o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Burza po filmie Sekielskiego. Wiemy, ilu księży odsiaduje kary więzienia

0
Podziel się

Trzech księży i jeden zakonnik odsiadują kary więzienia za czyny pedofilne i molestowanie dzieci – wynika z danych Służby Więziennej. Zdaniem rządu PiS, to wina sędziów, którzy orzekają zbyt łagodne wyroki.

Ks. Dariusz Olejniczak mimo zakazu pracy z dziećmi odprawia dla nich rekolekcje
Ks. Dariusz Olejniczak mimo zakazu pracy z dziećmi odprawia dla nich rekolekcje (Youtube.com)
bErmhtph

Jak wynika z danych Służy Więziennej, wśród 808 więźniów skazanych za przestępstwa molestowania i czyny pedofilne jest trzech księży i jeden zakonnik. Największą grupę stanowią osoby bez zawodu - 283 osadzonych. Jest także 137 pracowników prac dorywczych, 47 murarzy, 22 rolników, 17 magazynierów, 15 robotników budowlanych, 13 stolarzy, 11 kierowców ciężarówek, 10 elektryków, a także m.in. 3 nauczycieli, zegarmistrz, muzyk i psycholog.

Jak wynika z cytowanych przez Ministerstwo sprawiedliwości badań Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, 54,9 proc. przypadków dotyczących przestępstw seksualnych na dzieciach to kary w zawieszeniu

bErmhtpj

- Skoro część społeczeństwa uważa, że jak ktoś podotykał po pupie to w sumie nie wyrządził wielkiego zła, to trudno się dziwić, że sądy także nie dostrzegają w tym wielkiej krzywdy – mówi mec. Jarosław Głuchowski, adwokat zajmujący się sprawami pedofilii w Kościele. I przyznaje, że z jego doświadczenia wynika, iż duchowni rzadko są skazywani na więzienie za przestępstwa pedofilskie.

Zobacz także: Zobacz także: Księża przepraszają i dziękują. Sekielski odczytuje SMS na antenie

Po filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" PiS zapowiada zaostrzenia kar za pedofilię. - Do tej pory za często wyroki zapadały w zawieszeniu. Kara musi być sprawiedliwa – mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

bErmhtpp

Widziałeś film Tomasza Sekielskiego? Dołącz do naszej akcji na Facebooku.

W tej chwili za przestępstwo związane z pedofilią grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. PiS proponuje, by winnego molestowania lub pedofilii można było skazać na karę w przedziale od 5 do 30 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErmhtpK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić