REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka14.02.19 (13:39)

Brytyjska uczennica z koleżankami dołączyła do ISIS. Teraz chce wrócić

Shamima Begum (po prawej) była jedną z trzech uczennic, które w 2015 r. wyjechały z Londynu, by wstąpić do ISIS. Kobieta mówi, że nie żałuje, ale chce wrócić do Wielkiej Brytanii.
MET Police

Obecnie Shamima przebywa w obozie dla uchodźców w Syrii. W wywiadzie dla "Timesa" wyznała, że jest w 9. miesiącu ciąży i ze względu na dziecko zrobi wszystko, by wrócić do ojczyzny.

Gdy opuściła Wielką Brytanię, miała 15 lat. Kilka dni po przybyciu do syryjskiego miasta Ragga, wyszła za mąż za 27-letniego Yago Riedijka, holenderskiego bojownika ISIS. Dwa tygodnie temu mężczyzna został złapany przez Syryjskie Siły Demokratyczne i prawdopobnie przebywa w niewoli.

REKLAMA

W końcu nie mogłam już dłużej wytrzymać. Po prostu nie mogłam tego znieść. Obawiałam się też, że dziecko, które urodzę, umrze tak, jak moje pozostałe dzieci, jeżeli zostanę. Więc uciekłam z kalifatu. Teraz wszystko, co chcę zrobić, to wrócić do domu w Wielkiej Brytanii - powiedziała Shamima.

Shamima miała dwójkę dzieci, ale zachorowały. Dziewczynka zmarła gdy miała 9 miesięcy, chłopiec miał 3. Dlatego kobieta chce wrócić do Wielkiej Brytanii, by nie stracić kolejnego dziecka.

W wywiadzie kobieta mówi, że jej życie w Syrii było normalne, chociaż "od czasu do czasu spadały bomby". Shamima wyznała także, że widziała w koszach ścięte głowy, ale nie zrobiło to na niej wrażenia.

Druga brytyjska uczennica, która wyjechała razem z Shamimą zmarła. Kadiza Sultana (po lewej) zginęła podczas nalotu na Raqqa w maju 2016r. Losy trzeciej dziewczyny, Amiry Abase (w środku) nie są znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: "Radowe dziewczyny". Nieświadomie szły na śmierć w męczarniach

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij