Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|

Bundeswehra gubi broń. Poufny raport niemieckiego MON

35
Podziel się

Bundeswehra od początku roku 2014 zanotowała zniknięcie 39 sztuk broni, 39 części broni oraz 19445 sztuk amunicji. Tak wynika z poufnego zestawienia sporządzonego w resorcie obrony RFN.

Niemcy. Poufny raport ujawnia wstydliwe informacje o zagubionej broni
Niemcy. Poufny raport ujawnia wstydliwe informacje o zagubionej broni (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bCYIcfxh

Informację podała prasa należąca do grupy medialnej Redaktions Netzwerk Deutschland (RND). Według dokumentu pochodzącego z biura parlamentarnego sekretarza stanu w MON-ie, Petera Taubera (CDU), dotychczas udało się ponownie namierzyć dwie sztuki broni, jedną część broni oraz 3474 sztuk amunicji.

Wśród wyposażenia wojskowego, które wciąż pozostaje zaginione, znajduje się między innymi: sześć uniwersalnych karabinów maszynowych MG3, jedenaście karabinów automatycznych G3, cztery karabinki automatyczne G36, sześć pistoletów sygnałowych oraz dwa pistolety P8. Ponadto brakuje 30 luf do karabinów maszynowych MG3.

bCYIcfxj

Zaniepokojenie sytuacją wyraziła wiceprzewodnicząca partii "Lewica", Martina Renner. Jak powiedziała dziennikarzon RND, liczba zaginionych sztuk broni i amunicji jest "zatrważająca”. I to tym bardziej, że w wyniku prowadzonych śledztw udało się znaleźć jedynie nikłą część zgubionego wyposażenia. Martina Renner podsumowała efekty tych działań jako "nędzny bilans”.

Zobacz także: Afera wokół Mariana Banasia. Poseł PiS: jest przyzwoity, nie popełnił przestępstwa

Skrytykowała też fakt, że z zestawienia nie wynika, czy jest tam też broń, którą znaleziono podczas dochodzenia przeciwko porucznikowi Bundeswehry Franco A. W grudniu 2017 prokuratura federalna w Karlsruhe oskarżyła go o przygotowywanie ciężkiego aktu przemocy zagrażającego bezpieczeństwu państwa i naruszenie przepisów ustawy regulującej dostęp do broni palnej. Oficerowi zarzucono przygotowywanie zamachów na czołowych polityków niemieckich ze skrajnie prawicowych i rasistowskich pobudek.

bCYIcfxp

Na jego "czarnej liście" celów, która wpadła w ręce prokuratury, znaleźli się m.in. ówczesny minister sprawiedliwości Heiko Maas z SPD, Claudia Roth z partii Zielonych oraz Anetta Kahane, obrończyni praw człowieka i założycielka fundacji Amadeu Antonio Stiftung w Berlinie. Franco A. wszedł nielegalnie w posiadanie 4 sztuk broni palnej, ponad 1000 sztuk amunicji i ponad 50 ładunków wybuchowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYIcfxK
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(35)
Helmut
12 miesięcy temu
Karabiny niech szukają u śniadych.
dfbhs
12 miesięcy temu
Śniado to widzę
hehe
12 miesięcy temu
Na YouTube są informacje że porucznik współtworzył nieformalną organizacje żołnierzy bundeswery, ich celami są imigranci i politycy (lewac).
bCYIcfxL
gosc
12 miesięcy temu
NIE GINA tylko sa rozdawane muzulmanom aby wkrotce zabijali Nimecow i innych w organizowanych "atakach"
Olo
12 miesięcy temu
Zaniepokojenie wykazuje tylko lewica. Ciekawe czego oni się tak boją?
Najnowsze komentarze (35)
Cnmnx
12 miesięcy temu
Głównym źródłem broni na czarnym rynku jest wojsko i policja... Z tego źródła łatwiej wyprowadzić broń jak z rąk prywatnych. Cywilowi za utratę broni grozi więzienie a w wojsku czy policji braki broni można rozmyć na innych...
Się Bydzie Dz...
12 miesięcy temu
Od kiedy zaciągają "inżynieròw I lekarzy z południa", wojny nie ma, karabiny poginęli 😂 Niech dają im podróby.
lex
12 miesięcy temu
hahaha niemcy też mają swojego Brunona K. Najlepiej zrobić kozła ofiarnego z przypadkowego czlowieka i pompować afere
Polak
12 miesięcy temu
Nie giną tylko są sprzedawane. BĘDĄ URZYWANE na ulicach już niebawem. ALLAH WIE CO Z NIMI ZROBIĆ!!!
pawel
12 miesięcy temu
no proszę ISIS magazyn broni ma u naszych sąsiadów ...
tir
12 miesięcy temu
Doktory i inżyniery się zbroją. Dlatego my musimy umocnić nasze granice, rozbudować system umocnień zbudować gniazda karabinów maszynowych, rozciągnąć zasieki.
Mika
12 miesięcy temu
Czyli szykuje im sie wojna domowa. Na szczescie maja duzo imigrantow lekarzy i inzynierow wiec im oczywiscie pomoga, z dobroci serca i wdziecznosci.
132
12 miesięcy temu
podziemny krag sie zbroi i bardzo dobrze
bCYIcfxD
Chat
12 miesięcy temu
Ktoś uzbraja imigrantów. Chca zrobic druga Syrie w Europie
po
12 miesięcy temu
Araby szykują się na obalenie tego śmiesznego słąbego niemieckiego rządu, szariat u nich blisko i wojna domowa aby przejąć włądzę od zaciemniałych niemców. Niemcy to wkrótce szariat i brak demokracji. Po Francji to drugi kraj opanowany przez arabów.
Ojciec odpowi...
12 miesięcy temu
Boją się w swoim kraju imigrantów, którzy nie integrują się ze społeczeństwem, muzułmanów. Jak można obronić rodzinę przed skrajnymi desparatami, których A. Merkel zaprosiła do swojego domu??? Też bym się bał by nie wysadzili mojej rodziny z naszego własnego domu na ulicę i myślał bym jak się przed nimi obronić, gdyby państwo zawiodło.
makrela
12 miesięcy temu
bundesburdel
Polak
12 miesięcy temu
Dopiero będzie się działo gdy w zachodnich armiach większość będą stanowić muzulmanie!!!
Cepcepacepem
12 miesięcy temu
Wcale mu się nie dziwię - do oprawienia (w ramki!, "żeby nie było że...") Makreli mit Herzlich Wilkomen Deutschferajn zwykły tłuczek, nóż nie wystarczą...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić