o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Burza po deklaracji Ochojskiej. "Okazała się pani prawdziwym politykiem, takim jak oni"

237
Podziel się

Janina Ochojska (Koalicja Europejska) zadeklarowała, że nie uścisnęłaby dłoni premiera RP Mateusza Morawieckiego. W sieci pojawiła się fala komnetarzy. "Jednym tweetem można zmarnować większość gromadzonego latami autorytetu" - komentuje publicysta Łukasz Warzecha.

Janina Ochojska z politykami Koalicji Europejskiej.
Janina Ochojska z politykami Koalicji Europejskiej. (East News)
bDYOWrQR

Nowi europarlamentarzyści odebrali zaświadczenia o zdobyciu mandatu do Parlamentu Europejskiego. Tuż po otrzymaniu potwierdzenia część polityków nie uścisnęła ręki premiera Mateusza Morawickiego. Nieobecna na uroczystości założycielka PAH Janina Ochojska (też zdobyła mandat, ale przebywa w szpitalu) zdradziła, że zrobiłaby podobnie i poparła swoich kolegów z Koalicji Europejskiej, którzy okazali niechęć wobec szefa rządu.

"Rozważałam wzięcie zaświadczenia do głosowania, żeby zagłosować na panią we Wrocławiu" - zdradziła na Twitterze Kataryna, blogerka i publicystka. "Wczoraj pożałowałabym tego zachodu. Pierwszego dnia w wielkiej polityce okazała się pani prawdziwym politykiem, takim jak oni. A ja liczyłam na nową jakość" - dodała.

bDYOWrQT

Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha dodał z kolei, że "plemienna wojenka przekłada się niestety na wszystkie możliwe sytuacje". "A przecież tu chodzi o zwykłą kulturę i propaństwowe zachowanie. Tylko tyle - i aż tyle" - stwierdził podkreślając, że Ochojska jednym wpisem straciła autorytet, który jako działaczka organizacji humanitarnych budowała w Polsce latami.

Zobacz także: Zobacz także: Burza po wpisie Krystyny Jandy. Minister rządu PiS odpowiada aktorce

Rafał Ziemkiewicz dodał, że "Janina Ochojska straciła przy bliższym poznaniu", ale nie jest tym zaskoczony. "Od razu podejrzewałem, że gdyby była taką osobą, jaką spragnieni ersatzu świętości ludzie chcieli w niej widzieć, nie poszłaby do polityki, zwłaszcza z tak paskudnej listy" - stwierdził.

bDYOWrQZ

Tomasz Lis: Nie potępiam, ale...

Dominika Długosz z "Newsweeka" stwierdziła, że zachowanie się w ten sposób jest niestosowne i "należy uścisnąć dłoń demokratycznie wybranych władz". Podkreśliła jednak, że wśród osób, które nie podeszły odebrać gratulacji od szefa rządu, znalazł się także polityk PiS Ryszard Czarnecki. "Okrzyki jakież to chamstwo panuje w PO, buractwo i postsowieckie zwyczaje, byłyby mocniejsze, gdyby nie Ryszard Czarnecki" - stwierdziła.

W podobnym tonie wypowiedział się redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. "Nie potępiam kogoś kto im nie podaje ręki, ale sam bym podał. Choćby przez szacunek dla ludzi, którzy ich wybrali" - ocenił. Przyznał, że zrobił by to mimo że czołowych polityków PiS uważa za "za grupę uczestniczącą w zamachu na konstytucję".

bDYOWrRa

Co na to Ochojska?

Przypomnijmy, że wśród polityków Koalicji Europejskiej, którzy nie podeszli do premiera Morawieckiego byli Bartosz Arłukowicz, Danuta Huebner i Róża Thun.

Jak na wpisy w sieci zareagowała Janina Ochojska? "Zasłużyłam sobie na państwa negatywne opinie" - przyznała.

"Nie czuję się 'wybrańcem', nie wyważam się ponad innych, szanuję cudze poglądy. Ale chyba mam prawo wybierać ludzi, którym chcę podać rękę. Nie robiłabym tego ostentacyjnie. Kule mi to ułatwiają. Przepraszam, że państwa zbulwersowałam" - dodała Ochojska.

bDYOWrRb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYOWrRu
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(237)
Pplka
2 lata temu
I ma rację nie podaje się ręki komuś kto na każdym kroku lekceważy innych ludzi komuś kto kłamie i opowiada niestworzone rzeczy na temat historii naszego kraju tak trzymać Pani Janino
nowe życie
2 lata temu
A Tobie nikt z Polaków ręki nie poda,zaczęłaś się dorabiać po śmierci Marka Kotańskiego zakładając pseudo-fundację i teraz politykujesz?!
rozczarowany
2 lata temu
Ta kobieta zawsze wzbudzala moje negatywne odczucia. Mimo ze PAH to chyba dobra organizacja. Pamietam jak zrobila szopke w pendolino i nawet telewizja sie wtedy zdaje.szybko znalazla. Szkoda!
bDYOWrRv
kobiety madre
2 lata temu
Widac juz z daleka ze Ochojskiej przybyla nastepna choroba, a konkretnie to CHORY LEB ,zenada powinnas sie wstydzic kobieto,jesli nia jestes.
GLOBOCNIK ODI...
2 lata temu
Ochojska ty kaleko fizyczna i intelektualna do sanatorium się podkurować a nie w politykę
Hrabia
2 lata temu
Myśle ze nie trzeba tęgiego umysłu by po przemówieniach Morawieckiego zrozumieć jego tok myślenia , nie ma się co dziwić rodakom ze go oceniają negatywnie . To człowiek chorągiewka prezesa . Nie pisze złośliwie ,takie dał mi powody bym o nim miał zdanie .
jas
2 lata temu
szanuję każdego człowieka, ale rękę podaję temu, który swoim postępowaniem daje pewność, że mi jej nie urwie, nawet w przenośni.
jawies
2 lata temu
Niestety, brak zwykłej kultury osobistej. Tak na marginesie Premier nie jest premierem w PIS- ie, a w państwie polskim. Jednym stwierdzeniem można przekreślić dotychczasowe zasługi...
ory
2 lata temu
moim zdaniem Pani Ochojska ma do tego prawo
stary
2 lata temu
Popieram Panią Ochojską. A tak na marginesie, kto to jest warzocha??
Fi
2 lata temu
Poglądy to jedno, a złe wychowanie, a wlasciwie jego brak to drugie. Nie lubiłam i nie lubię Ochojskiej. Ma bardzo zły wyraz oczu...
V
2 lata temu
Zal mi tego czlowieka
baca
2 lata temu
A kto by sie chciał witać z takim paszczurem.
bDYOWrRn
Evs
2 lata temu
A owo nie podanie ręki świadczy tylko o kulturze, a raczej jej braku
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić