o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Budżet Unii Europejskiej. Juncker wzywa do porozumienia

3
Podziel się

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wzywa przywódców europejskich do szybkiego porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. Komisji zależy, by stało się to do końca roku.

Budżet Unii Europejskiej. Juncker wzywa do porozumienia
(flickr.com, European People's Party (CC BY 2.0))
bErGJGZN

Najbliższy szczyt jest planowany na 17-18 października. Wieloletni budżet ma zapewnić finansowanie licznych polityk i celów UE w latach 2021-27. Państwa unijne już w czerwcu zgodziły się co do tego, że budżet trzeba wynegocjować jak najszybciej. Teraz Komisja postanowiła ponaglić przywódców.

- Nasza propozycja jest wybiegająca w przyszłość, to odpowiedzialny i pragmatyczny plan, jak zrobić więcej za mniej. Wzywam Parlament Europejski i nasze państwa członkowskie do szybkiego osiągnięcia porozumienia - powiedział Juncker cytowany w komunikacie KE.

bErGJGZP
Zobacz także: Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. Jak to wpływa na polską gospodarkę

- Wiosną ubiegłego roku Komisja przedstawiła wniosek dotyczący kolejnego długoterminowego budżetu UE, który wszyscy uznali za solidną podstawę do negocjacji. 16 miesięcy później, praca postępowała, ale czasu jest coraz mniej - dodaje komisarz ds. budżetu Günther H. Oettinger.

bErGJGZV

- Wszyscy muszą teraz dążyć do kompromisu. Powinniśmy zakasać rękawy i przejść ostatni etap. W czasach wielkich wyzwań Europa nie może sobie pozwolić na opóźnienie w długoterminowym budżecie. Nasi obywatele czekają na wyniki, czas wziąć na siebie odpowiedzialność. Czas podjąć decyzję - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErGJHaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
KNLKP
2 lata temu
Szybko, bo on chce wiedzieć ile będzie mógł wydać na wódę.
koń
2 lata temu
więcej za mniej,to dopiero będzie plan,a jaaakie kompromisy.
bolek
2 lata temu
ten JESZCZE TAM JEST ?
bErGJHar
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić