o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Brytyjczycy ścigali zaginiony okręt? Tajemnica losu San Juan

16
Podziel się

Śmigłowiec Wielkiej Brytanii tropił okręt podwodny Argentyny zanim ten zaginął - twierdzi rodzina jednego z marynarzy. Londyn stanowczo zaprzecza i zapewnia, że tragedia nie ma żadnego związku ze sporem o Falklandy. Jednostka zaginęła na południowym Atlantyku w połowie listopada - na jej pokładzie były 44 osoby.

Marynarze mieli zapas tlenu, który mógł starczyć tylko na 10 dni.
Marynarze mieli zapas tlenu, który mógł starczyć tylko na 10 dni. (Materiały prasowe, ARGENTINA NAVY)
bEstmkDF

Brytyjczyków oskarżyła siostra Roberto Daniela Mediny, który znajdował się na pokładzie okrętu San Juan. Kobieta twierdzi, że informacja o śmigłowcu była ostatnią, jaką otrzymała przez internet od brata.

- To był dziwny komunikat. Pisał też o chilijskim ścigaczu, który miał znajdować się ich w pobliżu - powiedziała argentyńskim mediom Jessica Medina. Dodała, że w tym czasie jednostka płynęła w kierunku Falklandów, wysp, o które od lat toczą spory rządy Argentyny i Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Zobacz też: "U-900" - polski zwiastun
bEstmkDH

Podobne wiadomości na początku listopada mieli otrzymywać też członkowie rodzin innych marynarzy z San Juan - zauważa Fox News.

Na te doniesienia natychmiast zareagowała brytyjska marynarka. "To całkowita nieprawda. Nie mamy żadnych helikopterów do zwalczania sił podwodnych, które rozlokowane są w rejonie Falklandów" - głosi oświadczenie Royal Navy. Tak samo zareagowało dowództwo marynarki wojennej Argentyny.

bEstmkDN

Nie uspokoiło to jednak rodzin marynarzy z San Juan. W piątek zapowiadają demonstracje na Plaza de Mayo w Buenos Aires i przed bazą morską w Mar del Plata, podczas których będą domagać się wyjaśnienia przyczyn tragedii. Rodziny zaginionych chcą też powołania w tej sprawie komisji śledczej w parlamencie.

Poszukiwania trwają

Argentyński okręt podwodny zaginął w połowie listopada podczas rejsu patrolowego z Ushuaia do Mar del Plata. Do tej pory go nie odnaleziono. Marynarze mieli zapas tlenu, który mógł starczyć tylko na 10 dni.

W ubiegłym tygodniu w akcję poszukiwawczą włączyły się statki USA i Rosji, które mają sprzęt pozwalający prowadzić poszukiwania na dużej głębokości.

bEstmkEi
KOMENTARZE
(16)
Ewa
3 lata temu
Argentyński okręt nie mógł płynąć w kierunku Falklandów. Mógł płynąć w kierunku Malwinów.
a jednak rusk...
4 lata temu
no przecież rosyjski oficer marynarki już to wyjaśniał- Brytole :))))))), ale oni sie tylko obrazili :)))))))))
Ułan40
4 lata temu
Anglia niema przyjaciuł ani wrogow ,anglia ma tylko swoje intterressy....
bEstmkEj
zbych
4 lata temu
Jeżeli naruszył ich wody terytorialne to nie widzę zdziwienia. To był okręt wojenny.
człowiek
4 lata temu
Po co te "nerwowe" emocje. Okręt podwodny do dość "złożona maszyna", wypadki się zdarzają. A że miał ponad 30 lat..... Ci brytole uziemnilii (dosłownie) swe 4 atomowe op.bo w jednym z nich: "wykryto ślady korozji w okolicach reaktora". A są to okręty o dekadę młodsze. Nie ma więc co kłapać dziobem, bo wypadki się zdarzają.
Kłamstwo
4 lata temu
No i w podobny sposób wyjaśni się tajemnica "Trójkąta Bermudzkiego".
gość 44
4 lata temu
Fajna ta marynarka Argentyny. Info o ruchu okrętu podwodnego marynarz przekazuje siostrze przez neta. Brawo.
kay
4 lata temu
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o Falklandy... :(
Jontek
4 lata temu
kolejna 5-minutowa celebrytka?
ostrzeżenie.n...
4 lata temu
Podaj Mi swoją dłoń. Bez względu na to, czego się dopuściłeś, Ja przyjdę ci z pomocą. Moja Modlitwa, ofiarowana tobie teraz, sprowadzi cię do Mojego Serca, gdzie i Ja w tobie zamieszkam, a ty zostaniesz uratowany.  Krucjata Modlitwy (107)  Wybaw mnie od ogni piekła Jestem potwornym grzesznikiem, Jezu. Przez moje uczynki zadałem innym straszliwe cierpienie. Dlatego jestem odrzucony precz. Nie jestem już na ziemi nigdzie tolerowany. Uratuj mnie z tego pustkowia i ustrzeż mnie od uścisku zła. Pozwól mi odczuć żal. Przyjmij moją skruchę. Napełnij mnie Twoją Mocą i dopomóż mi podnieść się z głębin rozpaczy. Oddaję Tobie, Drogi Jezu, moją wolną wolę, abyś uczynił ze mną, co chcesz, tak abym został wybawiony od ogni piekła. Amen. Idź, moje dziecko, w pokoju, gdyż Ja nigdy nie opuszczę tych, którzy błagają Mnie o Miłosierdzie.
U2
4 lata temu
Brytyjczycy klamali klamia i klamac beda. Historia pokazala co to za narod.
>>>>
4 lata temu
Co na to Argentyńczycy, oby nie chcieli się odegrać.
ott
4 lata temu
Zabawa w kotka i myszkę nie wyszła
bEstmkEb
drk
4 lata temu
drk
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić