Sabrina dożyła ponad 18 lat i dopiero rak ją powalił.
mnmnmnmn
4 lata temu
Tutaj wszystko przesaczone propaganda, reklamy video same sie wlanczaja, komentarze programy same wstawiaja, nie mowiac o wywalaniu komentarzy.
członek PO
4 lata temu
Zgodnie z przepisami powinien być uśpiony. PiS naciąga przepisy.
Mamtowdupie
4 lata temu
Pies jak wiele innych po służbie trafi do azylu wiem coś o tym .. Jeżeli jego Pan go nie weźmie to resztę życia spędził w azylu.przeważnie to chore psiaki opiekowałam się takimi mają trudności z oddawaniem potrzeb.to jest straszne.
Happy
4 lata temu
Spokojnego życia piesku😀
nareszcie
4 lata temu
nareszcie jakaś pozytywna informacja. Wielu szczęśliwych chwil na emeryturze dla Brutusa
bEKWNIMH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić