o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|
aktualizacja

Burza po słowach kongresmenki USA o obozach śmierci. Poseł PiS zaprosił ją do Polski

59
Podziel się

Dominik Tarczyński z PiS zaprosił Alexandrię Ocasio-Cortez do odwiedzenia byłych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych na terenie Polski. To reakcja na jej ostatnią wypowiedź. Sprawę zauważyły media na świecie, m.in. w Izraelu.

Dominik Tarczyński zaprosił kongresmenkę USA do Polski.
Dominik Tarczyński zaprosił kongresmenkę USA do Polski. (East News)
bEKUyNUB

Ocasio-Cortez to przedstawicielka w Izbie Reprezentantów z Partii Demokratycznej. W środę podczas przemówienia porównała obozy dla imigrantów na południu USA do obozów koncentracyjnych. - Musimy coś z tym zrobić. Tu nie chodzi tylko o to, że społeczności imigranckie są przetrzymywane w obozach, to kryzys, który zdecyduje o tym, czy Ameryka pozostanie sobą w swoich wartościach i zasadach - tłumaczyła.

Na wypowiedź kongresmenki zareagował poseł PiS Dominik Tarczyński. "Zapraszam panią do Polski, gdzie Adolf Hitler stworzył najgorszy system obozów koncentracyjnych, jaki widział świat, aby przekonała się, że nabijanie sobie politycznych punktów za pomocą jątrzącej retoryki jest nie do przyjęcia w naszych współczesnych zachodnich społeczeństwach" - napisał polityk.

bEKUyNUD

Tarczyński dodał, że nazistowskie Niemcy odpowiadają za wymordowanie milionów Żydów oraz zabicie 6 mln polskich obywateli. "Spowodowało to głęboką ranę, która utrzymuje się w polskiej i europejskiej historii, z którą codziennie musimy się mierzyć, i która, jak się nawzajem zapewniamy, nie może zostać zapomniana ani wydarzyć się ponownie. Dlatego gdy ktoś dewaluuje historię lub wykorzystuje ją do nabijania sobie punktów politycznych, jesteśmy poruszeni i wzburzeni" - dodał.

Zobacz także: Zobacz także: Urodziny Kaczyńskiego. Minister wskazał, co byłoby dla niego idealnym prezentem

Post z zaproszeniem Tarczyńskiego ma już na Twitterze ponad 10 tys. udostępnień.

bEKUyNUJ

O zaproszeniu posła PiS piszą już zagraniczne media. "Tarczyński podkreślił, że pokaże Ocasio-Cortez takie obozy jak Auschwitz-Birkenau, Treblinka, Bełżec, Sobibór czy Majdanek" - informuje amerykański magazyn "Washington Examiner".

"Instytut Yad Vashem w reakcji na wypowiedź kongresmenki zachęcił ją, by dowiedziała się więcej o nazistowskich obozach koncentracyjnych" - podkreśla z kolei izraelski "Jerusalem Post".

bEKUyNUK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKUyNVe
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(59)
Koffi
2 lata temu
Koffi
Demiurg
2 lata temu
Co staloby sie z milionami polakow w polsce,gdyby nie wyjechali z polski ,dzieki otwarciu przez kraje zachodnie,dzieki protekcji Niemiec,granic i rynku pracy dla nich w 2004r, a potem przez same Niemcy. ?? Czy ten chory pan,posel PIS, przezuwajacy historie sprzed 75 lat,aby nie zbiera punktow w tzw polityce.
M44
2 lata temu
Trudno nie każdy musi mieć inteligentną facjatę
bEKUyNVf
DzatanyZjedno...
2 lata temu
Widac ze czarni wciaz maja braki w edukacji a sa promowani na stanowiska za kolor skory. Taki rasizm panuje w usa
Warszawiak
2 lata temu
Amerykanie w 90% nie wiedzą gdzie leży Polska
Pinokio
2 lata temu
...nabijanie sobie politycznych punktów za pomocą jątrzącej retoryki jest nie do przyjęcia w naszych współczesnych zachodnich społeczeństwach". To mówi Tarczyński!!!!!!
Mw
2 lata temu
Polski polityk zaprosił kongresmenkę do obozu koncentracyjnego? A potem znów będą pisali że to były polskie obozy.
OLO
2 lata temu
CO TA p.MOŻE WIEDZIEĆ O OBOZACH? PODEJRZEWAM,ŻE OCEANU NAWET NIE WIDZIAŁA NIE MÓWIĄC O EUROPIE.PRZED TRZECIĄ DEKADĄ ŻYCIA JEST JESZCZE CZAS NA POZNANIE CHOĆBY WYRYWKOWO HISTORII KRAJU O KTÓRYM SIĘ MÓWI.WIDAĆ,ŻE TAK SAMO NIEDOUCZONA JAK BYŁY PREZYDENT.
citizen
2 lata temu
Tępa dzida, lepsze na trasie stoją !!!!!!!!!!!!!!!
Anna
2 lata temu
Czy Pani na zdjęciu po prawej wygląda inteligentnie ? Czy Pan po lewej wygląda inteligentnie ? Wpuścić do PE buraka to zamiast pracować będzie jątrzyć ...pracować nie potrafi bo niekompetentny więc robi co potrafi. "Prawnik" Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ;);););););)
Anna
2 lata temu
Tak to jest jak do parlamentu europejskiego wpuszcza się nie bardzo rozgarniętych ludzi. Z przykrością zauważam że w polityce polskiej jest coraz więcej niekompetentnych ludzi a co gorsze mało inteligentnych i słabo wykształconych. Z doświadczenia wiem że "skończenie " dobrej uczelni nie idzie w parze z inteligencją czy mądrością
Leon
2 lata temu
poziom intelektualny tej pani jest zatrważający ale ogólnie Amerykanie nie grzeszą inteligencją
axel
2 lata temu
Pan Dominik Tarczyński polską tarczą przeciw fobii antypolskiej. Dziękujemy.!!!
bEKUyNUX
jaa
2 lata temu
co najmniej niefortunne porównanie. Trzeba nadrobić lekcje historii. Ale Ameryka to ogólnie kraj, któremu wszystko lata poza jego własnym interesem. ustawa 447.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić