o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Bartosz Goluch
|

Brytyjski minister złożył dymisję. Powód: spóźnienie

0
Podziel się

Jak udowodniły środowe obrady Izby Lordów, spóźnienia do pracy zdarzają się nawet najbardziej prominentnym politykom. Wiceminister ds. rozwoju międzynarodowego Michael Bates podszedł do swojej niepunktualności na tyle poważnie, że w akcie skruchy... podał się do dymisji!

Dymisji Batesa nie przyjęła premier May
Dymisji Batesa nie przyjęła premier May (PAP, OLIVIER HOSLET)
bDpbNnCd

Lord Bates miał odpowiadać w środę w Izbie Lordów na pytania baronessy Ruth Lister. Jego spóźnienie wyniosło zaledwie kilka minut, jednak brytyjski polityk potraktował je bardzo ambicjonalnie.

- Chciałbym najszczerzej przeprosić panią baronową za to, że nie stawiłem się na swoim miejscu, by odpowiedzieć na pani pytania w tych najważniejszych kwestiach. Dlatego zdecydowałem, że złożę swoją dymisję na ręce pani premier w trybie natychmiastowym - powiedział skruszony polityk.

Deklaracja Batesa wywołała konsternację i ogromne poruszenie na sali obrad. Politycy zaczęli krzyczeć: "nie!" i głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla jego decyzji. Niektórzy z nich próbowali nawet uniemożliwić mu opuszczenie obrad siłą.

bDpbNnCf

Sama baronessa Lister próbowała przekonać ministra do zmiany zdania. - "Ze wszystkich ministrów, których dymisji bym chciała, on byłby ostatni" - powiedziała dziennikarzom "Guardiana".

Kilka godzin później premier Theresa May odrzuciła dymisję Michaela Batesa.

- Jako niezwykle pracowity minister, z typowym dla siebie podejściem bardzo poważnie potraktował swoje zobowiązania wobec parlamentu - oświadczył rzecznik szefowej brytyjskiego rządu.

bDpbNnCl

Źródło: gazeta.pl

Zobacz także: Zobacz też: Jak żyć po brexicie? Premier May ma plan
bDpbNnCG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić