o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Burmistrz musi oddać rządowi 140 zł. Bo kupili urzędnikom herbatę

48
Podziel się

Pieniądze otrzymane z budżetu na wypłatę 500+ zostały przeznaczone na zakup herbaty dla urzędników i interesantów - wykazała kontrola wojewody w jednej z pomorskich gmin. Nie ma zmiłuj, burmistrz musi oddać... 140 zł i 40 groszy.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich (na zdjęciu) zlecił kontrolę w urzędzie gminy w Pelplinie
Wojewoda pomorski Dariusz Drelich (na zdjęciu) zlecił kontrolę w urzędzie gminy w Pelplinie (East News, Przemek Swiderski/East News)
bEDECHSd

Historię z pomorskiego Pelplina opisuje piątkowy "Fakt". Czytamy w nim, że wojewoda pomorski Dariusz Drelich zlecił w tamtejszym urzędzie gminy kontrolę.

WIększych problemów w samorządzie nie wykryto. Kontrolerom nie spodobało się jednak to, w jaki sposób wydawane są pieniądze, które powinny pójść na wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500+. Okazało się bowiem, że kwota 140 zł i 40 groszy poszła na... herbatę dla urzędników. Jak zapewniają w gminie, pić ją mogli również interesanci, którzy pojawiali się w urzędzie.

- Wojewoda pomorski stoi na straży racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi. Zakup herbaty nie służy realizacji programu 500+, a wydatek został uznany za nieuzasadniony - tłumaczy Małgorzata Sworobowicz z biura prasowego urzędu wojewódzkiego.

bEDECHSf
Zobacz także: Zobacz także: "Kolejny absurd". W nowelizacji ustawy o zakazie handlu zabrakło najważniejszego

Wszystko dlatego, że urzędnicy nie pracowali przecież na świeżym powietrzu w temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza. A tylko w takim przypadku urząd miałby prawo wydać pieniądze na ciepłe napoje.

Co na to gmina? Pieniądze oczywiście zwróciła, ale specjalnie winna się nie czuje. - To absurd, bo kontrola nie wykazała żadnych większych uchybień - mówi burmistrz Pelplina Mirosław Chyła.

bEDECHSl

I dodaje, że w przyszłym roku też kupi urzędnikom herbatę. - I cukier też - odgraża się burmistrz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDECHSG
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(48)
omena
3 lata temu
O.M.G. Tak samo jak z kolesiem który w lesie zrzucił z wana kilka desek. Kara natychmiast. Ale firmy zatruwające ziemię i wodę toksycznymi odpadami pozostają bezkarne
Smerfik
3 lata temu
Dlaczego urzędnik ma pić herbatę za publiczne pieniądze, jeśli to "normalne" to i ślusarz, hydraulik, nauczyciel, rolnik i inni również powinni dostać herbatę za publiczną kasę. Burmistrz Pelplina powinien publicznie wszystkich przeprosić że lekką ręką rozdaje publiczne pieniądze - brak szacunku do publicznej kasy i podatników.
emeryt
3 lata temu
Urzędole w PO-lsce są bezkarni...........Jak by go wykopali ze stanowiska to drugi by nie defraudował...
bEDECHSH
ala
3 lata temu
To źle, że interesanci traktowani są jak ludzie a nie jak intruzi????????????????? D
Prawda
3 lata temu
Za PO za mniejsze przewinienia ludzi sadzano,za słynny batonik,lub paragonik na 2 grosze vatu.
To proste
3 lata temu
Macał czy da się coś wyprowadzić,na początek jak widać zaczął od małych rzeczy,potem apetyt by urósł w trakcie jedzenia,wrazie wpadki tłumaczyłby że to sprawa polityczna,bo przecież kradł latami i nikt nie reagował. POwiaki tak mają.
asdf
3 lata temu
i dobrze - co sie dziwicie o2, to nie platforma O, ze nawet miliony mozna krasc i wszystko ujdzie na sucho. Wy w niemczech tak nie macie?
Max
3 lata temu
Żeby ze wszystkim tak było wziąłeś nie swoje oddaj nie ważne 1 zł czy milion takich przykładów więcej proszę
Roman
3 lata temu
Wziął forsę by sprawdzić czy da się coś ukraść,jak na POwca przystało,a tu odrazu wpadka,oddać powinien z własnej kieszeni,mało tego jeszcze ze 2 tys. zł grzywny za cwaniakowanie.
rozrzutny
3 lata temu
Za swoje niech kupuje
zet1303
3 lata temu
przepisy są ale zdrowego rozsądku brakuje jak to z urzednikami .Kontrola pewnie kosztowała tyle co 10 serwisów do kawy , takie rzeczy tylko urzędniczym państwie
Ex kontrler
3 lata temu
Zaczeli od herbaty. Doskonale wiedzą że nie wolno wydać w ten sposób środkow na wypłate świadzeń. Od tego ew. środki na obsługe wypłat
Asik
3 lata temu
Repolonizacja, nacjonalizacja i ceny ustalane na plenum KC PIS... czyli proletariusze wszystkich krajów łączcie się!!!!! 'repolonizacja' służy wyłącznie mnożeniu ciepłych stołków dla misiewiczów, bo zysk dla kraju z państwowych firm jest obecnie kilkakrotnie nizszy niż za poprzedników. W 2017r dywidendy wyniosły zaledwie 2 mld. Np w 2012 r w warunkach światowego kryzysu było to 6 mld zł!!! Inna sprawa że państwowa własność środków produkcji to była pierwsza i najważniejsza cecha systemu bolszewickiego, przerabaliśmy to przez 45 lat po wojnie, a efekt był taki że zarabialiśmy ok 20 dol na miesiąc. Każdy też wie jaki jest poziom życia w Wenezueli, na Kubie czy w Korei Płn. Dodam że w każdym z tych krajów ceny ustalane są odgórnie ku pożytkowi ludu pracującego miast i wsi.
bEDECHSz
Bardzo dobrze
3 lata temu
A cha to jak by były większe uchybienia wtedy kontroleży powinni się czepiać ,co za POwska przewrotność,bo był by taki krzyk ,"czemu nie robiliście nic wcześniej".A tak zduszono korumpatora wcześniej i skorumpowaniec już wie że złotówki na lewo nie wyciągnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić