Kamil Sikora
Kamil Sikora| 

Burza po słowach zastępcy Piotra Glińskiego. Ujawnił prawdziwy cel PiS

0
Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się zapowiadana przez PiS dekoncentracja. Przygotowuje ją zastępca Piotra Glińskiego, wiceminister Paweł Lewandowski. Polityk ściągnął na siebie gromy, kiedy próbował uzasadnić konieczność wprowadzenia przygotowywanych zmian. Odnosząc się do nazywania mediów "czwartą władzą" stwierdził, że "musimy mieć 100-proc. pewność, że wszystko, co dzieje się w Polsce, jest kontrolowane przez polskie władze".

Wicepremier Piotr Gliński i wiceminister kultury Paweł Lewandowski, który odpowiada za projekt dekoncentracji mediów.
Wicepremier Piotr Gliński i wiceminister kultury Paweł Lewandowski, który odpowiada za projekt dekoncentracji mediów. (PAP, Marcin Obara)

Politycy Prawa i Sprawiedliwości na każdym kroku przekonują, że dekoncentracja mediów nie ma na celu uderzenia w krytyczne wobec władzy redakcje (w tym kontekście wymienia się głównie TVN i Ringer Axel Springer). Te zapewnienia postawił właśnie pod dużym znakiem zapytania wiceminister kultury Paweł Lewandowski, który osobiście przygotowuje ustawę. W Polskim Radiu 24 zastępca Piotra Glińskiego zapewniał, że odbędzie się poważna i rzeczowa dyskusja na temat zmian w mediach.

Jarosław Kaczyński zapowiada dekoncentracja mediów. Co może zrobić PiS?

Ale chwilę później zaczął uzasadniać potrzebę zmian. - Władza według Konstytucji RP należy do obywateli, czyli do Polaków. W związku z tym ta czwarta władza - która ma bardzo duży wpływ, bo komunikuje różne rzeczy, może zmieniać nastroje społeczne - też powinna należeć do Polaków - powiedział wiceminister Lewandowski. - Ponieważ media są też filtrem, to jedne opinie mogą przekazywać, a drugie - nie. Musimy mieć 100-proc. pewność, że wszystko, co dzieje się w Polsce, jest kontrolowane przez polskie władze. Czwarta władza też musi być polską władzą - dodawał.

Sam wywiad przeszedłby niezauważony, gdyby słów wiceministra nie przytoczył branżowy portal wirtualnemedia.pl. I to za jego sprawą słowa ministra dotarły do komentatorów, dziennikarzy i polityków I wywołały spore oburzenie oraz falę krytyki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić